ΤΥΝΗΣΙΑ
0
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
1

ΤΕΛΟΣ. Τεράστια νίκη με 1-0 για την Αυστραλία και μπάινει γερά στο κόλπο της πρόκρισης

90+3'

Στον Σάσι

88'

Μετά από γύρισμα του Κεχρίντα από δεξιά ο Καζρί έβαλε την προβολή αλλά ο Ράιαν είπε όχι

85'

Έξω Λέκι και Γκούντγουϊν. Μέσα Μπακούς και Μαμπίλ

Συνεχίζει ο Λέκι

Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Λέκι

75'

Ο Ντεγκενέκ αντί του Κάρατσιτς

73'

Έξω ο Τζεμπαλί, μέσα ο Κεχρίντα. Έξω ο Μπρον μέσα ο Κενίσι

72'

Στην κόντρα ο Μσακνί έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά Ράιαν έσωσε

71'

Ο ΜακΛάρεν έκανε το γύρισμα από αριστερά αλλά ο Λέκι δεν βρήκε για λίγο την μπάλα μέσα στη μικρή περιοχή

67'

Μέσα το μεγάλο αστέρι της Τυνησίας, Ουαχμπί Καζρί, έξω ο Λαϊντουνί

66'

Οι Τυνήσιοι άλλαξαν όμορφα και ο Μσακνί έκανε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στα σώματα

64'

Κίτρινη στον Αμπντί

64'

Έξω Ντιούκ και ΜακΓκρι. Μέσα οι Χρούστιτς και ΜακΛάρεν

56'

Η Αυστραλία έφυγε στην κόντρα, ο Γκούντγουϊν έβγαλε πάλι τη σέντρα από αριστερά αλλά η μπάλα πέρασε απ' όλους

Στη θέση του Ντρέγκερ ο Σασί

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Η Αυστραλία πίεσε στο πρώτο μισάωρο και βρήκε το γκολ ενώ από εκεί και πέρα η Τυνησία είχε ευκαιρίες για να σκοράρει

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

45+3'

ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Τζεμπαλί σέντραρε από δεξιά, ο Μσακνί πλάσαρε από το πέναλτι αλλά αστόχησε για λίγο

41'

TEΡAΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Τζεμπαλί έμεινε όρθιος στην περιοχή, έστρωσε στον Μσακνί κι εκείνος άνοιξε δεξιά στον Ντρέγκερ. Ο δεξιός μπακ της Τυνησίας πλάσαρε αλλά ο Σουτάρ έσωσε με τάκλιν

38'

Στα σώματα το σουτ του Μσακνί

26'

Κάρτα στον Λαϊντουνί για φάουλ στον Γκούντγουϊν που είναι ο καλύτερος των καγκουρό ως τώρα

23'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0 η Αυστραλία. Επέμεινε με τις σέντρες και δικαιώθηκε η Αυστραλία. Ο Γκούντγουϊν έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Ντιουκ με όμορφη γυριστή κεφαλιά από το πέναλτι έγραψε το 0-1

21'

Αρκετά άστοχο το σουτ του Ντρέγκερ

19'

Ο Σκιρί έφυγε στην κόντρα, άνοιξε δεξιά στον Τζεμπαλί κι αυτός γύρισε στον Μσακνί που πήρε μπροστά την μπάλα αλλά έχασε το κοντρόλ και κόπηκε στην περιοχή των Αυστραλών

Οι Αυστραλοί πρέπει να έχουν βγάλει δέκα σέντρα στην περιοχή της Τυνησίας. Πολύ κακό παιχνίδι ως τώρα

14'

Έκανε λάθος ο Μεριά αλλά δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί η Αυστραλία

9'

Πιέζει η Αυστραλία αλλά λίγο ανορθόδοξα

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

Οι αναπληρωματικοί της Αυστραλίας: Ρέντμεϊν, Βούκοβιτς, Ντεγκενέκ, Άτκινσον, Τίλιο, Ράιτ, ΜακΛάρεν, Μαμπίλ, Χρούστιτς, Ντέβλιν, Ντενγκ, Κουόλ, Κινγκ, Κάμινγκς, Μπακούς

Οι αναπληρωματικοί της Τυνησίας: Ματλουτί, Μπεν Σαΐντ, Χάσεν, Ιφά, Μέιμπρι, Γκαντρί, Κενίσι, Καζρί, Μααλούλ, Μπεν Ρομντάν, Σάσι, Χααλελί, Τζαζίρι, Κεχρίντα, Σλιμάν

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (Γκρέιαμ Άρνολντ): Ράιαν, Ρόουλες, Κάρατσιτς, Μπέχιτς, Σουτάρ, ΜακΓκρί, Μόουι, Λέκι, Ιρβάιν, Ντιουκ, Γκούντγουϊν

ΤΥΝΗΣΙΑ (Τζαλέλ Καντρί): Ντάμεν, Ταλμπί, Μεριά, Μπρον, Λαϊντουνί, Σκιρί, Ντρέγκερ, Αμπντί, Μσακνί, Τζεμπαλί, Σλιτί

Διαιτητής: Ντάνιελ Ζίμπερτ. Βοηθοί: Ράφαελ Φόλτιν, Γιαν Ζάιντελ. (ΓΕΡ). 4ος: Σαΐντ Μαρτίνες

Την 1η αγωνιστική η Τυνησία ήρθε ισόπαλη χωρίς σκορ με τη Δανία ενώ η Αυστραλία γνώρισε βαριά ήττα με 4-1 από τους Γάλλους

Το παιχνίδι με τη Δανία ήταν μόλις η δεύτερη φορά που η Τυνησία κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν σε τελική φάση Παγκοσμίου σε συνολικά 16 παιχνίδια.

Δεύτερη φορά για την Αυστραλία που αντιμετωπίζει ομάδα από την Αφρική σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου. 1-1 η αναμέτρηση με την Γκάνα το 2010.

Η Αυστραλία ηττήθηκε στους 6 από τους 7 τελευταίους αγώνες σε τελική φάση με 6-18 γκολ και 5 Over, ενώ κράτησε μόλις μία φορά το μηδέν στην άμυνα σε συνολικά 17 αγώνες στη διοργάνωση.

Τρίτος μεταξύ τους αγώνας: 3-0 η Αυστραλία το 1997 σε φιλικό, 2-0 η Τυνησία στο Κύπελλο Συνομοσπονδίας το 2005 στη Γερμανία.

Στο Al Janoub Stadium της Αλ Ουάκρα το ματς

Καλησπέρα, Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της Τυνησίας με την Αυστραλία για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου