6 ΣΧΟΛΙΑ

Πρόκριση με το στανιό για τη Βόλφσμπουργκ (VIDEO)

Οι «λύκοι» κέρδισαν με 2-0 την Ντέσνα, η οποία αγωνίστηκε για μισή ώρα με δέκα παίκτες και περιμένει την ΑΕΚ

EUROPA LEGUE-3ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΝΤΕΣΝΑ: 2-0

Γήπεδο:  VOLKSWAGEN ARENA

Δύσκολη πρόκριση για τη Βόλφσμπουργκ που κέρδισε με 2-0 την Ντέσνα η οποία όμως αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 60ο λεπτό. Αντίπαλος της ΑΕΚ στα play offs οι Γερμανοί.

Στο 4ο μόλις λεπτό, το σουτ του Μαρμούς κόντραρε και πέρασε λίγο έξω και στο 6’ το γύρισμα του Τοτοβίτσκι πέρασε απ’ όλους. Και στο 16’ μετά από κόρνερ ο Άρνολντ πήρε την κεφαλιά και ο Γκιλαβογκί σε κενό τέρμα έκανε το 1-0. Στο 26ο λεπτό ο Ρουσιγιόν έσωσε με τάκλιν προ του Καλίτβιντσεβ και στο 30’ το σουτ του Στέφεν πέρασε λίγο έξω.

Στο 47ο λεπτό ο Κάστελς έσωσε μετά από σουτ του Καλίτβιντσεβ και στο 60ο λεπτό η Ντέσνα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ταμ.

Κι έτσι στις καθυστερήσεις ο Γκίντσεκ σε κεό τέρμα έγραψε το 2-0.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστελς, Στέφεν, Λακρουά (63’ Μπρουκς), Γκιλαβογκί, Ρουσιγιόν, Σλάγκερ, Άρνολντ, Μαρμούς (59’ Οτάβιο), Μεχμέντι, Βίκτορ, Βέγκχορστ(78’ Γκίντσεκ)

ΝΤΕΣΝΑ: Παστ, Μοστοβί, Ταμ, Γκιτσένκο, Κονοπλιά, Ογκίρια, Καλίτβιντσεβ, Καρτούσοβ (46’ Γκουτσούλιακ), Τοτοβίτσκι, Ντομπροβίτσκι (65’ Ιερμάκοβ), Μπουντκίβσκι (84’ Σεβτσβόβ)

vtsola21 - 25/9/2020 09:22

Παρακολουθώ γερμανικό πρωτάθλημα σαν τρελός..λοιπόν έχει τον Αρνολντ ο οποίος είναι ο εγκέφαλος τους στο κέντρο και έναν εξαιρετικό επιθετικό Ολλανδό τον βεκχορστ..Γενική Γρήγορη ομάδα καλή κυκλοφορία,πιέζει ψηλά αλλά επιπόλαιη.θεωρώ έχουμε ελπίδες αλλά αν παίξουμε όπως χθες δύσκολο..το θετικό είναι ότι παιχνίδι θα κάνουν αυτοί,οπότε με λιβαι θα έχουμε ευκαιρίες αντεπίθεσης

petrostefas - 25/9/2020 00:44

Παρακολουθει κανεις γερμανικο ποδοσφαιρο να μας πει τι ομαδα εχουν?

tratzas21 - 24/9/2020 23:29

Αν '' παίξουμε '' όπως σήμερα δεν υπάρχει καμία ελπίδα για τη συνέχεια. Το κέντρο και σήμερα κομμένο, δυσκοιλια η ομάδα δεν γινόταν με τίποτα η μπάλα να πάει μπροστά. Θετικοί τσιτωντας και βασιλαντωνοπουλος. Όσο για τη θέση του στόπερ και του δημιουργικού χαφ δε χρειαζεται να πούμε κάτι άλλο,τα ευκολως εννοούμενα παραλειπονται

EMPROS_AITE1924 - 24/9/2020 23:24