Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Ρεν και Κράσνονταρ

CHAMPIONS LEAGUE-5ος ΟΜΙΛΟΣ-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΝ-ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: 1-1

Γήπεδο: Roazhon Park

Όρθια στο «Roazhon Park» έμεινε η Κράσνονταρ που πήρε ισοπαλία 1-1 από τη Ρεν.

Στο 4ο λεπτό ο Μπουριζό πήρε την κεφαλιά από ιδανική θέση αλλά αστόχησε και στο 24’ ο Καμαβινγκά έπιασε φοβερό σουτ από 25 μέτρα αλλά ο Σαφόνοβ έβγαλε και στην επαναφορά ο Ζιρασί σούταρε στα σώματα.

Στο 31’ ο Πετρόβ σέντραρε από δεξιά, ο Μπεργκ πλάσαρε από το πέναλτι αλλά ο Ντα Σίλβα έσωσε σχεδόν στη γραμμή και στο 44’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Όλσον από αριστερά ο Κάιο πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε.

Στο 48ο λεπτό ο Σαφόνοβ έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Τραορέ, ενώ στο 54’ ο Τεριέ κέρδισε πέναλτι από τον Σορόκιν και ο Ζιρσί από τα 11 μέτρα έκανε το 1-0.

Κι όμως στο 59’ ο Ραμίρες γύρισε όμορφα έξω από την περιοχή, βρήκε το χώρο και με όμορφο σουτ έκανε το 1-1. Στο 70ο λεπτό ο Σαφόνοβ έδιωξε εντυπωσιακά μετά από πλασέ του Τάιτ που μόλις είχε μπει στο ματς και στο 86’ ο Τάιτ και πάλι έχασε μεγάλη ευκαιρία από καλή θέση.

Mάλιστα στο 89ο λεπτό ο Ντοκού έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Ουνού πλάσαρε αλλά ο Σαφόνοβ είπε όχι εντυπωσιακά και στο 90+3' ο Ζιρασί έκανε το γύρισμα εξ επαφής αλλά δε βρήκε στόχο.

ΡΕΝ: Γκομίς, Ντα Σίλβα, Νταλμπέρτ Εστεβάο (81’ Ουνού), Οζέρ, Τεριέ, Ζιρασί, Καμαβινγκά (81’ Τρουφέρ), Ενζονζί, Μπουριζό (69’ Τάιτ), Ντελ Καστιγιο (62’ Ντοκού), Τραορέ

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: Σαφόνοβ, Σορόκιν, Ραμίρες, Όλσον, Σμολνίκοβ, Τσερνόβ, Μπεργκ, Ούτκιν (72’ Γκαζίνσκι), Κάιο, Φιλένα, Πετρόβ(72’ Σουλεϊμάνοβ)