35 ΣΧΟΛΙΑ

Βυθίζεται ο ΠΑΟΚ!

Δεν νίκησε ούτε τον ΟΦΗ παρότι προηγήθηκε στο 3 κι έπαιζε με... παίκτη παραπάνω  – Κάκιστη στο μεγαλύτερη διάστημα η ομάδα του Φερέιρα, 2-2 με τους Κρητικούς

SUPER LEAGUE – 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΠΛΕΪ ΟΦ)

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ 2-2

ΓΗΠΕΔΟ: Γεντί Κουλέ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουμπαράκης

Δεν μπορεί ο ΠΑΟΚ που… βυθίζεται. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, ήταν κάκιστη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δεν νίκησε ούτε τον ΟΦΗ, παρότι προηγήθηκε στο 3 κι έπαιζε με παίκτη παραπάνω για περίπου ένα 20λεπτο στην επανάληψη. Το τελικό 2-2 φέρνει ακόμα μια απώλεια για την ομάδα του Φερέιρα που έδειξε σοβαρά προβλήματα σε όλα τα επίπεδα, αφήνοντας δύο πόντους στο Γεντί Κουλέ. Οι Κρητικοί που ξεκίνησαν άσχημα αλλά αντέδρασαν και προηγήθηκαν, πλήρωσαν κατά κάποιο τρόπο και την ανόητη αποβολή του Κουτρουμπή, που ήταν τραγικός σε όλο το ματς, καθώς μέχρι εκείνο το σημείο ο ΠΑΟΚ έδειξε απόλυτα μπλοκαρισμένος.

Μπορεί ο ΠΑΟΚ να ξεκίνησε στο ματς με γκολ από τα αποδυτήρια αλλά το πρώτο μέρος ανήκε στον ΟΦΗ, που είχαν μια αδράνεια και την πλήρωσαν στο 5’. Όταν έπαιξαν ψηλά, στη σέντρα, το οφ σάιντ με τον Λημνιό να βγαίνει από δεξιά και να γυρίζει παράλληλα στον Μπίσεσβαρ που έκανε το 0-1. Οι Κρητικοί ωστόσο βρήκαν γρήγορα γρήγορα τα πατήματα τους, στο 17’ είχαν δοκάρι με τον Βαζ και έφτασαν στην ισοφάριση ένα λεπτό μετά με σουτ του Νέιρα έπειτα από γύρισμα του Κοροβέση και ωραίο συνδυασμό. Ακόμα πιο ωραίος συνδυασμός ήταν εκείνος στο 2-1, που ήρθε στο 43’: Βαζ, Στάικος, Μπράουν άλλαξαν όμορφα τη μπάλα, ο τελευταίος γύρισε στον Φιγκεϊρέδο και εκείνος με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Πασχαλάκη. Το δεύτερο ημίχρονο είχε άγρια ομορφιά στο Γεντί Κουλέ με τον ΠΑΟΚ πάντως να έχει πρόβλημα στη δημιουργία και στην παραγωγή φάσεων. Το ματς ο ΟΦΗ το είχε διαβάσει καλά, ωστόσο υπήρχε ένταση, δυνατά μαρκαρίσματα και παιχνίδι κέντρου. Στο 49’ ο Βαρέλα είχε καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους ενώ στο 59’ ο ΟΦΗ μένει με δέκα παίκτες όταν εντελώς ανόητα ο Κουτρουμπής πήγε επικίνδυνα με προβολή σηκώνοντας το ποδι του ψηλά και έδωσε την ευκαιρία στον Κουμπαράκη να τον αποβάλει με δεύτερη κίτρινη. Ο ΠΑΟΚ παρά την αριθμητική υπεροχή δεν δημιουργεί φάσεις παρ’ όλα αυτά στο 76’ καταφέρνει από κτύπημα φάουλ του νεαρού Μιχαηλίδη να ισοφαρίσει. Πέντε λεπτά αργότερα αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία, καθώς δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) δέχτηκε για σκληρό φάουλ και ο Εσίτι. Ο ΟΦΗ στήθηκε καλά στο τέλος και μπλόκαρε τον ΠΑΟΚ με το 2-2 να μένει στο Γεντί Κουλέ, αν και στο φινάλε ο Νέιρα έχασε τρομερή ευκαιρία για το 3-2.

ΟΦΗ (5-4-1): Γουόλι, Μπράουν, Μαρινάκης (90’ Νάστος), Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Βαζ (60’ Βίκτορ), Μεγιάδο, Στάικος (77’ Σακόρ), Νέιρα, Φιγκεϊρέδο (89’ Μάνος).

ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο (46’ Μιχαηλίδης), Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί (46’ Εσίτι), Λημνιός (63’ Ακπόμ), Μπίσεσβαρ (63’ Μάτος), Στοχ (61’ Τζόλης), Σβιντέρσκι.

