Έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις η Μαρσέιγ

Η Μαρσέιγ με ένα γκολ του Σανσόν στις καθυστερήσεις του αγώνα, πήρε την ισοπαλία με 1-1 στο γήπεδο της κόντρα στην Μέτς.

LIGUE 1’-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μαρσέιγ-Μετς:
(71΄Νιανέ, 90+ Σανσόν)

Το γεγονός πως έχει ξεκινήσει άσχημα επιβεβαίωσε για μια ακόμη αγωνιστική η Μαρσέιγ.
Η Γαλλική ομάδα έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι μακριά από τη νίκη και μάλιστα λίγο έλειψε να χάσει τον αγώνα, μιας και κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ηταν μοιρασμένο με την γηπεδούχο Μαρσέιγ να είναι ελαφρώς καλύτερη.
Μάλιστα το πρώτο μέρος τελείωσε 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν λιγοστές ευκαιρίες για γκολ.
Στην επανάληψη η Μέτς πήρε κεφάλι στο σκορ οταν στο 70 λεπτό ο Νιανέ νίκησε τον Μανταντά για το 1-0.
Οι γηπεδούχοι πήραν ρίσκα στο ματς, έγιναν πιο επιθετικοί στο παιχνίδι και εν τέλει κατάφεραν να βρουν το γκολ στα... χασομέρια του παιχνιδιού.
Συγκεκριμένα ο κορυφαίος παίκτης των γηπεδούχων Σανσον αξιοποίησε την πάσα του Ράντονιτς και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 1-1 σκορ που ήταν και το τελικό στην αναμέτρηση.
Αξίζει να σημειωθεί πως η Μαρσειγ μετά τη νίκη της με 1-0 στο γήπεδο της Παρί έχει δύο ισοπαλίες και μια ηττα με το αξιοσημείωτο να ειναι πως και τα τρία παιχνίδια έγιναν στο γήπεδο της.