Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

Κόρνερ για την Ατλέτικο Τελευταία φάση στο ματς

Ο Μέσι εκτέλεσε όμορφα το φάουλ αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω

90'

Φάουλ έξω από την περιοχή. Ιδανικό σημείο για τον Μέσι

87'

Νέα τραγική επιλογή του Ντεμπελέ... Κάκιστη σέντρα

Σε περίπτωση λευκής ισοπαλίας η Ρεάλ πιάνει την Ατλέτικο αν κερδίσει αύριο τη Σεβίλλη. Μάλιστα οι μερένχες είναι και από πάνω στην ισοβαθμία

85'
Out

Ο Άλμπα έκανε το γύρισμα από αριστερά αλλά η κεφαλιά του αμαρκάριστου Ντεμπελέ, πέρασε ψηλά έξω

82'
Κίτρινη Κάρτα

Στον Πικέ η κάρτα και στον Άλμπα για διαμαρτυρία

75'
Αλλαγή

Μέσα οι Ντεμπελέ και Σέρχι Ρομπέρτο αντί των Πέδρι και Ντεστ

73'
Αλλαγή

Ο Κοντογκμπιά αντί του Κορέα

70'
Αλλαγή

ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ σε κεφαλιά του Αραούχο

67'
Αλλαγή

Μέσα ο Ζοάο Φέλιξ, έξω ο Σαούλ. Αλλαγή στην αλλαγή

66'
Corner

Ο Μέσι εκτέλεσε όμορφο το φάουλ αλλά ο Όμπλακ έβγαλε σε κόρνερ

65'

Στον Κόκε η κάρτα και φάουλ σε καλό σημείο για τον Μέσι.

Ετοιμάζεται ο Φέλιξ

63'

Μετά από σέντρα του Μέσι από αριστερά ο Πικέ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Όμπλακ είπε όχι.

62'

ΤΙ ΕΧΑΣΕ!!! Ο Άλμπα έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Μορίμπα πλάσαρε από κοντά αλλά ο Ερμόσο έσωσε με προβολή

58'

Στον Μορίμπα

55'

Πάνω στον Μορίμπα το σουτ του Καρασκό

54'
Corner

Σε κόρνερ ο Άλμπα με τάκλιν προ του Κορέα

52'

Σε λίγο πιο χαλαρό ρυθμό ειδικά η Ατλέτικο

47'
Out

Ο Σουάρες έπιασε φοβερό σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε μόλις έξω

47'
Out

Ο Μέσι εκτέλεσε το φάουλ αλλά Λενγκλέ δεν έπιασε σωστά την κεφαλιά κι ενώ ο Αραούχο ήταν έτοιμος να σκοράρει

46'

Κίτρινη στον Φελίπε που γκρέμισε τον Μέσι

46'
Αλλαγή

Έξω ο Μινγκέθα μέσα ο Αραούχο

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Επιστρέφουν οι ομάδες

Η Ατλέτικο έχει τις ευκαιρίες, έχει απειληθεί μόλις μία φορά και ο Σιμεόνε λογικά θα είναι ικανοποιημένος

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Μόνος του παλεύει ο Μέσι

45'

4 λεπτά καθυστερήσεις και τρέχουμε το πρώτο ήδη

Ο Ντεστ εκτός τόπου και χρόνου τόσο στο αμυντικό κομμάτι όσο και στο δημιουργικό

45'
Out

ΜΕΓΑΛΗ ΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Οι ροχιμπλάνκος εκτέλεσαν έξυπνα το κόρνερ και ο Φελίπε βρέθηκε αμαρκάριστος στο πέναλτι αλλά πλάσαρε άστοχα

Αν ο Βέλγος είχε κάνει μια ακόμη επαφή προς τα αριστερά θα μπορούσε να τελειώσει τη φάση με διαγώνιο σουτ αλλά συνέκλινε

43'

Ο Καρασκό έκανε πανέμορφη κούρσα από αριστερά αλλά άργησε και σούταρε στα σώματα

41'
Corner

ΤΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ Ο ΜΕΣΙ: Ο Μέσι πέρασε από δεξιά όποιον βρήκε μπροστά του, συνέκλινε και πάτησε περιοχή κι έκανε το σουτ με το αριστερό αλλά ο Όμπλακ βρήκε με τα ακροδάχτυλα κι έβγαλε σε κόρνερ.

37'
Out

Πάλι ο Τερ Στέγκεν!!!! Ο Καρασκό έκανε το σουτ από πλάγια αριστερά αλλά ο Τερ Στέγκεν έσωσε και στη συνέχεια πρόλαβε να διώξει και προ του Σουάρες.

35'

Στον Σαούλ που γκρέμισε τον Μέσι

34'
Out

Ο Σουάρες έκανε το σουτ από δύσκολη γωνία στα αριστερά με τον Τερ Στέγκεν να του λέει όχι

33'
Out

Μεγάλη φάση. Ο Γιορέντε έφυγε από αριστερά στην πλάτης της άμυνας της Μπαρτσελόνα και γύρισε στον Κορέα, ο οποίος πλάσαρε από το πέναλτι αλλά είδε τον Τερ Στέγκεν να σώζει.

