1
0
ΕΠΙΣΚΟΠΗ

Αυτά από εμάς. Καλό σας απόγευμα!

Ο Γκίνης τα... λέει με τον Πολυχρόνη, κάτι ζήτησε από τον διαιτητή ο αρχηγός της Επισκοπής για τη τελευταία φάση

"Άναψαν" τα αίματα στο φινάλε. Υπήρξε ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων

90'

ΤΕΛΟΣ. Η ΑΕΚ Β' πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Επισκοπής

90+4'

ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΜΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΓΚΙΝΗ! Πήγε να... κλέψει τον βαθμό η Επισκοπή στη τελευταία φάση, αλλά ο πορτιέρο της ΑΕΚ που έχει σήμερα τα Γενέθλιά του, είπε όχι! Τετ-α-τετ ο Νταρζίσιο με τον Γκίνη να αποκρεύει με τα πόδια

90+3'
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

Φάουλ στον Εμπόι. Τελευταία επίθεση της Επισκοπής για κάποιο γέμισμα

90+3'

Απομακρύνει ο Μπάμπης το Γέμισμα του Μπαρμπόσα

90+3'

Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς

90+1'
Αλλαγή

Αλλαγή και για την Επισκοπή. Καραγιάννης αντί Σταθόπουλου

89'

Βάζει και τρίτο αμυντικό ο Οφρυδόπουλος στα τελευταία λεπτά για να προστατέψει το σκορ

89'

Ντεμπούτο με την ΑΕΚ Β' για τον νεαρό αμυντικό

89'
Αλλαγή

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Κώτσιος αντί Γερολέμου

89'

Πλησιάζουμε το 90'

87'

Σέντρα του Παρρά, έδιωξαν οι αμυντικοί της Επισκοπής

82'

Πάει δεξιά ο Ραντόνια στα χαφ και αριστερά ο Χριστόπουλος

81'
Αλλαγή

Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ραντόνια αντί Αμούρ

80'
Κίτρινη Κάρτα

Κίτρινη κάρτα στον Γερολέμου για φάουλ πάνω στον Καλαντζή. Ο άσος της ΑΕΚ πήγε με τάκλιν με δύναμη πάνω στον πορτιέρο της Επισκοπής

80'
Out

Συρτό σουτ του Πέτρου, στα σώματα παικτών της ΑΕΚ η μπάλα

77'
Αλλαγή

Πέτρου αντί Σουμπασάκης για την Επισκοπή. Πρώτη αλλαγή για την ομάδα από το Ρέθυμνο

76'

Το εκτέλεσε ο Ρουκουνάκης, προσπάθησε να βρει πάλι τον Κορνέζο, αλλά ο Καλαντζής μπλόκαρε την προσπάθεια του αμυντικού της ΑΕΚ Β'

76'

Νέα ευκαιρία για γέμισμα για την ΑΕΚ Β'

75'

Πανέξυπνα του πήρε την μπάλα ο φορ της ΑΕΚ, του κέρδισε και την κάρτα στη συνέχεια

75'

Κίτρινη κάρτα στον Ανδρικόπουλο, για φαουλ στον Ιατρούδη

75'

Σέντρα-σουτ από τον Ρουκουνάκη, η μπάλα άουτ

72'
Out

Σουτ από τον Εμπόι, μπλόκαρε ο Γκίνης σαν σε προπόνηση

69'

Δεύτερο γκολ στη σεζόν για τον κεντρικό αμυντικό της ΑΕΚ Β'

69'
Goal

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ 1-0! Εκτέλεση φαουλ του Ρουκουνάκη, κεφαλιά του Κορνέζου, άγαλμα ο Καλαντζής!!!

66'

Γέμισε ο Γερολέμου, μπλόκαρε ο Καλαντζής

66'

Από την εξέλιξη της φάσης η ΑΕΚ Β' κέρδισε φαουλ σε καλή θέση

65'
Corner

Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Από το κόρνερ ο Χριστόπουλος έπιασε την πρώτη κεφαλιά, αλλά προ του Αρβανίτη, έδιωξαν σε νέο κόρνερ οι φιλοξενούμενοι

64'

Ο Ρουκουνάκης θα το εκτελέσει

64'
Corner

Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το παραχώρησε ο Νοικοκυράκης

63'

Σουτ του Χριστόπουλου έξω από την περιοχή, σε σώμα παίκτη της Επισκοπής η μπάλα

63'

Σέντρα του Αμούρ για τον Ιατρούδη και πάλι ο Μπαρμπόσα έδιωξε

61'

Πιέζει πολύ η ΑΕΚ. Με την μεταφορά του Γερολέμου στο '10" η ΑΕΚ Β' έχει γίνει πιο απειλητική

59'

Αλλαγή μπάλας, καθώς αυτή που έπαιζαν στο ΟΑΚΑ ξεφούσκωσε!

