4 ΣΧΟΛΙΑ

Τσίμπησε βαθμό με Βέρντε η Σπέτσια (VIDEO)

Ισοπαλία 2-2 πήρε η Σπέτσια από τη Φιορεντίνα, με τον Ντανιέλε Βέρντε να σκοράρει

SERIE A’-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΠΕΤΣΙΑ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: 2-2

Γήπεδο: Ντίνο Μανούτσι

Σημαντικό βαθμό πήρε η Σπέτσια, που ήρθε ισόπαλη 2-2με τη Φιορεντίνα. Παρθενικό γκολ με τη φανέλα της Σπέτσια για τον Ντανιέλε Βέρντε.

Στο 2ο μόλις λεπτό, ο Πετσέγια άνοιξε το σκορ για τη Φιορεντίνα με κεφαλιά μετά από κόρνερ ενώ στο 4’ ο Λιρόλα έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπιράγκι πλασάρε από κοντά για το 0-2.

Ωστόσο στο 39ο λεπτό ο Τέρτσι έκανε το γέμισμα από εξιά, ο Κάσερες έχασε την μπάλα και ο Ντανιέλε Βέρντε έφυγε μόνος με τον Ντραγκόβσκι και τον πλάσαρε ιδανικά για το 1-2.

Στο 63ο λεπτό, ο Τέρτσι έσωσε με προβολή μετά από σουτ του Βλάχοβτς και στο 68’ το σουτ του Φαρίας πέρασε λίγο έξω ενώ στο 75’ μετά από κόρνερ ο Φαρίας με πλασέ έκανε το 2-2.

Μάλιστα στο 90+2’ η Σπέτσια έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη με τον Ντζόλα αλλά και οι «βιόλα» απαίλησαν στην αντεπίθεση με τον Καγιεχόν.

ΣΠΕΤΣΙΑ: Προβεντέλ, Τέρτσι, Σάλα (65’ Φερέρ), Ρίτσι, Σαμπό, Μπαζτόνι (78’ Ντελ Όρκο), Ακαπορά, Ντεϊόλα (65’ Αγούδελο), Γκιάσι, Βέρντε (65’ Φαρίας), Πίκολι (55’ Ντζόλα)

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Νταγκόβσκι, Λιρόλα, Πετσέγια (71’ Ιγκόρ), Μπιράγκι, Κάσερες, Μιλένκοβιτς, Ριμπερί (86’ Κουαμέ), Μποναβεντούρα (78’ Καγιεχόν), Αμραμπάτ, Καστροβίλι (78’ Πουλγκάρ), Βλάχοβιτς (72’ Κουτρόνε)

takisnigeo - 18/10/2020 19:44