Αρσενιάδης: Πρέπει να κρατήσουμε πιο πολλά θετικά από ότι αρνητικά

Τι είπε ο τεχνικός της ΑΕΚ για το παιχνίδι με την Θέτιδα

Ο Κώστας Αρσενιάδης μίλησε για την ήττα της γυναικείας ομάδας βόλεϊ της ΑΕΚ (3-1 σετ) από την Θέτιδα και τόνισε πως η Ένωση πρέπει να κρατήσει τα θετικά από ότι τα αρνητικά σε αυτό το ματς. «Είμαστε μια ομάδα που ακόμα δεν ξέρουμε πως παίζουμε. Νομίζω ότι πρέπει να κρατήσουμε πιο πολλά θετικά από ότι αρνητικά. Σίγουρα το πρώτο σετ ίσως έκρινε τον αγώνα. Αν παίρναμε το πρώτο σετ ίσως το σκορ να ήταν αντίστροφα. Ήταν ένα παιχνίδι πολύ κοντά. Νομίζω ότι η Θέτιδα είναι πιο έτοιμη από εμάς. Έπαιξε ένα ματς όσο έπρεπε καλύτερα και κέρδισε. Είχαμε δεύτερη ευκαιρία εμείς και στο τρίτο σετ να κάνουμε κάτι. Κολλάμε σε κάποιες φάσεις. Πρέπει να βρούμε λύσεις. Θέλει χρόνο η ομάδα. Σίγουρα όμως παίξαμε καλά στο μπλοκ. Ειδικά στην άμυνα νομίζω ήμασταν εξαιρετικοί σαν ομάδα. Είχαμε κάποιες εντυπωσιακές ενέργειες, αλλά δεν είχαμε διάρκεια στον κερδισμένο πόντο. Πάντως για τρεισήμισι σετ θεωρώ πως ήμασταν πάρα πολύ καλοί».