2 ΣΧΟΛΙΑ

Σοκ για τη Σέλτικ του Μπάρκα (VIDEO)

Η Σέλτικ έχασε με 2-0 στην έδρα της από τη Ρος Κάουντι κι έμεινε εκτός Λιγκ Καπ. Βασικός ο Βασίλης Μπάρκας

ΣΚΩΤΙΑ ΛΙΓΚ ΚΑΠ-2ος ΓΥΡΟΣ

Σέλτικ-Ρος Κάουντι: 0-2

(Στιούαρτ 38’, Ιακοβίτι 84’)

Η επιστροφή του Βασίλη Μπάρκα στο βασικό σχήμα της Σέλτικ συνδυάστηκε με κάζο για την ομάδα του Νιλ Λένον. Οι «καθολικοί» έχασαν με 2-0 από τη Ρος Κάουντι μέσα στην έδρα τους κι έμειναν εκτός Λιγκ Καπ με τον Έλληνα τερματοφύλακα να είναι βασικός.

Στο 17ο λεπτό ο Λέιντλοου έσωσε μετά από εκτέλεση φάουλ του Εντουάρ και στην επαναφορά ο Ιακοβίτι πρόλαβε τον Μπράουν ενώ στο 38’ ο Ζουλιέν έκανε πέναλτι στον Στιούαρτ και ο ίδιος το εκτέλεσε εύστοχα για το 0-1.

Στο 40ο λεπτό η Σέλτικ είχε δοκάρι με τον Αγέτι, ενώ στο 84’ μετά από κόρνερ ο Ιακοβίτι με κεφαλιά έκανε το 0-2.

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)

paraprastanitis - 29/11/2020 18:20

οντως δεν ειναι θεμα το φετινο χαλι της σελτικ.....γι αυτο θα σας πουλησουμε τον σβανα

komakino - 29/11/2020 18:06

Δεχετε η Σελτικ γκολ από παντου... Φώναζαν οι οπαδοί για τον Μπαρκα, και για αρκετά παιχνίδια, τα ιδια τρώει και ο Μπειν... τι να σου κάνουν οι τερματοφυλακες... αυτοί δεν έχουν άμυνα, μαύρη τρυπα είναι πισω...