Μεγάλη νίκη με 4-2 πέτυχε η Σασουόλο κόντρα στη Λέτσε

SERIE A’-30ηΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΣΟΥΟΛΟ-ΛΕΤΣΕ: 4-2

Γήπεδο: MAPEI Stadium

Η Σασουόλο κέρδισε με 4-2 τη Λέτσε και βρέθηκε σε τροχιά Ευρώπης. Σε δεινή θέση βρίσκεται η Λέτσε.

Στο 5ο μόλις λεπτό, η άμυνα της Λέτσε έκανε τραγικό λάθος και ο Καπούτο πλάσαρε πάνω από τον Γκάμπριελ για το 1-0. Σο 17ο λεπτό ο Γκάμπριελ νίκησε τον Φεράρι σε μοναδικό τετ α τετ, ενώ στο 27’ ο Καλντερόνι έκανε το γύρισμα και ο Λουτσιόνι από κοντά έγραψε το 1-1.

Η Σασουόλο πίεσε στην επανάληψη και στο 62’ κέρδισε πέναλτι και ο Μπεράρντι έκανε το 2-1 από την άσπρη βούλα. Όμως στο 68’ κέρδισε πέναλτι και η Λέτσε και ο Μανκόζου έγραψε το 2-2 από τα 11 μέτρα.

Τελικά στο 78ο λεπτό, ο Μπογκά έκανε όμορφη ενέργεια κι έκανε το 3-2 και στο 83’ ο Μίλντιρ με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-2.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Μίλντιρ (85’ Τόλιαν), Μαρλόν, Φεράρι, Κυριακόπουλος (57’ Πελούζο), Μπουραμπιά, Λοκατέλι, Μπεράρντι, Τραορέ (46’ Ντζούρισιτς), Μπογκά (84’ Μανιανέλι), Καπούτο

ΛΕΤΣΕ: Γκάμπριελ, Καλντερόνι, Λουτσιόνι, Παθ, Ντονάτι, Ταχτσίδης, Σάκχοβ (67’ Μανκόζου), Φαρίας, Μπαμπακάρ, Μπαράκ, Πετριτσιόνε(67’ Φάλκο)