Ο ρέφερι έδωσε πέναλτι αλλά έχουμε οφσάιντ

Μέσα Κορνέλιους και Σκοβ. Έξω οι Μέλε και Σκοβ Όλσεν

68'

Ο Μπέχιτς έκανε φοβερή ενέργεια αλλά κόπηκε την τελευταία στιγμή από τον Χόιμπιεργκ

60'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0. Η Αυστραλία έφυγε στην κόντρα με τρεις πάσες, ο Λέκι έκανε φοβερή ενέργεια και με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-0

59'

Μέσα Ντάμσγκααρντ και Ντόλμπεργκ, Έξω Γένσεν και Μπρέθγουεϊτ

Σκόραρε η Τυνησία στο άλλο ματς και αυτή τη στιγμή μένουν έξω και οι Δανοί και οι Αυστραλοί

52'

Ο Γένσεν πέρασε κάθετα στον Σκοβ Όλσεν που γύρισε από το πέναλτι και σούταρε αλλά είδε την μπάλα να σταματά στα σώματα

48'

Πολύ έξω το πλασέ του Ιρβάιν μέσα από την περιοχή

46'

Μέσα και ο Μπακούς αντί του Γκούντγουϊν

46'

O Μπα αντί του Ράσμους Κρίστενσεν

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Επιστρέφουν οι ομάδες

Στο 0-0 οι δύο ομάδες με την Αυστραλία να παίρνει αυτό που θέλει ως τώρα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

42'

Ο Λίντστρεμ μπήκε όμορφα στην περιοχή από αριστερά αλλά γύρισε την μπάλα πάνω στον Ράιαν

30'

Συνέχεια από αριστερά ανεβαίνει η Δανία και πρέπει να γυρίσει την μπάλα και απέναντι.

29'

Οι Δανοί έφυγαν στην κόντρα, αναπτύχθηκαν πανέμορφα αλλά το γύρισμα του Λίντστρεμ κόπηκε και στη συνέχεια ο Έρικσεν έκανε κακό σουτ

25'

Ο Σκοβ Όλσεν άλλαξε με τον Γένσεν αλλά από πλάγια δεξιά, πλάσαρε πάνω στον Ράιαν

22'

Ο ΜακΓκρί κατέβασε με το στήθος και σούταρε από το ύψος της περιοχής αλλά ο Σμάιχελ μπλόκαρε

22'

63% η κατοχή των Δανών. Δεν μπορεί να περάσει τη σέντρα η Αυστραλία και αν δεν αλλάξει πλάνο, το γκολ είναι θέμα χρόνου για την ομάδα του Χιούλμαντ

Ο Μέλε έχει ταλαιπωρήσει την Αυστραλία πολύ. Ανεβαίνει συνέχεια στα αριστερά

19'

Ο Μέλε έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Ράιαν έβγαλε λανθασμένα αλλά δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλα κάποιος Δανός παίκτης

18'

Πήρε την κεφαλιά ο Κρίστενσεν μετά από γέμισμα του Έρικσεν αλλά αστόχησε από πλάγια θέση

14'

Πάνω από τα δοκάρια της Αυστραλίας το σουτ του Σκοβ Όλσεν. Πιέζουν οι Δανοί

11'

ΜΕΓΑΛΗ ΦΑΣΗ: Ο Γένσεν έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Αυστραλίας και σούταρε από δεξιά αλλά ο Ράιαν έβγαλε σε κόρνερ

11'

Μετά από γύρισμα από δεξιά, ο Λίντστρεμ πλάσαρε από το πέναλτι αλλά κόπηκε

6'

Γύρισμα του Μέλε με το δεξί από την αριστερή πτέρυγα, πρόλαβε ο Ράιαν

4'

Κίτρινη στον Μπέχιτς από νωρίς

3'

Ο ΜακΓκρί έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες

Οι Αυστραλοί προκρίνονται σίγουρα με νίκη. Με ισοπαλία προχωρούν στα νοκ άουτ, αρκεί η Τυνησία να μη νικήσει τη Γαλλία

Η νίκη των Δανών κόντρα στην Αυστραλία είναι μονόδρομος και ταυτόχρονα να μη νικήσει η Τυνησία τη Γαλλία με μεγαλύτερη διαφορά τερμάτων τη Γαλλία

Οι αναπληρωματικοί της Αυστραλίας: Ρέντμεϊν, Χρούστιτς, Μακλάρεν, Ράιτ, Κινγκ, Άτκινσον, Μαμπίλ, Ντέβλιν, Κάμινγκς, Κάρατσιτς, Μπακούς, Τίλο, Βούκοβιτς, Ντενγκ, Κουόλ

Οι αναπληρωματικοί της Δανίας: Ντόλμπεργκ, Κίερ, Πόουλσεν, Σκοβ, Ο.Κρίστενσεν, Ντάμσγκααρντ, Νέλσον, Βιντ, Ρένοβ, Στρίγκερ Λάρσεν, Μπα, Κορνέλιους, Νόργκααρντ, Βας.

ΔΑΝΙΑ (Κάσπερ Χιούλμαντ): Σμάιχελ, Α.Κρίστενσεν, Άντρσεν, Μέλε, Ρ.Κρίστενσεν, Έρικσεν, Χόιμπιεργκ, Γένσεν, Σκοβ Όλσεν, Μπρέθγουεϊτ, Λίντστρεμ

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (Γκρέιαμ Άρνολντ): Ράιαν, Μπέχιτς, Ντεγκενέκ, Σούταρ, Ρόουλες, Μούι, Ιρβάιν, ΜακΓκρί, Λέκι, Γκούντγουϊν, Ντιουκ

Από την άλλη η Δανία έμεινε στο 0-0 με την Τυνησία κι έχασε με 2-1 από τη Γαλλία

Η Αυστραλία έχασε με 42 από τη Γαλλία την 1η αγωνιστική αλλά κέρδισε με 1-0 την Τυνησία

Η Δανία δεν έχει κερδίσει στα 5 τελευταία ματς της για το Παγκόσμιο Κύπελλο (0-4-1), με την τελευταία νίκη της να είναι κόντρα στο Περού το 2018.

Η Αυστραλία ηττήθηκε στους 8 από τους 11 αγώνες της κόντρα στις ευρωπαϊκές ομάδες (1-2-8), ενώ δέχθηκε γκολ σε όλους αυτούς τους αγώνες.

Τη μοναδική φορά που συναντήθηκαν σε Μουντιάλ έφεραν ισοπαλία με 1-1 πριν από 4 χρόνια στη Ρωσία.

Στην Αυστραλία αρκεί και η ισοπαλία, αρκεί να μην κερδίσει η Τυνησία τη Γαλλία, ενώ η Δανία θέλει μόνο νίκη να προκριθεί ως δεύτερη του ομίλου.

Διαιτητής: Μουσταφά Γκορμπάλ. Βοηθοί: Μοκρανέ Γκουρί, Αμπντελχάκ Ετσιαλί (ΑΛΓ). 4ος: Μαγκέτ Εντιαγέ (ΣΕΝ)

Στο Al Janoub Stadium της Αλ Ουάκρα το ματς

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ματς ανάμεσα σε Αυστραλία και Δανία για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου