Έξαλλος ο Πορτογάλος καθώς ο Τέιλορ δεν άφησε το κόρνερ να εκτελεστεί

ΤΕΛΟΟΟΟΟΣ. Απίθανο ματς και νίκη με 3-2 της Γκάνας επί της Κορέας

Πέρασε η φάση

90+9'

Κόρνερ για την Κορέα. Έχει κλείσει την Γκάνα στα καρέ της

90+5'

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ: Ο Τσο έμεινε μόνος στα αριστερά, έκανε το σουτ αλλά ο Ζιγκί του είπε όχι.

90+2'

Ο Κουόν Κιούνγκ αντί του Κιμ Μιν

90'

Στα σώματα το σουτ του Σον και πάμε σε 10 λεπτά καθυστερήσεις

88'

Μπαμπά Ραχμάν αντί του Μενσά

83'

Ο Κιμ Γιν βρέθηκε ξανά στα αριστερά της περιοχής της Γκάνας κι έκανε το σουτ αλλά αστόχησε

83'

Ο Ντζικού αντί του Κουντούς

79'

Ο Ουί Τζο αντί του Τζουνγκ

78'

Στον Κιμ Γιουνγκ

78'

Μέσα Οντόι, Κιερέ και Σουλεμάνα. Έξω οι Λάμπτεϊ, Α.Αγιού και Τζ.Αγιού

76'

ΤΙ ΧΑΘΗΚΕΕΕ: Ο Κιμ Γιν πλάσαρε στην κίνηση από αριστερά αλλά ο Σαλισού έσωσε στη γραμμή

76'

Στα σώματα το σουτ του Σον

75'

Ο Λι Κανγκ Ιν εκτέλεσε απ' ευθείας το φάουλ και ο Ζιγκί έπεσε και απομάκρυνε δύσκολα

74'

Φάουλ σε καλή θέση για την Κορέα

73'

Κίτρινη στον Λάμπτεϊ

68'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 3-2 η Γκάνα.... ΤΙ ΜΑΤΣΑΡΑΑΑ. Ο Μενσά σέντραρε από αριστερά, ο Μενσά δεν μπόρεσε να πλασάρει αλλά το έκανε ο Κουντούς στο δεύτερο δοκάρι κι έγραψε το 2-3

Σηκώθηκε ο άσος του Ολυμπιακού. Κάποιο χτύπημα και αίμα στο κεφάλι. Δεν μοιάζει σοβαρό

64'

Πρόβλημα στο κεφάλι ο Ιν Μπεόμ

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-2. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Σε φάση καρμπόν ο Κιμ Τζιν Σου σέντραρε από αριστερά και ο Τσο νίκησε ξανά τα στόπερ της Γκάνας και με κεφαλιά έγραψε το 2-2

57'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: μειώνει η Κορέα σε 2-1. Ο Λι Κανγκ Ιν στην πρώτη του επαφή με την μπάλα έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Τσο με κεφαλιά μείωσε σε 1-2

57'

Ο Κανγκ Ιν Λι αντί του Κουόν

53'

Μετά από σέντρα από αριστερά ο Τσο πήρε την κεφαλιά αλλά ο Ζιγκί έσωσε εντυπωσιακά

50'

Ο Λάμπτεϊ έκανε όμορφη ενέργεια και πλασέ στο πέσιμο αλλά αστόχησε για λίγο

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Ο Να αντί του Τζεόνγκ

Η Κορέα πίεσε στο πρώτο 20λεπτο αλλά χωρίς κάτι σπουδαίο, η Γκάνα ανέβασε στροφές, βρήκε δύο γκολ και πάει στα αποδυτήρια με σημαντικό προβάδισμα

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ

34'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-0 η Γκάνα!!! Ο Τζόρνταν Αγιού έβγαλε όμορφη σέντρα από αριστερά και ο Κουντούς με κεφαλιά στο πίσω δοκάρι έγραψε το 0-2

