2
ΟΦ ΙΕΡΆΠΕΤΡΑΣ
2

Αυτά από εμάς. Καλό σας απόγευμα

Η ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Χριστόπουλο, αλλά μετά από δύο στατικές φάσεις βρέθηκε πίσω στο σκορ. Αλλά πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση αγγίζοντας την ανατροπή στο τέλος!

Πήγε για το... bazzer beater ο Έλληνας επιθετικός... αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι

90'

Τέλος στο ματς!

90+4'

ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Ιατρούδης βρήκε τον χώρο, σούταρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του ΟΦΙ

90+3'

Μπλόκαρε την εκτέλεση του Γιούση ο Καραγκιόζης

90+3'

Παρέμβαση του Κοντέ σε γύρισμα του Γιούση

90+1'

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Αμούρ, Ιατρούδης και Γιούσης δεν πρόλαβαν την μπάλα, μπλόκαρε ο Καραγκιόζης

90'

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

88'

Ο αμυντικός του ΟΦΙ βάζει το χέρι του και φαίνεται να σπρώχνει τον παίκτη της ΑΕΚ που πέφτει πάντως εύκολα

88'

Στο έδαφος ο Τζούντα Γκαρσία από μαρκάρισμα του Τορίμπιο, "παίζετε" ξανά από τον Τσαγκαράκη

87'

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιαννούτσος αντί Παρρά

87'

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ.Ο Ιατρούδης πάλι με το κεφάλι προσπάθησε να κάνει το 3-2 αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω

85'

Κεφαλιά του Τορίμπιο, μπλόκαρε ο Γκίνης

83'

Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΙ. Πέρασαν στο ματς Βουό και Κατάλντι

82'

ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Γιούσης το 2-2. Η ΑΕΚ γύρισε ωραία την μπάλα, ο Γερολέμου με τρομερή κάθετη βρήκε τον Γιούση ο οποίος με ωραίο πλασέ έφερε το ματς στα ίσα!

81'

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Με το που μπήκε στο ματς ο Ιατρούδης απείλησε με το κεφάλι αλλά ο Καραγκιόζης έδιωξε σε κόρνερ

80'

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Αμούρ αντί Μπούση και Ιατρούδης αντί Κοσίδη

79'

Από λάθος στο κέντρο της ΑΕΚ, ο Μεσιντόρο προσπάθησε να απειλήσει, αλλά ο Κορνέζος για άλλη μία φορά έκοψε σωτήρια

77'

Άλλο ένα γύρισμα του Μπούση, κόπηκε από τον Ψάνη

75'

Προσπάθεια να απειλήσει από τα αριστερά για την ΑΕΚ Β', αλλά ο Ντι Λορέντσο κέρδισε το άουτ

72'

Πολύ άσχημο γύρισμα του Μπούση... Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ να απειλήσει

69'

Ρισκάρει ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος. Γυρίζει το σύστημα σε 4-4-2 με Κοσίδη, Χριστόπουλο στην επίθεση. Τζούντα Γκαρσία δεξιά, Γιούση αριστερά και Μουστακόπουλο και Γερολέμου στα χαφ

69'

Αλλαγή και για τον ΟΦΙ. Πέρασε στο ματς ο Ψάνης στη θέση του Λεμονή. Άλλο ένα παιδί που ξεκίνησε από τις Ακαδημίες της ΑΕΚ

69'

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τζούντα Γκαρσία αντί του Μπάμπη

65'

Αποβολή για τον ΟΦΙ. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπλάνκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπάμπη και με δέκα οι Κρητικοί για τα επόμενα 25 λεπτά

64'

Σουτ του Μπούση, μπλόκαρε ο Καραγκιόζης

Πέρασε ανεκμετάλλευτο

58'

Ευκαιρία για την ΑΕΚ Β' να απειλήσει με κάποιο στημένο

58'

Κίτρινη κάρτα στον Μεσιντόρο του ΟΦΙ για φαουλ στον Χριστόπουλο

52'

Πτώση του Γερολέμου στην περιοχή του ΟΦΙ, "παίζετε" από τον Τσαγκαράκη

50'

Διαγώνιο σουτ του Γιούση, η μπάλα λίγο αουτ

49'

Το εκτέλεσε ο Γιούσης στο πρώτο δοκάρι, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι σε νέο κόρνερ

49'

Σέντρα από τον Χριστόπουλο, ο Μπλάνκο σε κόρνερ

46'

Σέντρα στο β' μέρος

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Επέστρεψαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες

45'

Ημίχρονο. Η ΑΕΚ Β' πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ (1-2)

45+1'

Σουτ του Χριστόπουλου από το ύψος του πέναλτι μετά από στρώσιμο του Κοσίδη, η μπάλα ψηλά αουτ

42'

ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ. Ο Τορίμπιο με κεφαλιά κέρδισε στον αέρα τον Κοσίδη για να κάνει το 1-2 για τους φιλοξενούμενους

41'

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΙ. Ο Κορνέζος βγάζει πάνω στη γραμμή το σουτ του Μεσιντόρο

40'

Τρομερό σουτ του Μπάμπη, ο Καραγκιόζης βγάζει σε κόρνερ, αουτ λέει ο διαιτητής!

38'

Πιέζει στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ Β' για ένα δεύτερο γκολ πριν την ανάπαυλα...