Ο Ντε Γιονγκ σαν "σκούπα" μπροστά από τα στόπερ λογικά. Πέδρι και Μορίμπα λίγο πιο μπροστά

31'
Αλλαγή

Μέσα ο Ιλάις Μορίμπα, έξω ο Μπούσκετς

31'

Δεν μπορεί ο Μπούσκετς. Έχει ζαλιστεί αρκετά και πέφτει στο χορτάρι

30'

Τώρα επιστρέφει ο Καταλανός στον αγωνιστικό χώρο

Ακόμη εκτός ο Μπούσκετς

29'

Ο Γκριεζμάν έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Όμπλακ μπλόκαρε εύκολα

Προθερμένεται καλού κακού και ο Μορίμπα

Σηκώθηκε και ο Μπουσκετς ενώ οι παίκτες βρήκαν την ευκαιρία για ένα cooling break

27'

Στο έδαφος ο Μπούσκετς μετά από σύγκρουση με τον Σάβιτς. Δεν κατάλαβε τίποτα ο Μαυροβούνιος

Ο Μέσι δυσκολεύεται αρκετά να πάρει μπάλα

Ο Σαούλ όλο την πλευρά από αριστερά, ο Τρίπιερ δεξιά και ο Καρασκό πέρασε στον άξονα. Τριάδα στα στόπερ οι Ερμόσο, Σάνιτς και Φελίπε. Σκάκι από τον Τσόλο

19'
Corner

Φοβερή φάση για την Ατλέτικο. Ο Ερμόσο κινήθηκε στον άξονα κι έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Κορέα πλάσαρε από το πέναλτι αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Μπαρτσελόνα και πέρασε δίπλα από τα δοκάρια του Τερ Στέγκεν.

16'

Φάουλ πλάγια δεξιά για την Μπαρτσα. Σαν κοντινό κόρνερ

13'
Αλλαγή

Μέσα ο Σαούλ έξω ο Λεμάρ

Ετοιμάζεται ο Σαούλ άμεσα

13'
Corner

Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα και ο Λεμάρ στο χορτάρι. Δείχνει να πονά

10'

Εκτέλεσε πάνω στον Τερ Στέγκεν ο Σουάρες

9'
Αλλαγή

Φάουλ σε καλό σημείο για την Ατλέτικο, λίγο έξω από την περιοχή και πλάγια αριστερά

7'

Δύο φάουλ ήδη έχει κερδίσει ο Μέσι. Στις εξέδρες ο Κούμαν που είναι τιμωρημένος

Σε 5-3-2 αλλάζει το σύστημα του Σιμεόνε όταν έχει την μπάλα η Μπαρτσελόνα

3'
Out

Ο Λεμάρ έκανε το σουτ από αριστερά αλλά ο Τερ Στέγκεν μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

1'
Αλλαγή

Χέρι του Πέδρι και πρώτο φάουλ στον αγώνα

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΛΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

Βγαίνουν στο γήπεδο οι ομάδες

Ένα τέταρτο για τη σέντρα στο μεγάλο ντέρμπι και όλα είναι έτοιμα

3-5-2 για τον Κούμαν που το έχει καθιερώσει τον τελευταίο καιρό. Στο τέρμα αναντικατάστατος ο Τερ Στέγκεν και στην άμυνα οι Μινγκέθα, Λενκλέ και Πικέ. Δεξιά ο Ντεστ και αριστερά ο Άλμπα με τους Μπούσκετς, Πέδρι και Ντε Γιονγκ στον άξονα. Μπροστά ο Μέσι με τον Γκριεζμάν.

Δεν αλλάζει το 4-4-2 ο Σιμεόνε. Στα δοκάρια ο Όμπλακ και δεξί μπακ ο Τρίπιερ, με τον Ερμόσο στα αριστερά. Στα στόπερ οι Φελίπε κα Σάβιτς και στον άξονα οι Κόκε με τον Γιορέντε. Στα άκρα ο Λεμάρ με τον Καρασκό και μπροστά ο Κορέα με τον Σουάρες

Ο πάγκος της Μπαρτσελόνα: Ντεμπελέ, Αραούχο, Αρνάου Τένας, Πιάνιτς, Σέρχι Ρομπέρτο, Φίρπο, Μπρέιγουεϊτ, Νέτο, Ουμτιτί, Τρινκάο, Πουτς, Μορίμπα

Ο πάγκος της Ατλέτικο: Γκρμπιτς, Χιμένες, Βρσάλικο, Λόντι, Κοντογκμπιά, Σαούλ, Τορέιρα, Ερέρα, Βιτόλο, Ντεμπελέ, Ζοάο Φέλιξ

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Ερμόσο, Σάβιτς, Φελίπε, Τρίπιερ, Κόκε, Γιορέντε, Λεμάρ, Καρασκό, Σουάρες, Κορέα

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Ντεστ, Πικέ, Μινγκέθα, Άλμπα, Λενγκλέ, Μπούσκετς, Ντε Γιονγκ, Πέδρι, Μέσι, Γκριεζμάν

ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Φοβερός καιρός στη Βαρκελώνη. 21º και ηλιοφάνεια

Διαιτητής: Αντόνιο Ματέου Λαόθ. Βοηθοί: Πάου Θεμπριάν Ντέβις, Ίκερ Ντε Φρανσίσκο Γριχάλμπα. 4ος: Ιβάν Μουνιόθ Πέρεθ

Στο πρώτο ματς η Ατλέτικο είχε κερδίσει με 1-0 μέσα στη Μαδρίτη

Οι δε «ροχιμπλάνκος» με νίκη θα κάνουν άλμα τίτλου, δεδομένου ότι τις τρεις τελευταίες αγωνιστικές έχουν βατό πρόγραμμα υποδεχόμενοι Σοσιεδάδ και Οσασούνα και παίζοντας στο φινάλε στην έδρα της Βαγιαδολίδ.

Τις δύο ομάδες χωρίζουν δύο βαθμοί με τους «μπλαουγκράνα» με νίκη να περνούν στην κορυφή τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή, όταν η δεύτερη Ρεάλ φιλοξενεί την τέταρτη Σεβίλλη.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο για την 35η αγωνιστική που θα κρίνει σε ένα μεγάλο βαθμό τον τίτλο