57'

Ο Γερολέμου προσπάθησε να πατήσει την περιοχή της Επισκοπής εκμεταλλευόμενος και τις κόντρες, αλλά ο Καλαντζής παρακολούθησε την φάση, βγήκε και μπλόκαρε

55'
Αλλαγή

Η ώρα της πρώτης αλλαγής για την ΑΕΚ. Αυτή που σας λέγαμε. Μέσα ο Ρουκουνάκης, έξω ο Τζ. Γκαρσία. Πάει δίπλα στον Μπάμπη ο νεοεισελθών και ο Γερολέμου πάει στο "10"

54'

Σωτήριο τάκλιν από τον Κορνέζο σε πάσα του Εμπόι

53'

Σέντρα του Αμούρ, έδιωξε προ του Ιατρούδη ο Ανδρικόπουλος

49'

Νωρίς-νωρίς φαίνεται πως θα κάνει τις πρώτες του αλλαγές ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος. Ρουκουνάκης κάνει έντονο ζέσταμα, ενώ άλλοι 4 παίκτες της ΑΕΚ Β' προθερμένονται

48'
Out

Μακρινό σουτ του Σουμπασάκη, η μπάλα... κοντά στο κόρνερ. Ελεύθερο για την ΑΕΚ Β'

46'

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46'

Έναρξη δευτέρου μέρους

45'

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, ΑΕΚ Β' και Επισκοπή πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0

45+1'
Corner

Σέντρα του Χριστόπουλου, έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί της Επισκοπή. Το οποίο έρασε ανεκμετάλλευτο

45'

Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο

45'

Η πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς

44'

Κίτρινη κάρτα στον Παρρά

41'

Κεφαλιά του Σουμπασάκη, μπλόκαρε εύκολα ο Γκίνης

35'

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ Β. Ο Αμούρ έκανε την σέντρα από αριστερά, η μπάλα στρώθηκε στον Χριστόπουλο αλλά το σουτ του έφυγε λίγο άουτ

29'

Βαθιά μπαλιά του Μπάμπη για τον Ιατρούδη, στον Καλαντζη η μπάλα

29'

Έχουμε μπει στο τελευταίο κομμάτι του Α μέρους παραμένει το 0-0

24'

Σέντρα του Γερολέμου, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Καλαντζης και μετά από άτσαλο διώξιμο του Μπαρμπόσα

21'

Με υπέροχο τάκλιν ο Μπάμπης έβγαλε την ΑΕΚ Β' σε αντεπίθεση, αλλά ο Ιατρούδης δεν έκανε καλή επιλογή και η ευκαιρία χάθηκε

19'

Ωραία σέντρα από τον Παρρά, βγήκε και μπλόκαρε ο Καλαντζής προ του Χριστόπουλου

18'

Σουτ μέσα από την περιοχή από τον Νοικοκυράκη, η μπάλα στο σώμα παίκτη της ΑΕΚ.

16'

Το πρώτο σουτ στο ματς

16'
Out

Σουτ από τον Παρρά, η μπάλα ψηλά, αουτ

15'

Σέντρα του Σταθόπουλου από δεξιά, μπλόκαρε εύκολα ο Γκίνης

13'

Μικρή διακοπή στο ματς εξαιτίας ενός μικρού τραυματισμού του Τζούντα Γκαρσία

12'

Υπέροχη κάθετη του Τζούντα Γιαρσία για τον Σταμούλη που ήρθε από τα δεξιά, αυτός έκανε την συρτή σέντρα αλλά ο Ανδρικόπουλος έδιωξε σωτήρια

11'

Πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο, παραμένει το 0-0

9'

Σέντρα του Σουμπασκάκη από τα δεξιά, η άμυνα της ΑΕΚ Β' δεν έδιωξε σωστά, αλλά ο Γκίνης βγήκε και μπλόκαρε

7'

Κρατάει την κατοχή της μπάλας σε αυτά τα πρώτα λεπτά η ΑΕΚ Β'

5'

Σουτ του Νοικοκυράκη, η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε εύκολα ο Γκίνης

1'

Σέντρα στο ματς.

