Εντυπωσιακό παιχνίδι με έξι γκολ ανάμεσα σε Σιταρντ και Αλκμαάρ

Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 3-3.

EREDIVISIE-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Φορτούνα Σίταρντ-Αλκμαάρ 3-3:
(9, 90+ Φλέμινγκ,79΄Χάνσον, 23΄Ντε Βίτ, 52΄Κοπμέινερς, 70΄Μποαντού)

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με έξι γκολ και πολλές συγκινήσεις διεξήχθει το απόγευμα για το πρωτάθλημα Ολλανδίας.
Συγκεκριμένα η Φορτούνα Σιτάρντ αναδείχθηκε ισόπαλη με την Αλκμααρ σε ένα αγώνα γεμάτο ανατροπές.
Συγκεκριμένα η γηπεδούχος Φορτούνα άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, πρώτου γνωρίσει την ισοφάριση στο 23.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Αλκμααρ κατάφερε να κάνει σκοράρει δύο φορές κάνοντας το παιχνίδι 3-1, με αποτέλεσμα να κατεβάσει απόδοση.
Κάτι που το εκμεταλλεύτηκε πλήρως η Φορτούνα αφού έπιασε στον ύπνο... την αντίπαλο της μειώνοντας αρχικά σε 3-2 στο 79ο λεπτό.
Κάτι που όπως είναι λογικό έδωσε ξανά ζωντάνια στο παιχνίδι για τα εναπομείναντα 10 λεπτά.
Τελικά στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Φλέμινγκ κατάφερε να σκοράρει το δευτερο προσωπικό του τέρμα με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει για την ομάδα του και συνάμα να πάρει τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.
Μάλιστα ο Φλέμινγκ κατάφερε κάτι τρομερό καθώς ήταν ο άνθρωπος που άνοιξε και έκλεισε την αναμέτρηση χάρη στα γκολ του.
Αξίζει να σημειωθεί πως για την Αλκμααρ αγωνίστηκε βασικός ο Χατζηδιάκος ο οποίος έγινε αλλαγή στο 71.