Ανώτερη η Μπάγερν νίκησε τη Ρεάλ (VIDEO)

Οι πρωταθλητές Γερμανίας επικράτησαν 3-1 της ομάδας του Ζιντάν, στο Χιούστον

Στα πλαίσια του International Champions Cup, η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε 3-1 της Ρεάλ Μαδρίτης, σε αγώνα που έγινε στο Χιούστον.

Στο ξεκίνημα, η Ρεάλ ήταν καλύτερη, ο Μπενζεμά έχασε απίστευτες ευκαιρίες και στο 15ο λεπτό η Μπάγερν πήρε κεφάλι στο σκορ, αφού ο Τολισό έμεινε μόνος του μετά από χαμένο σουτ και στο ριμπάουντ έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Η... ζωηρή τότε Ρεάλ άφησε τις πρωτοβουλίες στην αντίπαλό της, που βρήκε αυτοπεποίθηση σε αυτό το γκολ, είχε τις στιγμές της και στο 67' ο Λεβαντόφσκι, λίγο αφού έγιναν οι περισσότερες αλλαγές βασικών, πήρε μια εξαιρετική μπαλιά από τον Ζούλε και... το κάρφωσε στην αριστερή γωνία του Νάβας. Δύο λεπτά αργότερα, η Μπάγερν θα «χτυπούσε» ξανά, με τον Γκναμπρί να σημαδεύει χαμηλά και δεξιά αυτή την φορά στην μπαλιά του Γκορέτσκα. Τότε ήταν που η Ρεάλ... ξύπνησε και πήρε τον έλεγχο της μπάλας, με το εκπληκτικό χτύπημα φάουλ του Ροντρίγκο στο 85' να αποτελεί απλά το γκολ της τιμής.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ (46' Ούλραϊχ), Αλάμπα (73' Τσάισερ, 83' Χόφμαν), Μαρτίνεθ (46' Ζούλε), Κίμιχ, Μπόατενγκ, Αλκάνταρα (59' Γκορέτσκα), Αρπ (46' Γκνάμπρι), Κομάν (59' Ντέιβις), Σάντσες (46' Παβάρ), Τολισό (72' Σινγκ), Μίλερ (46' Λεβαντόφσκι)

Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά (46' Νάβας), Καρβαχάλ (46' Ερνάντεθ), Μαρσέλο (46' Μεντί), Ράμος (46' Ιγκλέσιας), Βαράν (46' Ντε Λα Φουέντε), Κρόος (46' Κούμπο), Ίσκο (46' Ροντρίγκο), Μόντριτς (46' Σεοάνε), Μπενζεμά (46' Γιόβιτς), Αζάρ (46' Βινίσιους), Ασένσιο (46' Βάσκεθ)