ΕΔΩ λεπτό προς λεπτό η μεγάλη αναμέτρηση

4
ΝΟΤΙΟΣ ΚΟΡΕΑ
1

Καλό σας βράδυ από εμάς.

Η Βραζιλία έπαιξε απίθανο ποδόσφαιρο στο πρώτο μέρος, καθάρισε το ματς και η νίκη της με 4-1 επί των Κορεατών τους στέλνει στην οκτάδα

ΤΕΛΟΣ

90'

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

89'

Φοβερό γυριστό του Άλβες, κόντραρε η μπάλα σε παίκτη

81'

Ο Ουέβερτον αντί του Άλισον και ο Ροδρίγο

80'

Ουί Τζο αντί Τσο

79'

Φοβερή επέμβαση του Άλισον σε σουτ του Τσο αλλά έχει σηκωθεί η σημαία

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 4-1. Φοβερό γκολ. Ο Πάικ κοντρόλαρε έξω από την περιοχή και με άπιαστο σουτ έγραψε το 4-1.

74'

Έξω ο Λι, μέσα ο Κανγκ ιν Λι

72'

Έξω Ντανίλο και Βινίσιους. Μέσα Μπρέμερ και Μαρτινέλι

69'

ΑΠΙΘΑΝΗ 3πλη φάση για την Κορέα: Αρχικά ο Άλισον πραγματοποίησε τρομερή επέμβαση σε σουτ του Χουάν Χι και στη συνέχεια ο Σον πλάσαρε δύο φορές πάνω σε πεσμένο παίκτη της Βραζιλίας

65'

Έξω ο Ιν Μπεόμ μέσα ο Πάικ

63'

Ο Ντάνι Άλβες αντί του Μιλιτάο

62'

ΑΠΙΘΑΝΗ ΦΑΣΗ: Ο Νεϊμάρ άνοιξε δεξιά στον Ραφίνια, που άδειασε ξανά τον αντίπαλό του και πλάσαρε από πλάγια θέση αλλά ο Κιμ τον νίκησε και πάλι

58'

Λίγο έξω πέρασε το φάουλ του Ραφίνια. Κάπου βρήκε η μπάλα και είναι κόρνερ

56'

Φάουλ μερικά μέτρα έξω από την περιοχή κέρδισε ο Νεϊμάρ

55'

ΚΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ: Ραφίνια και Πακετά άλλαξαν στα δεξιά, ο άσος της Μπαρτσελόνα άδειασε έναν αντίπαλο και πλάσαρε διαγώνια αλλά ο Κιμ έβγαλε εντυπωσιακά

47'

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΕΑ: Ο Σον μπήκε παλικαρίσια στην περιοχή από αριστερά, πλάσαρε με το δεξί αλλά ο Άλισον έβγαλε εντυπωσιακά.

46'

Έχουν βγει οι Κιμ Τζιν και Τζουνγκ. Μέσα οι Σον Τζουν Χο και Χονγκ Τσουλ

46'

Στα 24'' από τη σέντρα στην επανάληψη ο Ραφίνια πάτησε περιοχή από δεξιά και πλάσαρε αλλά ο Κιμ μπλόκαρε

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ

TEΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ. Ευτυχώς για την Κορέα, δυστυχώς για εμάς

45+4'

ΑΠΙΘΑΝΗ ΦΑΣΗ: Ο Ριτσάρλισον έφυγε από τα κέντρο, μπήκε στην περιοχή από δεξιά και πλάσαρε αλλά ο Κιμ Σεούνγκ τον νίκησε

45+2'

ΚΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ: Ο Βινίσιους μπήκε στην περιοχή από αριστερά κι έκανε το γύρισμα αλλά ο Ριτσάρλισον δεν πρόλαβε για εκατοστά.

45'

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Πακετά και Ντανίλο άλλαξαν πανέμορφα στα δεξιά και ο πρώτος πλάσαρε από κοντά αλλά ο Κιμ Σεουνγκ είπε όχι

44'

Στον Τζουνγκ

Σηκώθηκε ο σταρ της Τόεναμ και συνεχίζει

42'

Στο έδαφος ο Σον και μικρή διαοπή

36'

ΘΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!! 4-0. ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. Οι παίκτες του Τίτε έφυγαν στην κόντρα, ο Βινίσιους πάτησε περιοχή από αριστερά, σήκωσε το κεφάλι του και είδε στο πέναλτι τον Πακετά. Του σήκωσε την μπάλα κι εκείνος με πλασέ στην κίνηση έγραψε το 4-0

34'

Αρκετά έξω το σουτ του Κασεμίρο αλλά έκρυψαν ξανά την μπάλα οι Βραζιλιάνοι.

