3 ΣΧΟΛΙΑ

Απίστευτη η ρέντα του ΠΑΟΚ (VIDEO)

Παρά τη θλιβερή εμφάνιση και τις πάρα πολλές ευκαιρίες του Παναιτωλικού πήρε διπλό και στο Αγρίνιο επικρατώντας με 2-1

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 3η αγωνιστική

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ: 1-2

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Αγρινίου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Στ.Κουμπαράκης

Ο ΠΑΟΚ δεν είναι καλός, έχει μεγάλα θέματα σε άμυνα και κυκλοφορία αλλά βρίσκει τρόπο και κερδίζει. Μετά την Τρίπολη πέρασε και από το Αγρίνιο επικρατώντας με 2-1 του ανώτερου Παναιτωλικού. Η ομάδα του Λουτσέσκου θα μπορούσε άνετα να έχει χάσει το ματς αν οι γηπεδούχοι ήταν πιο προσεκτικοί στις εκτελέσεις τους αλλά τελικά πάει στο ντέρμπι με την ΑΕΚ με καλή ψυχολογία.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Μουργκ έκανε το διαγώνιο σουτ και ο Ροντρίγκες έδιωξε. Στο 15' ο Ντάγκλας Αουγκούστο πλάσαρε από κοντά αλλά ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού μπλόκαρε. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 17' με κεφαλιά του Βέργου που έδιωξε ο Πασχαλάκης. Στο 28' η ομάδα του Αγρινίου άγγιξε το γκολ. Η χαμηλή σέντρα έγινε από δεξιά και ο Βέργος δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Τέσσερα λεπτά μετά ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ. Ο Μιτρίτσα βγήκε στην πλάτη της άμυνας και έκανε την κεφαλιά. Ο Ροντρίγκες ήταν εκτός εστίας και το πλήρωσε με το 0-1. Στο 39ο λεπτό ο Φλόρες εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση (που θα ήταν καλύτερη αν ο Κουμπαράκης δεν είχε στήσει την μπάλα ένα μέτρο μακριά από εκεί που έγινε η παράβαση) και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μόρσεϊ  έχασε απίστευτη ευκαιρία όταν με προβολή εξ επαφής έστειλε την μπάλα άουτ.

Με το καλημέρα στο δεύτερο μέρος (47') ο ΠΑΟΚ είχε μεγάλη ευκαιρία. Ο Τέιλορ βγήκε τετ α τετ με τον Ροντρίγκες και πλάσαρε πάνω του. Στο 52' ο Πασχαλάκης πρόλαβε τον Ντιας και γλίτωσε την ομάδα του και εννέα λεπτά μετά ήρθε το γκολ. Η ομάδα του Αγρινίου εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά, ο Βέργος πήρε την πρώτη κεφαλιά και η δεύτερη του Ντίας έκανε το 1-1. Στο 62' ο Λούι έκανε ωραίο σουτ με τον Πασχαλάκη να διώχνει δύσκολα. Τέσσερα λεπτά μετά ο Ντουάρτε βρέθηκε αμαρκάριστο σε ιδανική θέση αλλά σούταρε άουτ. Αντίθετα στη ροή του ματς ομως ο ΠΑΟΚ βρήκε και δεύτερο γκολ. Ο Σφιντέρσκι υποδέχθηκε και έστρωσε πολύ ωραία με το κεφάλι στον Σίντκλεϊ και αυτός με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Παναιτωλικός έψαξε την ισοφάριση και στο 88' έχασε τεράστια ευκαιρία. Ο Καρέλης πλάσαρε εκ επαφής και η μπάλα βρήκε στο στήθος του Πασχαλάκη.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ροντρίγκες Λούι, Κορνέλιους (85'Μαλής), Βργκοτς, Χουχούμης, Φλόρες (69'Βαρόνε), Τσιγγάρας (85'Καρέλης), Ντουάρτε (81'Μπαρμπόσα), Ντίας, Μόρσεϊ (46'Μεντόσα), Βέργος.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ. Σβαμπ (71'Εσίτι), Κούρτιτς, Μουργκ (63'Ζίβκοβιτς), Αουγκούστο, Μιτρίτσα (63'Μπίσεσβαρ), Άκπομ (71'Σφιντέρσκι).

Psalidocheris - 23/9/2021 11:02

Καλύτερα να μην περιμένουν από που τους ήρθε...

MrDoug21 - 22/9/2021 20:24

Με τα ψέματα πήρε 2 δίπλα που δεν άξιζε σε καμία περίπτωση ο μπαοχ. Και εμάς οπότε θέλουν θα μας σφάζουν για να επωφελούνται γαυροι νοτου κ βορρά... Τελείωστε τους την Κυριακή ώστε να τους κοπεί λίγο η γλώσσα και η φαντασία οτι έχουν έστω ισάξια ομάδα με εμάς

aek_21Dikefalos21 - 22/9/2021 20:22

Πολύ αδύναμη ομάδα ο ΠΑΟΚ φέτος πιστεύω ότι δύσκολα η εύκολα θα περάσουμε απο την Τούμπα