1 ΣΧΟΛΙΑ

Ψυχρολουσία στο 90+6’ για τη Γιουνάιτεντ (VIDEO)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόλλησε στο 2-2 με τη Σαουθάμπτον κι έχασε σημαντικό έδαφος στη μάχη για το σεντόνι

PREMIER LEAGUE-35η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ.-ΣΑΥΘΑΜΠΤΟΝ: 2-2

Γήπεδο: Ολντ Τράφορντ

Σοκ στο 90+6’ για τη Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Σόλσκιερ έμεινε στο 2-2 με Σαουθάμπτον, που σκόραρε στο τέλος και δεν μπόρεσε να βρεθεί μόνη στην 3η θέση! Τρεις «τελικούς» με Πάλας, Γουέστ Χαμ και Λέστερ έχουν πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι» που μαζί με την Τσέλσι και τις «αλεπούδες» θα μονομαχήσουν για δύο θέσεις στην τετράδα.

Στο 10ο λεπτό ο ΜακΚάρθι έσωσε μετά από σουτ του Μαρσιάλ και στο 12’ ο Πογκμπά έχασε την μπαλα λίγο έξω από την περιοχή του, ο Ινγκς άνοιξε στον Ρέντμοντ κι εκείνος σέντραρε από αριστερά και ο Άρμστρονγκ κατέβασε στο 2ο δοκάρι και πλάσαρε για το 0-1.

Στο 16ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Ράσφορντ, όμως στο 20’ ο Πογκμπά έκανε το γέμισμα από δεξιά και ο Μαρσιάλ κατέβασε όμορφα στο πέναλτι κι έστρωσε στον Ράσφορντ που με σουτ από το ύψος της περιοχής ισοφάρισε σε 1-1.

Μάλιστα στο 23’ ο Μαρσιάλ έκανε φοβερή ενέργεια από αριστερά και με δεξί σουτ έγραψε το 2-1.

Στο 28ο λεπτό ο ΜακΚάρθι είπε όχι σε σουτ του Πογκμπά, ενώ στο 50’ το σουτ του Ρέντμοντ κόντραρε στον Λίντελεφ και πέρασε λίγο έξω.

Στο 55ο λεπτό το σουτ του Ράσφορντ πέρασε ελάχιστα έξω, όπως κι εκείνο του Γουόκερ Πίτερς στο 62’ και στο 86’ ο Ντε Χέα πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Ρέντμοντ.

Και τελικά στο 90+6’ μετά από κόρνερ, ο Μπεντνάρεκ πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Ομπαφέμι με προβολή εξ επαφής έκανε το 2-2.

Πάντως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού του Ουίλιαμς κι ενώ ο Σόλσκιερ είχε εξαντλήσει τα τρία σημεία στα οποία μπορούσε να κάνει αλλαγή.

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Λίντελεφ, Σο (75’ Ουίλιαμς), Μαγκουάιρ, Γουάν Μπισάκα, Πογκμπά (64’ Φρεντ), Μπρούνο Φερνάντες (84’ ΜακΤόμινεϊ), Μάτιτς, Μαρσιάλ, Ράσφορντ, Γκρίνγουντ (84’ Τζέιμς)

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: ΜακΚάρθι, Μπέρτραντ, Στίβενς, Μπεντνάρεκ, Γουόκερ Πίτερς, Ρομέου (87’ Ομπαφέμι), Άρμστρονγκ (70’ Σμόλμποουν), Ρέντμοντ, Ινγκς, Γουόρντ Πρόουζ, Άνταμς (64’ Λονγκ)

Yellow__Southampton - 14/7/2020 00:09

Θα τη σεβεστε τη Σαουθαμπτον, για 2-4 ηταν το ματς.

Και που να δειτε και του χρονου τι εχει να γινει.