Νίκησε με 1-0. Κακή εμφάνιση από την ομάδα του Μαρτίνς

CHAMPIONSLEAGUE 2ος Προκριματικός

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΝΕΦΤΣΙ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Γεώργιος Καραϊσκάκης

Κακός και φανερά επηρεασμένος από τις απουσίες ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι στην Νέφτσι και επικράτησε τελικά με 1-0. Η ομάδα του Μαρτίνς δεν κατάφερε να επιβληθεί στο κέντρο και οι Αζέροι έφτασαν εύκολα έξω από την περιοχή του ενώ και επιθετικά δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 5ο είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Μαχμούντοφ να πλασάρει μέσα από την περιοχή και την μπάλα να περνά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. Στο 11ο λεπτό ο Μπουγκρίν βρέθηκε σε εξαιρετική θέση αλλά πλάσαρε άουτ. Λίγο μετά (17') ο Μπουχαλάκης βγήκε με πρόβλημα τραυματισμού.

Το 1-0 ήρθε στο 29' όταν ο Καμαρά πλάσαρε έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα πάνω από τον Μαμάντοφ και στο αριστερό παραθυράκι. Η Νέφτσι άγγιξε την ισοφάριση στο 32' όταν ο Αλασκάροφ βγήκε τετ α τετ με τον Τζολάκη ο οποίος έδιωξε με το πόδι. Τέσσερα λεπτά το σουτ του Τσέλικ κόντραρε και έφυγε κόρνερ. Στο 43' ο Καμαρά επιχείρησε να διώξει με γυριστό και... σούταρε το κεφάλι του Αλασκάροφ. Ο διαιτητής τον απέβαλε σωστά με απευθείας κόκκινη.

Με παίκτη παραπάνω η Νέφτσι πίεσε άμεσα και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου απείλησε με σουτ του Μέσα.

Στην επανάληψη η Νέφτσι απείλησε στο 51' με σουτ του Μπουγκρίν το οποίο μπλόκαρε ο Τζολάκης. Ίδια κατάληξη είχε και το πλασέ του έξι λεπτά μετά. Στο 63' ο Κανέ έκανε το σουτ και ο Τζολάκης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια. Στην αντεπίθεση ο Τσελίκ επιχείρησε να διώξει αλλά κλότσησε τον Ρέαμπτσιουκ στο κεφάλι με αποτέλεσμα να αποβληθεί σωστά και να επανέλθει η αριθμητική ισορροπία.

OΟλυμπιακός απείλησε στο 72' με σουτ του Χασάν, στην πρώτη του καλή φάση στο δεύτερο μέρος. Τέσσερα λεπτά μετά ο Μασούρας πλάσαρε, από πλάγια θέση, με ο Μαμάντοφ έδιωξε. Οι ερυθρόλευκοι είχαν την κατοχή στα τελευταία λεπτά και πίεσαν αλλά το ματς έληξε χωρίς άλλη αξιοσημείωτη φάση.

ΟΣΦΠ (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Μάρκοβιτς (78'Βρουσάι), Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης (17'Βαλμπουενά), Μ.Καμαρά, Κουντέ (68'Σουρλής), Ραντζέλοβιτς (46'Σισέ), Μασούρας, Χασάν (78'Α.Καμαρά)

ΝΕΦΤΣΙ (Σαμίρ Αμπάσοφ): Μαμάντοφ, Μπότζι, Στάνκοβιτς, Αλασκάροφ (45'Αμπάσοφ), Μαχμούντοφ (89'Μπασκέ), Μέσα,  Χαραμίζ, Τσελίκ, Λαβάλ, Μπουγκρίν (86'Μπουλούντοφ), Κανέ (87'Νατζάνοφ).

Στοιχηματική εμπειρία… όπως θα ήθελες να είναι! Παίξε Νόμιμα (21+)

corfaek - 22/7/2021 09:25

κατά λάθος το χτύπημα στην αποβολή αλλά και 100 φορές κατά λάθος το γκολ του Καμαρά, μην λέμε ό,τι θέμε!

_panagiotis_ - 22/7/2021 11:44

Είχε δόση τύχης αλλά δεν το λες κατά λάθος, έχει καλό πόδι ο Καμαρά, έχει βάλει αρκετά τέτοια γκολ και γενικά είναι παικταράς και δεν τους κόστισε κάτι όταν τον πήραν και θα τους αποφέρει πολλά χρήματα μόλις τον πουλήσουν. Και εμείς θα έπρεπε να κάνουμε μπάσιμο στην γαλλοαφρικανική αγορά, υπάρχουν διαμάντια εκεί. Βέβαια θες και έναν τύπου Καρεμπέ για να κάνει τις σωστές επαφές αλλιώς θα βρεις παίκτες σαν τον Γιαχάγια ή τον Αγκιρίμπα για όσους θυμούνται :)))

ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 - 22/7/2021 11:25

καλο αποκλεισμο...

Constantinouple1924 - 22/7/2021 01:50

Πάρτι θα κανει ο αραουχο.ΑΕΚ πρωταθλήτρια 2021-2022

evo21 - 22/7/2021 00:01

5 saves ο γαυρος βαρβατα , 1-3 ημιχρονο , 1-3 τελικο, καλο αποκλεισμο τους ευχομαι.