32'

Ο Χουάνγκ Χι έκανε όμορφη ενέργεια από αριστερά και πλάσαρε από δύσκολη γωνία αλλά ο Άλισον είπε όχι με το στήθος

29'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΥΘΙΚΟ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΧΑΘΗΚΕ Η ΜΠΑΛΑ!!!!! Ο Ριτσάρλισον ξεκίνησε τη φάση με φοβερή ενέργεια έξω από την περιοχή, έδωσε στον Μαρκίνιος, εκείνος στον Τιάγκο Σίλβα και ο τελευταίος ξαναβρήκε τον Ριτσάρλισον που πλάσαρε από κοντά για το 3-0. Όλα αυτά σε χρόνο dt και μέσα σε 2-3 μέτρα

27'

Έσκασε ντρίμπλα και στον Τουρπέν ο Νεϊμάρ. Επέστρεψε ορεξάτος

27'

Μπήκε στην περιοχή ο Νεϊμάρ αλλά κόπηκε

26'

Με διπλή προσπάθεια μαζεύει ο Άλισον μετά από μακρινό σουτ του Χουάνγκ Χι

Μετά τα δύο γρήγορα γκολ η Βραζιλία έχει αφήσει την μπάλα στην Κορέα και διαχειρίζεται το ματς

25'

Κόρνερ για την Κορέα.

20'

Η Κορέα έχει ανέβει και πλέον οι χώροι για τη Βραζιλία είναι πολλοί.

17'

ΑΠΙΘΑΝΗ ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ: Ο Χουάνγκ Χι έκανε το σουτ από μακριά και ο Άλισον έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ

13'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-0 με άνεση ο νεϊμάρ

Ο Νεϊμάρ στην μπάλα

11'

ΠΕΝΑΛΤΙ!!! Ο Ριτσάρλισον το κέρδισε. Τον κλώτσησε ο Τζουνγκ

10'

Πήγαν με κομπίνα οι Βραζιλιάνοι, κόπηκε η μπάλα.

9'

Φάουλ πλάγια αριστερά κέρδισε ο Νεϊμάρ

Η Βραζιλία έχει μπει αποφασισμένη

7'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0 η Βραζιλία Χάθηκε η μπάλα. Ο Ραφίνια έκανε μαγική ενέργεια και γύρισμα από δεξιά, ο Βινίσιους κοντρόλαρε στο πίσω δοκάρι και πλάσαρε ιδανικά για το 1-0

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες και όλα έτοιμα

Οι αναπληρωματικοί του Μπέντο: Τζο, Σονγκ, Γιουν, Πάικ, Σον Τζου, Χονγκ Τσουλ, Χουάνγκ Ουί Τζο, Να, Λι Κανγκ Ιν, Κουόν Κιουνγκ, Κουόν Τσανγκ Κιμ Τάε, Τσο Γιου, Τζεόνγκ Γούι, Σονγκ Μιν.

Ν.ΚΟΡΕΑ (Πάουλο Μπέντο): Κιμ Σεούνγκ, Κιμ Μιν, Κιμ Τζιν, Τζουνγκ, Χουάνγκ Ιν Μπεόμ, Χουάν Χι, Κιμ Γιουνγκ, Κιμ Μουν, Σον, Τσο

Οι αναπληρωματικοί της Βραζιλίας: Έντερσον,Ουέβερτον, Άλβες, Φρεντ, Φαμπίνιο, Γκιμαράες, Άντονι, Ροδρίγο, Ριμπέιρο, Μπρέμερ, Πέδρο, Μαρτινέλι

ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Τίτε): Άλισον, Τιάγκο Σίλβα, Μιλιτάο, Μαρκίνιος, Ντανίλο, Κασεμίρο, Πακετά, Ραφίνια, Νεϊμάρ, Βινίσιους, Ριτσάρλισον

ΒΑΣΙΚΟΣ Ο ΝΕΪΜΑΡ

Διαιτητής: Κλεμάν Τουρπέν. Βοηθοί: Νικολά Ντανό, Σιρίλ Γκρινγκορέ (ΓΑΛ). 4ος: Σλάβκο Βίντστς (ΣΛΒ)

Τα 11/12 τελευταία γκολ της Νοτίου Κορέας σε Μουντιάλ έχουν επιτευχθεί στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων της. Τα 4/7 πιο πρόσφατα μάλιστα σημειώθηκαν από το 90’ και μετά.

Η Νότια Κορέα δεν έχει κερδίσει ποτέ σε Παγκόσμιο Κύπελλο Εθνική ομάδα από τη Νότια Αμερική. Ο απολογισμός της είναι δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες (0-2-4 ρεκόρ).

Αυτή είναι η 3η παρουσία για τη Νότια Κορέα σε νοκ άουτ Παγκοσμίου. Την πρώτη φορά ήταν το 2002, όταν έφτασε έως τα ημιτελικά, ενώ το 2010 αποκλείστηκε στη φάση των «16».

Η Βραζιλία δεν έχει σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο σε κανένα από τα 5 τελευταία παιχνίδια της σε Παγκόσμιο Κύπελλο. Αυτό είναι το χειρότερο σερί της, ισοφαρίζοντας την (αρνητική) επίδοση που κατέγραψε το 1994.

Αυτή θα είναι η όγδοη συνάντηση των δύο ομάδων, με την Βραζιλία να αναδεικνύεται νικήτρια στα 6/7 (6-0-1 ρεκόρ) φιλικά, αφού δεν έχουν αναμετρηθεί ποτέ σε Μουντιάλ. Στα 5/7 η Βραζιλία σκόραρε τουλάχιστον 2 γκολ. Στο πιο πρόσφατο ραντεβού της η Βραζιλία νίκησε με 5-1 στο φιλικό που έδωσαν τον Ιούνιο στη Σεούλ.