Βόλος και Λαμία έμειναν στο 0-0 για το ματς των πλέι άουτ

SUPER LEAGUE PLAY OUT-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΒΟΛΟΣ-ΛΑΜΙΑ: 0-0
Γήπεδο: ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, Βόλος και Λαμία έμειναν στο 0-0 σε έναν αγώνα με ελάχιστες φάσεις, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκα.

Στο 12ο λεπτό η προβολή του Μάντζη δε βρήκε στόχο για λίγο όπως αι το σουτ του Τσαούση στο επόμενο λεπτό, με την μπάλα να κοντράρει και σε αμυντικό της Λαμίας. Στο 16ο λεπτό, ο Κυζερίδης πάτησε περιοχή, τσίμπησε την μπάλα και εκείνη πέρασε παράλληλα με την εστία της Λαμίας και στο 24’ ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε το σουτ του Γκουαροτσένα. Στο 30ο λεπτό ο Βόλος είχε καλή ευκαιρία, καθώς ο Μάντζης έκανε ένα ωραίο βον πλανέ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στη συνέχεια δεν σημειώθηκε κάποια αξιόλογη ευκαιρία και έτσι το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε αρκετά, ωστόσο ο Βόλος συνέχισε μα δείχνει πιο απειλητικός. Στο 59΄ ο Σάλιακας έκανε ένα καλό σουτ, το οποίο όμως κατέληξε στην αγκαλιά του Καραγκιόζη. Ενώ, στο 64' το γυριστό σουτ του Βιγιάλμπα, έδιωξε ο Τσοκάνης με το κεφάλι. Έπειτα, ο ρυθμός έπεσε ακόμα περισσότερο και έτσι το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Bόλος (Σ. Ξηροφώτος): Καραγκιόζης, Φεράρι, Διαμαντής, Δημοπουλος (46' Μπαλογιάννης), Τσαουσης, Μαξ, Τσκοκανης, Κυζιριδης (53' Ζοάο), Μουνιθ, Γκουαροτσενα, Μαντζης.

Λαμία (Γ. Πετράκης): Θεοδωροπουλος, Σκόνδρας, Βυντρα, Αντετζο, Βαντερσον, Μπεχαρανο, Δημουτσος (45+2' Νιασέ), Ρομανιτς, Βιγιαλμπα (70' Αραβίδης), Σαλιακας, Σασί.