Δέχτηκε τέσσερα γκολ και έγινε αλλαγή στο ημίχρονο (VIDEO)

Εφιαλτικό το πρώτο 45λεπτο για τον Γκιλιέρμε της Εθνικής Ρωσίας

Σε παιχνίδι που η νίκη έδινε την άνοδο στη League A, η Εθνική Ρωσίας δέχτηκε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, στην έδρα της Σερβίας, με τον ομοσπονδιακό τεχνικό Στανισλάβ Τσερτσέσοφ να παίρνει δραστικά μέτρα στην ανάπαυλα: τέσσερις αλλαγές, ανάμεσά τους και αυτή του τερματοφύλακα, Γκιλιέρμε, ο οποίος κρίθηκε… ακατάλληλο να συνεχίσει σε ένα τέτοιο ματς.

Παρά το γεγονός ότι ο βασικός τερματοφύλακας της Λοκομοτίβ Μόσχας δεν έφερε ιδιαίτερη ευθύνη σε κανένα από τα γκολ που δέχτηκε, μόνο και μόνο το ψυχολογικό βάρος ενός τέτοιου ημιχρόνου οδήγησε τον προπονητή του να τον αντικαταστήσει με τον Τζανάεβ.

Εκ του αποτελέσματος, η αλλαγή κρίνεται σωστή, αφού εκείνος δέχθηκε… μόνο ένα γκολ, αλλά αυτό ήταν παράγοντας που καθόρισαν κυρίως οι Σέρβοι, οι οποίοι είχαν ήδη επαναπαυτεί με το ευρύ τους προβάδισμα και έκαναν φινάλε με το εντυπωσιακό 5-0, σκοράροντας όσα γκολ δεν είχαν σε όλο τον όμιλο!

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)