Αλληλοεξουδετερώθηκαν και έμειναν στο μηδέν Λαμία και Γιάννενα

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Λαμία και τον ΠΑΣ Γιάννινα με τις δύο ομάδες να θέλουν αλλά να μην παίρνουν τη νίκη

SUPER LEAGUE 1 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΑΜΙΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-0

ΓΗΠΕΔΟ: ΔΑΚ Λαμίας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωάννης Παπαδόπουλος

Μετά από ένα ματς με φάσεις μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού, Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο μηδέν και συνεχίζουν τη μάχη για την παραμονή. Στους 19 βαθμούς η Λαμία, έφτασε τον ΟΦΗ, στους 25 ο ΠΑΣ, έπιασε τον Απόλλωνα Σμύρνης

Πολύ καλό παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά. Είχε ρυθμό το ματς. Η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω και οι δύο ομάδες προσπάθούσαν να παίξουν όμορφο ποδόσφαιρο. Αμφότερες άλλωστε ήθελαν τη νίκη. Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία στο 3' όταν ο Σκόνδρας μπήκε στην περιοχή, γύρισε την μπάλα εκεί όπου δεν υπήρχε όμως συμπαίκτης του. Στο 18' ο Αραμπούλι δοκίμασε το πόδι του, αλλά ο Λοντίγκιν μπλόκαρε. Εκτός εστίας το επόμενενο σουτ για τους γηπεδούχους με τον Ντέλετιτς στο 24'. Δύο λεπτά μετά ήρθε η πρώτη φάση για τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ. Ο Κάργας με κεφαλιά έβαλε... τον Επασί να κάνει μία δύσκολη επέμβαση. Ο πολύπεριος πορτιέρο στο 30' με γρήγορη έξοδο βγήκε και πρόλαβε τον Ελευθεριάδη, ενώ στη συνέχεια χρειάστηκε να κάνει φαουλ στον Καρτάλη για να σταματήσει τη φάση(είδε και την κίτρινη κάρτα). To ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ένα εντελώς άστοχο σουτ του Κάστρο στο 38ο λεπτό.

Απόλυτα ισορροπημένο το δεύτερο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες φαίνεται πως μπήκαν με σκοπό... να κρατήσουν το μηδέν! Κάθε επιθετική προσπαθεια και από τις δύο πλευρές, έμεινε ημιτελής ή κοβόταν εύκολα.

Στο 66' από λάθος του Κάργα η Λαμία βρέθηκε στην περιοχή του ΠΑΣ. Ο Ντέλετις έκανε το γέμισμα, ο Μπα έστρωσε με το κεφάλι στον Αραμπούλι αλλά αυτός από το μισό μέτρο νικήθηκε από τον Λοντίγκιν ο οποίος έκανε τρομερή επέμβαση! Στο 69' ο Καραμάνος για εκατοστά δεν μπόρεσε να φέρει την μπάλα προς την εστία του ΠΑΣ.

Αυτές ουσιαστικά ήταν και οι τελευταίες μεγάλες φάσεις του ματς. Αφού στο τελευταίο 15λεπτο, είδαμε παιχνίδι σκοπιμότητας, πολλές διακοπές, δύο στιγμές έντασης μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων. Το 0-0 έμεινε ως το τέλος αφού το λάθος του Γκαζαριάν στις καθυστερήσεις δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί στο 100% του ο Μιλιντσεάνου που βρέθηκε σε τετ-α-τετ και κόπηκε από την γρήγορη έξοδο του Επασί.

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, ΜαρτίνεΘ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ντέλετιτς(89' Πίτι), Καραμάνος, Ρόμανιτς(59' Μπα, 72' Γκαζαριάν), Αραμπούλι

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Πέερσμαν, Καρτάλης, Κάστρο(77' Λιάσος), Ντομίνγκεζ, Ελευθεριάδης(73' Μπρένερ), Κρίζμαν(73' Μιλιντσεάνου), Παμλίδης(90' Παντελάκης)