Έμειναν στο μηδέν στην Τρίπολη

Άστέρας και Απόλλων Σμύρνης έμειναν στο 0-0

Αστέρας και Απόλλων έμεινα στο 0-0 για την εξ' αναβολής 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα.

Η καλύτερη στιγμή του πρώτο μέρους ήταν η ευκαιρία που έχασε ο Ιωαννίδης στο 26' της αναμέτρησης όταν στο δεύτερο δοκάρι έκανε το τσαφ και δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Παπαδόπουλο. Ο Αστέρας μη φτάνοντας υψηλά επίπεδα απόδοσης, απείλησε μόλις μια φορά όταν ο Τιλίκα έφυγε στην αντεπίθεση αλλά αστόχησε. Οι δύο ομάδες έμειναν χωρίς τέρματα στο πρώτο ημίχρονο.

Ιδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα της Τρίπολης ωστόσο να έχει τη πρωτοβουλία των κινήσεων και να δημιουργεί περισσότερο. Η καλύτερη στιγμή για την ομάδα της Τρίπολης ήρθε στο 63ο λεπτό, όταν ο Τιλίκα γύρισε στον Γκόμες που από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα άουτ. Ο Απόλλωνας απείλησε και πάλι από στημένη φάση στο 81ο λεπτό, με τον Λισγάρα να πιάνει την κεφαλιά και να σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου. Ο Απόλλωνας ζήτησε πέναλτι στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού για χέρι του Σουάρες, αλλά ο διαιτητής και το VAR έδειξαν να συνεχιστεί το παιχνίδι».  Έτσι, το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής (87' Αλβαρες), Ιγκλέσιας, Μουνάφο (69' Μπότχα Φερνάντεθ), Τιλίκα (87' Κρέσπι), Ριέρα (46' Ντρούπι Γκόμες), Σίτο (69' Αλί Μπάμπα), Μπαράλες.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς, Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Κολ, Χουχούμης (70' Τσαμπούρης), Τσιλούλης, Ιωαννίδης (87' Μαρκ Φερνάντεθ), Μπεντινέλι.

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)