27'

Στον Τζουνγκ

ΚΙ ΟΜΩΣ ΜΕΤΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΓΚΟΛ

Και πιθανό οφσάιντ και στο χέρι του Αντρέ Αγιού η μπάλα

Δύσκολα θα μετρήσει το γκολ

24'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0 η Γκάνα. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τζόρνταν Αγιού από αριστερά, η άμυνα της Γκάνας δεν κατάφερε να απομακρύνει και ο Σαλισού γύρισε και από κοντά πλάσαρε για το 0-1

21'

Κίτρινη στον Αμαρτέι

17'

Όλη η Γκάνα στην περιοχή της και νέο κόρνερ για την Κορέα

12'

Ωραία ενέργεια του Σον από αριστερά και νέο κόρνερ

8'

Στα σώματα και κόρνερ το σουτ του Τζουνγκ και από την εκτέλεσή του η άμυνα της Γκάνας έβγαλε δύσκολα

4'

Άλλαξαν όμορφα στα δεξιά οι Κορεάτες. Απομάκρυνε η άμυνα της Γκάνας

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες

Οι αναπληρωματικοί της Γκάνας: Ιμπραΐμ, Νουρεντίν, Οντόι, Οβούσου, Κιερέ, Ισαχακού, Αφρίγιε, Αϊντού, Ραχμάν, Σουλεμανά, Ντζικού, Σοβά, Σεμένιο, Αλιντού, Μπουκαρί

Οι αναπληρωματικοί της Κορέας: Σονγκ, Τζο, Γιουν, Πάικ, Λι, Χουαν Χι, Σον Τζουν, Χονγκ, Να, Λι Κανγκ Ιν, Κουόν Κιούνγκ, Κιμ Τάε, Τσο Γιου, Σονγκ Μιν, Χουάνγκ Ουί Τζο

Η Κορέα έμεινε στο 0-0 στο πρώτο ματς με την Ουρουγουάη ενώ η Γκάνα έχασε με 3-2 από την Πορτογαλία

Η Νότια Κορέα απέτυχε να κερδίσει τον δεύτερο αγώνα του ομίλου και στις 10 συμμετοχές σε τελική φάση (0-4-6), χάνοντας και στους τρεις τελευταίους: 4-1 από την Αργεντινή το 2010, 4-2 από την Αλγερία το 2014 και 2-1 από το Μεξικό το 2018.

Η Γκάνα δεν έχει κερδίσει 5 σερί αγώνες (0-2-3), ενώ κατάφερε να σκοράρει στους 6 τελευταίους.

Τρεις οι αγώνες της Νότιας Κορέας με αφρικανική ομάδα σε τελική φάση Μουντιάλ: 2-1 με Τόγκο το 2006, 2-2 με Νιγηρία το 2010 και 2-4 με Αλγερία το 2014.

Διαιτητής: Άντονι Τέιλορ. Βοηθοί: Γκάρι Μπέσγουϊκ, Άνταμ Ναν (ΑΓΓ). 4ος: Κέβιν Ορτέγκα (ΠΕΡ)

ΓΚΑΝΑ (Ότο Άντο): Ατί  Ζιγκί, Σαλισού, Λάμπτεϊ Μενσά, Αμαρτέι, Παρτέι, Σαλίς Αμπντούλ Χαμέντ, Κουντούς, Τζ.Αγιού, Α.Αγιού, Ουίλιαμς

Ν.ΚΟΡΕΑ (Πάαουλο Μπέντο): Κιμ Σεούνγκ, Κιμ Γιν, Κιμ Μιν, Κιμ Μουν, Κιμ Γιουνγκ, Τζουνγκ, Χουάνγκ Ιν Μπεόμ, Σον, Κουόν, Τζεοόνγκ, Τσο

Στο Education City Stadium της Ντόχα το ματς το ματς

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της Νοτίου Κορέας με το Καμερούν για τη 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου