Μεγάλη νίκη για την Τυνησία με 1-0 αλλά δεν αρκεί

ΣΕ ΒΑΡ ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛ

90+8'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-1 ο Γκριεζμάν με σουτ μέσα από την περιοχή

90'

Ο Ντεμπελέ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε εκατοστά έξω

89'

Ο Εμπαπέ έκανε μαγική ενέργεια και σουτ από αριστερά αλλά ο Ντάμεν του είπε όχι

83'

Έξω ο Σλιμάν μέσα ο Αμπντί

79'

Ο Ντεμπελέ έκανε το γέμισμα από δεξιά και ο Ντάμεν έδιωξε πολύ δύσκολα

79'

Ντεμπελέ αντί Γκεντουζί

74'

Στη θέση του Ρομντάν ο Σααλελί

73'

Ο Γκριεζμάν αντί του Φοφανά

63'

Έξω Βαράν, Κομάν και Βερετού Μέσα οι Σαλιμπά, Εμπαπέ και Ραμπιό

Αυτή τη στιγμή περνά η Τυνησία και αφήνει έξω την Αυστραλία

60'

ΕΞΩ ο Καζρί, μέσα ο Τζεμπαλί

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0 η Τυνησία. Ο Σκιρί έκλεψε στο κέντρο, έδωσε στον Καζρί που έκανε μαγική ενέργεια στον άξονα και με ιδανικό πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-0

52'

ΜΕΓΑΛΗ ΦΑΣΗ: Ο Λαϊντουνί έκλεψε από τον Φοφανά και σούταρε από πλάγια αριστερά, με τον Μαντνατά να πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Επιστρέφουν οι ομάδες

Στο 0-0 Τυνησία και Γαλλία με την ομάδα του Ντεσάν να έχει επηρεαστεί από τις πολλές αλλαγές

46'

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

35'

Ο Καζρί έπιασε πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή με τον Μανταντά να διώχνει ασταθώς και τον Ντισασί να βγάζει σε κόρνερ

32'

Διαδοχικά κόρνερ για την Τυνησία

28'

Στον Κεσρίντα η κάρτα

25'

Ο Φοφανά έβγαλε ιδανικά στον Κομάν που πλάσαρε άστοχα μέσα από την περιοχή. ΜΕΓΑΛΗ ΦΑΣΗ

16'

Ποδιά του Λαϊντουνί στον Καμαβινγκά, Νευρίασε ο πιτσιρικάς και του έριξε κλωτσιά

8'

ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Καζρί από αριστερά, ο Γκαντρί σκόραρε με προβολή αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ

6'

Καλύτερα έχει μπει η Τυνησία σε αυτό το πρώτο διάστημα

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες

Οι αναπληρωματικοί των Γάλλων: Γιορίς, Αρεολά, Παβάρ, Κουντέ, Γκριεζμάν, Ζιρού, Εμπαπέ, Ντεμπελέ, Ραμπιό, Σαλιμπά, Ουπαμεκανό, Τουράμ, Τεό Ερναντές

Οι αναπληρωματικοί της Τυνησίας: Ματλουτί, Μπεν Σαΐντ, Χάσεν, Ιφά, Μπρον, Μέιμπρι, Μσακνί,  Κενίσι, Τζεμπαλί, Σάσι, Σααλελί, Τζαζίρι, Ντρέγκερ, Σλιτί, Αμπντί

ΓΑΛΛΙΑ (Ντιντιέ Ντεσάν): Μανταντά, Ντισασί, Βαράν, Φοφανά, Κονατέ, Γκεντουζί, Τσουαμενί, Καμαβινγκά, Κολό Μουανί, Βερετού, Κομάν

ΤΥΝΗΣΙΑ (Τζαλίλ Καντρί):  Ντάμεν, Ταλμπί, Μεριά, Γκαντρί, Μααλούλ, Λαϊντουνί, Σκιρί, Κεσρίντα, Καζρί, Μπεν Ρομντάν, Σλιμάν

Η Τυνησία χρειάζεται νίκη επί της Γαλλία και ταυτόχρονα να μη νικήσει η Δανία την Αυστραλία με μεγαλύτερη διαφορά τερμάτων

Η Γαλλία για να προκριθεί αρκεί να μη χάσει από την Τυνησία και ταυτόχρονα η Αυστραλία να νικήσει τη Δανία και να καλύψει τη διαφορά έξι γκολ που έχουν οι δύο χώρες

Διαιτητής: Μάθιου Κόνγκερ (ΝΖΛ). Βοηθοί: Μαρκ Ρουλ (ΝΖΛ), Τεβίτα Μακασινί (ΡΟΥ). 4η: Σαλίμα Μουκανσάνγκα (ΤΟΝ)

Αήττητη η Γαλλία σε τέσσερα συνολικά συναντήσεις τους (2-2-0)

Η Τυνησία έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόλις σε 2 από τα συνολικά 17 παιχνίδια της (12%) σε τελική φάση Παγκοσμίου. Μεταξύ ομάδων με τουλάχιστον 15 ματς στη διοργάνωση, μόνο Σαουδική Αραβία (6%) και Αυστραλία (11%) έχουν μικρότερο ποσοστό στη συγκεκριμένη κατηγορία.

Η Τυνησία, που προκρίνεται με νίκη και ισοπαλία στο Αυστραλία – Δανία, δεν πέρασε ποτέ όμιλο στις πέντε συνολικές συμμετοχές. Επίσης, η Τυνησία δεν έφυγε ποτέ από Μουντιάλ χωρίς να σκοράρει.

Σε περίπτωση νίκης, η Γαλλία (έξι σερί νίκες στη διοργάνωση) θα περάσει τον όμιλο για δεύτερη φορά με τρεις νίκες, όπως το 1998, όταν κατέκτησε τον τίτλο.

Στο Education City Stadium της Ντόχα το ματς

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ματς ανάμεσα σε Γαλλία και Τυνησία για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου