TEΛΟΟΟΟΣ. Νίκη με 2-1 για τη Γαλλία και πρόκριση

Ο Μπα αντί του Ρ.Κρίστενσεν και ο Φοφανά αντί του Γκριεζμάν

90'

Έφυγε ξανά ο Εμπαπέ αλλά σούταρε πάνω στον Σμάιχελ ενώ είχε δίπλα τον Τουράμ

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-1 και πάλι ο Εμπαπέ!!!! Ο Γκριεζμάν σέντραρε όμορφα από δεξιά και ο Εμπαπέ πετάχτηκε στο πίσω δοκάρι και με προβολή εξ επαφής έκανε το 2-1. Οριακή η φάση αλλά ΜΕΤΡΑΕΕΕΙ

85'

Έξω ο Λίντστρεμ μέσα ο Νόργκααρντ

81'

Ο Ντόλμπεργκ σέντραρε από δεξιά και ο Μπρέθγουεϊτ πλάσαρε στο πρώτο δοκάρι αλλά η μπάλα έφυγε εκατοστά έξω

80'

Φοβερό ψαλιδάκι του Ραμπιό, λίγο έξω η μπάλα

78'

Μετά από κόρνερ ο Τσουαμενί έπιασε την κεφαλιά χαράκι, η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Μέλε κι έφυγε ελάχιστα έξω. Τρομερή ευκαιρία

75'

Κονατέ και Κομάν αντί των Βαράν και Ντεμπελέ

73'

Ο Ντόλμπεργκ αντί του Ντάμσγκααρντ

73'

ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Ντάμσγκααρντ έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Μέλε πλάσαρε από το πέναλτι αλλά ο Γιορίς έσωσε εντυπωσιακά

68'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Μετά από κόρνερ ο Άντερσεν πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Αντρέας Κρίστενσεν με νέα κεφαλιά από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

63'

Έξω ο Ζιρού, μέσα ο Τουράμ. Δεν θα μείνει απόψε μόνος στην 1η θέση της λίστας των σκόρερ ο Ζιρού

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Εμπαπέ και Ερναντές έκρυψαν την μπάλα στα αριστερά και ο σταρ ης Παρί πλάσαρε από κοντά για το 1-0

60'

ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Τσουαμενί σήκωσε ιδανικά για τον Γκριεζμάν που είχε κάνει διαγώνια κίνηση, κατέβασε με το στήθος αλλά σούταρε άστοχα μέσα από την περιοχή

57'

Ο Εμπαπέ έκανε όμορφη κούρσα και σουτ από αριστερά αλλά ο Σμάιχελ του είπε όχι

50'

Μαγικό κοντρόλ και πάσα του Ντεμπελέ, πρόλαβε ο Σμάιχελ τον Εμπαπέ. Απίθανο ματς από τον Ντεμπελέ

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Μπρέθγουεϊτ αντί του Κορνέλιους

Η Γαλλία είχε τον έλεγχο τις φάσεις αλλά δεν βρήκε γκολ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

45'

Τρία λεπτά επιπλέον

45'

Σηκώθηκε ο Νέλσον, γλίτωσε και ο Κουντέ.

Ο αμυντικός της Μπαρτσελόνα πάτησε με τις τάπες χαμηλά τον Νέλσον που είναι ακόμη κάτω

43'

Κίτρινη στον Κουντέ και αν το δουν στο VAR μπορεί να έχουμε και κάτι παραπάνω

40'

ΤΙ ΕΧΑΣΕ!!!!! Ο Ντεμπελέ δημιούργησε και πάλι ρήγμα από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα για τον Εμπαπέ αλλά ο τελευταίος πλάσαρε άστοχα από το πέναλτι.

