Η Σεβίλλη κέρδισε με 2-1 στην έδρα της Κράσνονταρ και προκρίθηκε από απόψε

CHAMPIONS LEAGUE-5ος ΟΜΙΛΟΣ-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ-ΣΕΒΙΛΛΗ: 1-2

Γήπεδο: Stadion FK Krasnodar

Η Σεβίλλη κέρδισε με 2-1 μέσα στην έδρα της Κράσνονταρ και θα παλέψει με την Τσέλσι για την πρωριά καθώς καθάρισε και τυπικά την πρόκριση.

Στο 4ο μόλις λεπτό, ο Οκάμπος έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, η άμυνα της Κράσνονταρ έδιωξε αλλά ο Ράκιτιτς με σουτ στην κίνηση από το ημικύκλιο της περιοχής, έκανε το 0-1.

Στο 12ο λεπτό ο Κουντέ έκανε την κούρσα και το σουτ από δεξιά αλλά ο Γκορόντοβ του είπε όχι, ενώ στο 21’ το σουτ του Μουνίρ πέρασε λίγο έξω και στο 24’ το πλασέ του Σουλεϊμάνοβ σταμάτησε πάνω στον Ντιέγκο Κάρλος.

Στο 28ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Όσκαρ, ο Ντιέγκο Κάρλος πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε για λίγο και στο 32’ το VARεξέτασε μια φάση για πιθανό πέναλτι υπέρ της Σεβίλλης σε χέρι του Μπεργκ, αλλά δε δόθηκε κάτι.

Στο 42ο λεπτό, ο Καμπελά έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Βάτσλικ έσωσε.

Στο 46ο λεπτό ο Γκαζίνσκι έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Κλάεσον έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Βάτσλικ απέκρουσε και στο 49’ οι Ρώσοι άγγιξαν το γκολ. Μετά από λάθος του Κουντέ ο Καμπελά πήρε την μπάλα, απέφυγε και τον Βάτσλικ κι έκανε το πλασέ από πλάγια θέση, αλλά ο Κουντέ που είχε καλύψει, βρήκε την μπάλα και την έστειλε στο δοκάρι του.

Στο 54’ το σουτ Μουνίρ κόντραρε στον ΣΜολνίκοβ ενώ ο Ντε Γιονγκ δοκίμασε νέο σουτ αλλά αστόχησε και στο 56ο λεπτό, ο Μπεργκ έδωσε στον Όλσον, εκείνος βρήκε δεξιά τον Βάντερσον που με διαγώνιο σουτ από κοντά, ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 63’ και στο 65’ ο Γκορόντοβ απέκρουσε τα σουτ των Ντε Γιονγκ και Μουνίρ, ενώ στο 71’ τι πλασέ του Μουνίρ πέρασε μόλις έξω.

Στο 80’ ο Γκορόντοβ πραγματοποίησε διπλή επέμβαση σε σουτ των Τόρες και Εν Νεσιρί και σο 83’ ο  Ιντρίσι έκανε την κίνηση  από αριστερά εντός περιοχής, σούταρε αλλά ο Γκορόντοβ έσωσε με τον ώμο!

Και στο 90+5' ο Μουνίρ με σουτ από δεξιά στην περιοχή, έκανε το 1-2. Με τη σέντρα τα σουτ των Άρι και Μαρτίνοβιτς κόντραραν σε σώματα.

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: Γκορόντοβ, Μαρτίνοβιτς, Γκαζίνσκι, Σμολνίκοβ, Ραμίρες, Κάιο, Καμπελά (85’ Ούτκιν), Όλσον (67’ Φιλένα), Κλάεσον (84’ Τσερνόβ), Μπεργκ (67’ Άρι), Σουλεϊμάνοβ (46’ Βάντερσον)

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Γκουντέλι, Κουντέ, Εσκουδέρο (61’ Όλιβερ Τόρες), Ντιέγκο Κάρλος, Φερνάντο, Ράκιτιτς (61’ Ρεκίκ), Οκάμπος (72’ Ιντρίσι), Ντε Γιονγκ (72’ Εν Νεσιρί), Μουνίρ, Όσκαρ Ροντρίγκεθ (53’ Χορδάν)

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!