14:00

Αρχηγός της ΑΕΚ Β' ο Πάρης Μπάμπης σήμερα

13:59

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

13:51

Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, ετοιμάζονται για την είσοδό τους στο γήπεδο και την σέντρα στην αναμέτρηση

13:49

Τρεις απόντες μετράει ο Γιάσμινκο Βέλιτς. Μία ουσιαστικά, αυτή του βασικού γκολκίπερ Καλογεράκη, ο οποίος αποβλήθηκε στο τελευταίο ματς. Εκτός και οι νεοαποκτηθέντες Λίμα, Σελινιωτάκης, καθώς δεν είναι ακόμα έτοιμα τα δελτία τους

13:45

Όσο για την Επισκοπή, ρχίζει σταδιακά και παίρνει μπρος η μηχανή, δεύτερη συνεχόμενη νίκη, αυτή τη φορά επικράτησε με 1-0 του Ηροδότου εκτός έδρας και διεύρυνε το αήττητο σερί της στα τέσσερα ματς

13:42

Γενέθλια έχει σήμερα ο Παναγιώτης Γκίνης που συμπληρώνει τα 23 χρόνια. Υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο το καλοκαίρι του 2018 και ανήκει στο δυναμικό της πρώτης ομάδας με συμμετοχές και στην ΑΕΚ Β'

13:38

Στο 17’ απειλήθηκε για πρώτη φορά, αλλά ο Γκίνης ήταν σε ετοιμότητα. Ουδέποτε απειλήθηκε ξανά, αλλά και η ίδια δεν κατάφερε να βγάλει ούτε μία τελική. Στις αρχές της επανάληψης ο Χριστόπουλος είχε μία καλή προσπάθεια με σουτ και στην εξέλιξη της φάσης μία αδύναμη κεφαλιά του Ραντόνια. Ένα λάθος του Σταμούλη στο 87’ έδωσε το δικαίωμα στον αντίπαλο να μπει μπροστά στο σκορ. Ωστόσο στο 94’ από γέμισμα του Χριστόπουλου, ο Αμούρ με καταπληκτικό διαγώνιο σουτ χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό

13:37

Την Τετάρτη, σε εξ αναβολής ματς η ΑΕΚ Β', Υποδέχθηκε το Αιγάλεω ως τυπικά γηπεδούχος στη δική του έδρα και απέφυγε την ήττα στο φινάλε (1-1), διατηρώντας το αήττητο μέσα στο… σπίτι της.

13:35

Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο Χρήστος Κρασαγάκης από την ΕΠΣ Ηρακλείου. Βοηθοί διαιτητές ορίστηκαν οι Δασκαλάκης (Ηρακλείου) και Αρμάκωλας (Κυκλάδων)

13:32

Σε σχέση με το ματς μεσοβδόμαδα κόντρα στο Αιγάλεω, απουσιάζουν οι Μπούσης, Μουστακόπουλος, ενώ επιστρέφει ο Παρράς. Εκτός πλάνων είναι και οι Λάτσι, Γιούσης, Χατζηεμμανουήλ, Κοσίδης, Γιαννούτσος, Ανέλ Σαμπανάσζοβιτς, Λάτσι.

13:31

Στα της ενδεκάδας, ο Έλληνας τεχνικός επιλέγει σύστημα 4-2-3-1 και τον Γκίνη στο τέρμα. Στην άμυνα από δεξιά προς αριστερά ξεκινούν οι Σταμούλης, Κορνέζος, Αρβανίτης και Παρράς. Δίδυμο στα χαφ οι Μπάμπης και Γερολέμου, με τον Τζούντα Γκαρσία μπροστά τους. Δεξιά ο Χριστόπουλος, αριστερά ο Αμούρ και στην επίθεση ο Ιατρούδης

13:30

Ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος σε ακόμα ένα ματς έχει να αντιμετωπίσει απουσίες

13:29

Το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, για τη 15η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της SL2, ήταν προγραμματισμένο να γίνει στις 17:00, ωστόσο τελικά πήγε για τρεις ώρες νωρίτερα και θα πραγματοποιηθεί στις 14:00

13:26

Το ματς μεταδίδεται ζωντανά και από το ERTFLIΧ

13:25

Ο καιρός είναι βόρειος στο Μαρούσι, βορειοδυτικός με ηλιοφάνεια αλλά οι βαθμοί δεν ξεπερνούν τους 8C.

13:22

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της ΑΕΚ Β' με την Επισκοπή για το Πρωτάθλημα της Super League 2

ΣυνθέσειςΔιαιτητές
ΑΕΚ Β'
(Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Αρβανίτης, Κορνέζος, Πάρρας, Σταμούλης, Μπάμπης, Γερολέμου, Αμούρ, Χριστόπουλος, Γκαρσία, Ιατρούδης.
Αναπ: Αγγελόπουλος, Ματζουρανάκης, Ραντόνια, Κώτσιος, Ρουγκανάκης, Τσιόκρης, Κορομομηλάς, Γεωργέας, Χριστόπουλος
ΕΠΙΣΚΟΠΗ
(Βέλιτς): Καλαντζής, Τσάβος, Τριντάντε, Ανδρικόπουλος, Μπαρμπόσα, Εμπόι, Σουμπασάκης, Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Σταθόπουλος, Νταρζίσιο.
Αναπ: Ψαρράς, Τασιούλης, Καραγιάννης, Κουκούλης, Σκόνδρας και Πέτρου
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Αρμακόλας (Κυκλάδων)