Ισόπαλες χωρίς σκορ αναδείχθηκαν Άουγκσμπουργκ και Πάντερμπορν

BUNDESLIGA-28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ-ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ: 0-0

Γήπεδο: WWK Arena

Στο 0-0 κόλλησαν Άουγκσμπουργκ και Πάντερμπον και δεν έμειναν ικανοποιημένες από τον ένα βαθμό.

Στο 12ο λεπτό ο Αντζέι έβγαλε από δεξιά για τον Μαμπά ο οποίος έβαλε την προβολή στο δεύτερο δοκάρι κι έστειλε την μπάλα μόλις έξω και στο 23’ το σουτ του Χόλτμαν κόντραρε σε σώματα κόρνερ. Στο 34’ η κεφαλιά του Βάργκας από το πέναλτι, έξυσε τα δοκάρια του Τσίνγκερλε.

Στο 54’ η κεφαλιά του Κεντρίρα πέρασε λίγο έξω ενώ στο ίδιο λεπτό ο Βάργκας δεν βρήκε για χιλιοστά την μπάλα μετά από πάσα του Νιντερλέχνερ. Στο 59’ και πάλι ο Βάργκας προσπάθησε να σκοράρει με όμορφο γυριστό αλλά αστόχησε και στο 61’ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Ρίχτερ.

Στο 71’ ο Λούδε έσωσε μετά από σουτάρα του Μίτσελ και στο 73’ ο Βασιλειάδης αστόχησε από ιδανικό σημείο και στο 89’ ο Τσίνγκερλε είπε όχι σε σουτ του Μπαζέε.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Λούδε, Γεντβάι (75’ Κόρδοβα), Φραμπέργκερ, Ουντουοκάι, Μαξ (82’ Λιχτστάινερ), Μπάιερ (67’ Γρουέθο), Κεντίρα, Βάργκας, Λέβεν (75’ Γκουβελέουβ), Ρίχτερ (67’ Μπαζέε), Νιντερλέχνερ

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ: Τσίνγκερλε, Γιανς (87’ Ζολίνσκι), Σονλάου, Κόλινς, Χινεμάιερ, Αντβί Αντζέι, Βασιλειάδης (87’ Ρίτερ), Γκιάσουλα (79’ Σαμπίρι), Χόλτμαν (62’ Πρέγκερ), Μαμπά (62’ Μίτσελ), Σρμπένι