Quantcast
0 ΣΧΟΛΙΑ

Tο τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro 2020

Όλα τα ματς μεταδίδονται λοιπόν από τον ΑΝΤ1 πλην έξι που θα πάνε στη Μακεδονία ΤV

Αν δεν μπορείς να περιμένεις μπες τώρα στον μεγαλύτερο διαγωνισμό* μετρητών που έγιναν ποτέ!
*Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις

Η μεγάλη ώρα για την έναρξη ενός ακόμη Euro… πλησιάζει. Στις 11 Ιουνίου ξεκινά, λαμβάνει χώρα σε 12 διαφορετικές χώρες (!) και θα διαρκέσει ένα μήνα.

24 ομάδες θα διεκδικήσουν το τρόπαιο, με τα τηλεοπτικά δικαιώματα της διοργάνωσης να αποκτώνται, από το φθινόπωρο του 2019, από τον ΑΝΤ1 αλλά μεταδώσεις θα κάνει και το Μακεδονία TV, συνολικά έξι, αγώνων που διεξάγονται ίδια ημέρα και ώρα (της 3ης αγωνιστικής των ομίλων)

Οι αγώνες του 1ου ομίλου διεξάγονται σε Ρώμη και Μπακού και μετέχουν  Τουρκία, Ιταλία, Ουαλία, Ελβετία, του 2ου ομίλου σε Κοπεγχάγη και Αγία Πετρούπολη παρουσία Δανίας, Φινλανδίας, Βελγίου και Ρωσίας, του 3ου σε Αμστερνταμ και Βουκουρέστι με  Ολλανδία, Ουκρανία, Αυστρία, Βόρεια Μακεδονία, του 4ου σε Λονδίνο και Γλασκώβη με Αγγλία, Κροατία, Τσεχία, Σκωτία, του 5ου σε Μπιλμπάο και Δουβλίνο με συμμετοχή των Ισπανίας, Σουηδίας, Πολωνίας, Σλοβακίας και, του 6ου, σε Μόναχο και Βουδαπέστη με τις  Γερμανία, Πορτογαλία, Γαλλία, Ουγγαρία στον… όμιλο του θανάτου.

Όλα τα ματς μεταδίδονται λοιπόν από τον ΑΝΤ1 πλην έξι που θα πάνε στη Μακεδονία ΤV. Ποια; Θα αποφασιστεί μετά τα ματς της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων, βάσει βαθμολογικού ενδιαφέροντος αλλά και εμπορικότητας των ομάδων. Βέβαια δεν χρειάζεται να είσαι μάντης για να βρεις ότι το Γερμανία – Ουγγαρία θα πάει στο Μακεδονία ΤV και ο ΑΝΤ1 θα κρατήσει το, σαφώς πιο εμπορικό, Πορτογαλία – Γαλλία, όπως ανάλογα το Τσεχία – Αγγλία έναντι του Κροατία – Σκωτία.

 

Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία– Πορτογαλία (Βουδαπέστη) – ΑΝΤ1

22:00 Γαλλία – Γερμανία (Μόναχο) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία (Αγία Πετρούπολη) – ΑΝΤ1

19:00 Τουρκία – Ουαλία (Μπακού) – ΑΝΤ1

22:00 Ιταλία – Ελβετία (Ρώμη)

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Σκόπια (Βουκουρέστι) – ΑΝΤ1

19:00 Δανία – Βέλγιο (Κοπεγχάγη) – ΑΝΤ1

22:00 Ολλανδία – Αυστρία (Άμστερνταμ) – ΑΝΤ1

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία (Δουβλίνο) – ΑΝΤ1

19:00 Κροατία – Τσεχία (Γλασκώβη) – ΑΝΤ1

22:00 Αγγλία – Σκωτία (Λονδίνο) – ΑΝΤ1

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία (Βουδαπέστη) – ΑΝΤ1

19:00 Πορτογαλία – Γερμανία (Μόναχο) – ΑΝΤ1

22:00 Ισπανία – Πολωνία (Μπιλμπάο) – ΑΝΤ1

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ιταλία – Ουαλία (Ρώμη) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

19:00 Ελβετία – Τουρκία (Μπακού) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Σκόπια – Ολλανδία (Αμστερνταμ) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

19:00 Ουκρανία – Αυστρία (Βουκουρέστι) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

22:00 Ρωσία – Δανία (Κοπεγχάγη) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

22:00 Φινλανδία – Βέλγιο (Αγία Πετρούπολη) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Τσεχία – Αγγλία (Λονδίνο) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

22:00 Κροατία – Σκωτία (Γλασκώβη) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σλοβακία – Ισπανία (Μπιλμπάο) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

19:00 Σουηδία – Πολωνία (Δουβλίνο) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

22:00 Γερμανία – Ουγγαρία (22:00, Μόναχο) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

22:00 Πορτογαλία – Γαλλία (22:00, Βουκουρέστι) – ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Νοκ άουτ – Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

2Α - 2Β (19:00, Αμστερνταμ) – ΑΝΤ1

1Α - 2Γ (22:00, Λονδίνο) – ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Ιουνίου

3: 1Γ - 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη) – ΑΝΤ1

4: 1Β - 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Ιουνίου

5: 2Δ - 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη) – ΑΝΤ1

6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι) – ΑΝΤ1

Τρίτη 29 Ιουνίου

7: 1Δ - 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο) – ΑΝΤ1

8: 1Ε - 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη) – ΑΝΤ1

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη) – ΑΝΤ1

ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο) – ΑΝΤ1

Σάββατο 3 Ιουλίου

ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού) – ΑΝΤ1

ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη) – ΑΝΤ1

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 7 Ιουλίου

ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο) – ΑΝΤ1

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο) – ΑΝΤ1

 


Ευρωπαϊκό χωρίς Έλληνες δεν γίνεται! Καθημερινές Euro προσφορές, πρωτότυπα στοιχήματα & EuroNovileague με 2.020.000€*
*Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις

ΣΧΟΛΙΑΑΡΘΡΟΥ
ΣΧΟΛΙΟΣΟΥ
ΕΠΟΜΕΝΟ