33'

Ο Σμάιχελ είπε όχι σε διαγώνιο σουτ του Γκριεζμάν και στη συνέχεια τα διαδοχικά σουτ των Τσουαμενί και Ντεμπελέ σταμάτησαν στα σώματα

30'

Ο Εμπαπέ έξανε φοβερή ενέργεια και γύρισμα από αριστερά, ο Κουντέ έπιασε το σουτ στο πίσω δοκάρι αλλά ο Άντερσεν έσωσε

Πάτησε τον Ζιρού χαμηλά στον αστράγαλο

23'

Κάρτα και στον Κορνέλιους

21'

ΜΕΓΑΛΗ ΦΑΣΗ: Ο Ντεμπελέ σέντραρε από δεξιά, ο Ραμπιό πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σμάιχελ έσωσε εντυπωσιακά

20'

Στον Α.Κρίστενσεν που γκρέμισε τον Εμπαπέ μετά από μαγική κάθετη. Έφυγε σαν σφαίρα ο σταρ της Παρί

15'

Η Δανία έχει μπλοκάρει τη Γαλλία στον άξονα σε αυτό το πρώτο τέταρτο

13'

Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Βαράν πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά ο άμυνα των Δανών έδιωξε

10'

Ο Εμπαπέ σέντραρε από δεξιά, ο Ραμπιό κατέβασε με το κεφάλι στον Ζιρού που κόπηκε την τελευταία στιγμή

5'

Με αρκετές αλλαγές η Γαλλία σε σχέση με το πρώτο ματς

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

Στο γήπεδο οι ομάδες, περνάμε στους Εθνικούς Ύμνους

Οι αναπληρωματικοί του Χιούλμαντ: Ο.Κρίστενσεν, Κίερ, Ρένοβ, Γένσεν, Μπρέθγουεϊτ, Σκοβ Όλσεν, Ντόλμπεργκ, Στρίγκερ Λάρσεν, Νόργκααρντ, Βας, Βιντ, Πόουλσεν, Σκοβ, Μπα.

Οι αναπληρωματικοί του Ντεσάν: Μανταντά, Παβάρ, Αρεολά, Ντισασί, Γκεντουζί, Κολό Μουανί, Φοφανά, Βερετού, Σαλιμπά, Κομάν, Κονατέ, Καμαβινγκά, Τουράμ

ΔΑΝΙΑ (Κάσπερ Χιούλμαντ): Σμάιχελ, Άντερσεν, Νέλσον, Α.Κρίστενσεν, Μέλε, Ρ.Κρίστενσεν, Χόιμπιεργκ, Έρικσεν, Ντάμσγκααρντ, Κορνέλιους, Λίντστρεμ

ΓΑΛΛΙΑ (Ντιντιέ Ντεσάν): Γιορίς, Βαράν, Κουντέ, Ουπαμεκανό, Τεό Ερναντές, Τσουαμενί, Ραμπιό, Γκριζμάν, Ντεμπελέ ,Εμπαπέ, Ζιρού

Η Γαλλία έκανε πλάκα κόντρα στην Αυστραλία την πρώτη αγωνιστική καθώς νίκησε με 4-1 ενώ η Δανία έμεινε στο

Και τα 30 γκολ σε Μουντιάλ της Δανίας σημειώθηκαν με σουτ εντός περιοχής!

Η Γαλλία έχει πέντε σερί νίκες σε Μουντιάλ με 15-6 γκολ, ενώ η Δανία τέσσερις σερί ισοπαλίες.

Η Δανία προέρχεται από δυο σερί νίκες επί της Γαλλίας στο Nations League.

Τέταρτος μεταξύ τους αγώνας σε τελική φάση και μάλιστα σε όμιλο. Τις δυο φορές που η Γαλλία απέφυγε την ήττα (νίκη με 2-0 νίκη το 1998 και 0-0 το 2018) κατέκτησε τον τίτλο. Η ήττα ήρθε το 2002, ως κάτοχος, με 2-0.

Στο Stadium 974της Ντόχα το ματς

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της Γαλλίας με τη Δανία για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου

ΣυνθέσειςΔιαιτητές
ΓΑΛΛΙΑ
Αναπ: Μανταντά, Παβάρ, Αρεολά, Ντισασί, Γκεντουζί, Κολό Μουανί, Φοφανά, Βερετού, Σαλιμπά, Κομάν, Κονατέ, Καμαβινγκά, Τουράμ
ΔΑΝΙΑ
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Σίμσον Μαρτσίνιακ. Βοηθοί: Πάβελ Σοκολνίτσκι, Τόμας Λίστκιεβιτς (ΠΟΛ). 4ος: Νινγκ Μα (ΚΙΝ)