34'

Ανάποδο ψαλίδι από τον Γερολέμου, η μπάλα αουτ

33'

Ο Μπλάνκο έκανε το γύρισμα από αριστερά, μπλόκαρε ο Γκίνης

31'

Κεφαλιά του Κοντοέ η μπάλα ψηλά, αουτ

29'

Σημαντικό κόψιμο του Κορνέζου σε σουτ παίκτη του ΟΦΙ από το ύψος της μεγάλης περιοχής!

28'

Κίτρινη κάρτα στον Μπλάνκο για φαουλ στον Μπούση

25'

ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ 1-1. Κομπίνα των Κρητικών σε φαουλ από τα αριστερά, ο Αντερέγκεν με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Γκίνη φέρνοντας το ματς στα ίσα

21'

Εκπληκτικό κόψιμο του Μπάμπη πάνω στον Μεσιντόρο που πήγε να πατήσει περιοχή, κέρδισε και επιθετικό φαουλ ο μέσος της ΑΕΚ

20'

Γύρισμα του Αντερέγκεν, ο Παρράς σε κόρνερ με ωραίο τάκλιν

19'

Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

19'

Φαουλ για την ΑΕΚ στα δεξιά. Θα επιχειρήσει γέμισμα ο Γιούσης

18'

Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Κοσίδη από τον Κοντοέ

17'

Δεν είναι σε καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος...

16'

Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κοσίδης κέρδισε τις κόντρες, έδωσε στον Γιούση, αυτός απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, αλλά το σουτ που έπιασε έφυγε ψηλά άουτ αφού και το γήπεδο... του έπαιξε άσχημο παιχνίδι...

15'

Από το κόρνερ μία κεφαλιά του Λάτσι έφυγε αουτ

15'

Πολύ κοντά και σε δεύτερο γκολ η ΑΕΚ

15'

Λάθος στην άμυνα του ΟΦΙ, ο Γιούσης έγινε κάτοχος της μπάλας σούταρε, ο Καραγκιόζης έδιωξε και ο Κοντοές παραχώρησε κόρνερ

13'

Σωστές κι οι δύο αποφάσεις...

13'

Οφσάιντ τώρα ο Λεμονής για τους φιλοξενουμένους στην άλλη εστία

11'

Σέντρα του Χριστόπουλου για τον Κοσίδη ο οποίος βρέθηκε σε τετ-α-τετ με τον Καραγκιόζη, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ

9'

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Γιούσης με μεγάλη μπαλιά βρήκε τον Χριστόπουλο, αυτός στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΙ κατέβασε την μπάλα, έφτασε απέναντι από τον αντίπαλό πορτιέρο και με ωραίο συρτό πλασέ έκανε το 1-0

4'

Σέντρα του Παρρά, έδιωξε ο Τορίμπιο προ του Κοσίδη

1'

Σέντρα στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης

14:32

Θυμίζουμε και την διαιτητική ομάδα: Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων) Βοηθοί: Καλαμπόκης, Τσιλίκας (Αιτ/νίας) 4ος: Ψυχούλας (Βοιωτίας)

14:30

Σε ένα τέταρτο θα ξεκινήσει η αναμέτρηση με τηλεοπτική μετάδοση από το ERT Sports 2

14:28

Κατ την είσοδο μάλιστα των ομάδων στο γήπεδο για την αναγνωριστική βόλτα είχε τετ α τετ με πρώην συμπαίκτες και ανθρώπους που συνεργάστηκε στην Ενωση

14:27

Ο Παναγιώτης Κοντοές να πούμε πως παίζει απέναντι στην πρώτη του ομάδα αφού ξεκίνησε από τις Ακαδημίες της ΑΕΚ.

14:25

Όσο για τον ΟΦΙ ξεκινά με: Καραγκιόζη, Ντελορέντζι, Καρδάρη, Κοντοέ, Ντι Λορέντσο, Τορίμπιο, Λεμονή, Μεσιντόρο, Μπενίτεθ, Μπλανκ Καζάου, Αντερέγκεν

14:18

Η ΑΕΚ Β' με πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες είναι αήττητη και στη δεύτερη θέση στο Νότιο Όμιλο παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο

14:15

Έγινε γνωστή και η ενδεκάδα της ΑΕΚ Β': Γκίνης, Μπούσης, Κορνέζος, Λάτσι, Παρράς, Μπάμπης, Μουστακόπουλος, Γερολέμου, Χριστόπουλος, Γιούσης, Κοσίδης

14:14

Με απουσίες θα παραταχθεί η Ένωση, καθώς ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος δεν θα έχει στην διάθεσή του τους Σαμπανάτζοβιτς, Σταμούλη και Ραντόνια που αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών. Εκτός έμεινε επίσης ο Μιτάι και Χατζηεμμανουήλ. Επιστρέφει μετά από καιρό ο Μπάμπης και ο Μπούσης

14:12

Σε ένα ματς που είχε αρκετές τελικές, είχε και δοκάρι, αλλά δεν πέτυχε το γκολ

14:10

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου, μετά την εκτός έδρας ισοπαλία στη Ζάκυνθο θέλει να επιστρέψει στις νίκες, απέναντι στους Κρητικούς του Στάικου Βεργέτη που στα δύο τελευταία ματς μετρούν ισάριθμες νίκες

14:06

Καλησπέρα σας μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Β Ομάδας της ΑΕΚ με τον ΟΦ Ιεράπετρας