Nikolaos - 5/7/2020 16:13

Σχόλιο για πολλα dislike αλλά λόγω ηλικίας τα δέχομαι ανέκφραστα,ο φετινός ΠΑΟΚ μου θύμισε την δικη μας μετά πρωταθληματικη χρονια,κακός σχεδιασμός, απομάκρυνση προπονητή, βάρος στο cl ,δυστυχως ομως ολα αυτά δείχνουν ότι η κορυφή ίσως κατακτηθεί αλλά η παραμονή εκει είναι το δύσκολο,ας μάθουμε λοιπόν έστω και από τα λάθη των άλλων,επισης ας μη ξεχνάνε οι διοικούντες ,τωρα που είμαστε κοντα στα προκριματικά του CL ότι και ο γαύρος την χρονια που πήραμε το πρωτάθλημα την πάτησε με το... Συνέχεια μικρό ρόστερ και τα προκριματικά από τον Αύγουστο.

vale21 - 5/7/2020 21:38

Εκτός αν έχεις παράγκα από πίσω, όπως ο γάβρος! Αυτά τα σχόλια ίσως ισχύουν για αλλά πρωταθλήματα, όχι τόσο για το δικό μας.

dimitris78 - 5/7/2020 18:04

Καθόλου dislike. Απλά αποδεικνύεται ότι το πιο δύσκολο είναι να διατηρηθεί κάποιος στην κορυφή.

demetrios21 - 5/7/2020 17:53

Καμία έκπληξη, αδερφέ. Και σε αυτό ακόμα, ιμιτασιόν ο ποακ...

BYZANTIN - 5/7/2020 08:22

Είναι που θα σάρωναν τα πρωταθλήματα και τις κούπες οι μπουγάτσες !!!

Baval_21 - 5/7/2020 13:24

Εδω ρε φιλε γραφουν με 1 πρωταθλημα και 3 κυπελλα (δε θα γραψω πως, αυτο ειναι αλλο θεμα) οτι τα σαρωσαν ολα! ΧΑΧΑΧΑΧΑ Μιλαμε για τετοια μικρη ομαδα. Με 1 πρωταθλημα ρε συ και 3 κυπελλα! Καταλαβαινεις οτι αυτο ηταν το ιστορικο τους ταβανι στις συνειδησεις των οπαδων τους.

Baval_21 - 5/7/2020 13:22

Ρε 365, τι βυθιζεται; Απλα γυρναει στις ριζες του.

nic11 - 5/7/2020 13:10

Αυτη ηταν γκελα του ΟΦΗ και οχι του ποακ...

johnyaekara - 5/7/2020 11:17

Α ρε ΑΕΚΑΡΑ να ειχαμε νικησε αρη και ζελα στο οακα φεραμε χ να ημασταν ηδη + 3 και να νικουσαμε σημερα + 6 και ανετα!!!

Αυτη την ομαδουλα της εχουμε δωσει ελπιδες φια δευτερη θεση!!Ελατε ΟΑΚΑ για τετραμπαλο

FanGr - 5/7/2020 10:00

Πάντως μια αλήθεια για το champions league είναι ότι οι αγώνες ξεκινούν μετά τον τελικό κυπέλλου, που σημαίνει τέλος διακοπές και ξεκούραση για τους παίκτες. Πρέπει να κάνουμε πολλές μεταγραφές για να αντέξει η ομάδα.

Marcos - 5/7/2020 09:20

Μπήκαν σε εποχή Καρντοσο, ουσιαστικά θέλουν να διώξουν τον Φερειρα αλλά λόγω χρηματικού ισοζυγιου δεν μπορούν και δεν μας νοιάζει. Εμείς θα βγούμε στη 2η θέση και θα πάρουμε την κούπα όπου κι αν παίξουμε!

spinos21 - 5/7/2020 01:21

Το έδωσε το Χ ο ΟΦΗ? Το έχει κάνει κι άλλη φορά νομίζω?

spinos21 - 5/7/2020 01:20

agiasofia11 - 5/7/2020 01:06

Παιδια ποτε θα γινει η εκδικαση του CAS?

AEKARAG21_kostis - 5/7/2020 00:42

ΑΡΓΑ Ή ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΈΠΑΡΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ!!!!ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΑΥΡΑΚΟΣ,ΜΕ ΑΠΑΡΧΗ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΜΑΣ ΤΑ ΕΠΡΗΞΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΛΙΜΑ ΑΠΠ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΗΘΙΚΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΙ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ μπαοκ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ ΚΑΙ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΕ ΣΥΝΟΠΤΙΚΕΣ ΤΟ ΜΑΤΣ!!!

aggelo21 - 5/7/2020 00:38

Την ξέρουμε την παροιμία με το γάλα και την καρδάρα, έτσι; Μακάρι να μας έχει γίνει μάθημα και να μη το ξανακάνουμε. Μπορούμε να τους τελειώσουμε από σήμερα...

