Πήρε την πέμπτη της στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά στην έδρα της Βαγιαδολίδ

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ 11η αγωνιστική

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Χοσέ Θορίγια

Λίγα πράγματα στο πρώτο μέρος με πιο αξιόλογη φάση αυτή του 26ου λεπτό με τον Γκουαρδιόλα να σουτάρει και τον Κάρδενας να διώχνει. Στην επανάληψη η Βαγιαδολίδ άνοιξε το σκορ στο 57' όταν ο Όσκαρ Πλάνο έκανε την κούρσα και  την σέντρα και ο Μάρκος Αντρέ (γνωστός και ως Μαρανιάο) σκόραρε με κεφαλιά ψαράκι. Ο Ροτσίνα στο 62' απείλησε με ένα καλό σουτ. Στο 80' ο Αλκάραθ βρέθηκε σε ιδανική θέση αλλά σούταρε άουτ. Δύο λεπτά μετά ο Ντάνι Γκόμεθ ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Φερνάντεθ και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Καμπάνια και έκανε το 1-1. Λίγο μετά (84') ο Ντάνι Γκόμεθ έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι. HBαγιαδολίδ είχε μεγάλη ευκαιρία στο 93' με τον Ζότα να μην μπορεί να πλασάρει τον Κάρδενας.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ, Χοακίν Φερνάντεθ, Ερβίας, Νάτσο, Μπρούνο, Όσλαρ Πλάνο (85'Ζότα), Ορεγιάνα, Φέντε (88'Σάντσεθ), Αλκαράθ, Mάρκος Αντρέ, Σέρχι Γκουρντιόλα

ΛΕΒΑΝΤΕ: Κάρδενας, Ρουμπέν Βέθο, Πόστιγο, Σον (70'Πιέρ), Κλερκ, Μοράλες (70'Γκόμεθ), Καμπάνια, Μάλσα (80'Αγκιλάρ), Ροτσίνα, Ρόγερ (80'Λεόν), Μελέρο (67'Ντε Φρούτος).

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)