DytikosATHENS37 - 5/7/2020 00:33

Για μενα λαθος ο τίτλος του άρθρου. Επιστρέφει στην κανονικότητα θα λεγα εγω κ εκει που ηταν τοσα χρόνια

Andreas295 - 5/7/2020 00:16

Είναι ιδέα μου ή έφαγε τρελό σπρώξιμο ο ΠΑΟΚ σήμερα; Ο διαιτητής κοιτούσε το VAR κάνα 5λεπτο για μια ξεκάθαρη κίτρινη μπας και μπορεί να την κάνει κόκκινη. Το φάουλ απ'το οποίο έγινε το 2-2 φάνηκε ανύπαρκτο, ένα σωρό ανύπαρκτα φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ όπως φάνηκε να είναι αυτό της τελευταίας φάσης και ενώ έχει δώσει 7 λεπτά και δεν έχει γίνει σχεδόν καμία καθυστέρηση πάει και κρατάει 8 λεπτά ενώ τα 7 συμπληρώθηκαν χωρίς να εκτυλίσσεται επίθεση. Φάνηκε τελείως παραγκίσια διαιτησία, αλλά το λέω... Συνέχεια και με επιφύλαξη γιατί δεν είμαι και 100% σίγουρος αν ήταν όντως ανύπαρκτα τα φάουλ ή αν υπήρχε λόγος για το έξτρα 1 λεπτό. Το 5λεπτο που χάζευε το VAR για την ξεκάθαρη κίτρινη πάντως είναι 100% τραγικό.

naupigos - 4/7/2020 23:52

Ετσι .. - 2 ΑΕΚαρα διπλο αυριο και παμε για τα επομενα καλυτερα !!!

naupigos - 5/7/2020 00:08

Στελνω ενα σχολιο και βγενει 2 και 3 φορες .... Καληνυχτα σε ολους !!!!

aekara_mono_21r - 5/7/2020 00:02

Καλα αν δεν εβαζε το φαουλ το πιτσιρικι δεν ισοφαριζαν ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ και με παικτη παραπανω με τον αδιαφορο οφη.Αυτη η γκελα μη μας παρασυρει θελουμε σε ολα νικες απο εδω και περα οπως και να εχει.

Επισης δεν ξερω γιατι αλλα οι μπαορκτζηδες εχουν μια μεγαλη αισιοδοξια οτι θα παρουν πισω τους 7 βαθμους της τιμωριας,αλιμονο αν γινει και αλλο σκανδαλο υπερ του γαυρου του βορρα......

zafeiris - 5/7/2020 00:01

Η ΑΕΚ θα περάσει αέρα αύριο από τους ταρατσακηδες και μετά νίκη με οφη στο ΟΑΚΑ και καθαρίσαμε, πιστεύω ότι ο παοκ δεν θα κερδίσει ούτε το βαζελο στη Θεσσαλονίκη, μέχρι ισοπαλία το κόβω.

ΑΕΚΟΛΑΤΡΗΣ - 5/7/2020 00:01

Βρε τον δυναστεια.χαχαχα

apaleftos21 - 4/7/2020 23:59

πάμε για εκλογές? παραιτούνται όλοι οι βουλευτές Θεσ/νίκης ως διαμαρτυρία για την αδικία που βιώνει η Μπαουγκαρα από το ΠΟΚ ? θα γίνει συλλαλητήριο με σκοπό την αποσχιση ?

Vasilis_Constructor - 4/7/2020 23:55

Προς Θεού... Μόνο νίκη αύριο και σε όλα τα μάτς μέχρι τέλους. Μήν αυτοκτονήσουμε όπως πάντα. Νίκες σερί και υγεία σε ομάδα και οπαδούς.

an0nymous - 4/7/2020 23:53

Πάμε για νίκη αύριο.. πρέπει να το πάρουμε μη χάσουμε άλλες ευκαιρίες χαμένες.

Πάμε ρε ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!

Constantinoupoli86 - 4/7/2020 23:52

Τσίρκο βορείου Ελλάδος

Simosk - 4/7/2020 23:49

Είστε εγκάθετοι και σας καταγγέλλω : η Μπαρτσελόνα Άνω Τούμπας δεν βυθίζεται ποτέ !!!!

EyeOfEagle - 4/7/2020 23:48

Γκελα για τον Οφη σημερα!

Πραγματικά αν χάσουμε την 2η θεση από αυτόν τον παοχ, είμαστε άξιοι της μοίρας μας!

TSAROS21 - 4/7/2020 23:46

Δεν γίνεται να χάσουμε τι δεύτερη θέση από αυτούς ήμαρτον

Πάμε αύριο μόνο νίκη και +2 Από τον παοκ

Stefanos2121 - 4/7/2020 23:46

Δεν υπάρχει παοκ άνετα θα πάμε +7

Legit - 4/7/2020 23:42

Νομίζω ότι είναι ευκαιρία να καλύψουμε και το -7 της τιμωρίας τους. Ξεκινώντας από αύριο.

AEK Frankfurti - 4/7/2020 23:41