ΑΕΚ Β'

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό σας απόγευμα!

90'
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ! Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ Β' μέσα στη Ρόδο με 0-1. Το γκολ ο Γιούσης στο 80' με πέναλτι.

90'

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος

90'
Αλλαγή

Αλλαγές για την ΑΕΚ Β', τη θέση του Γιούση πήρε ο Παρράς, ενώ τη θέση του Μουστακόπουλου πήρε ο Ρουκουνάκης

87'
Κίτρινη Κάρτα

Κίτρινη κάρτα στον Τοπάλ

84'

ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Δυνατό σουτ του Τζούντα Γκαρσία, η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Μπίντση

81'
Goal

Γκολ η ΑΕΚ 0-1! Ο Γιούσης με ωραία εκτέλεση άνοιξε το σκορ

80'

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ Β' για τράβηγμα στον Λάτσι μέσα στην περιοχή.

75'
Αλλαγή

Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ Β', τη θέση του Γερολέμου πήρε ο Αμμούρ

72'
Αλλαγή

Τρίτη αλλαγή για τον Διαγόρα, ο Ραφίνια στη θέση του Τσιαντούλα

71'
Out

Σέντρα του Τσιαντούλα, o Λαμπίρης δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε αουτ

69'
Out

Σουτ του Ιατρούδη, η μπάλα αρκετά μέτρα μακριά από την εστία

64'
Out

ΝΕΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Γιούσης βρήκε τον Γερολέμου και ο τελευταίος με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, έστειλε τη μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Μπίντση

62'
Αλλαγή

Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ Β' ο Γκαρσία πήρε τη θέση του Χριστόπουλου

60'
Αλλαγή

Διπλή αλλαγή για τον Διαγόρα, ο Μπλάνκο πήρε τη θέση του Μπαστιάνου και ο Πίσπας τη θέση του Γιώργου

61'

Εκτέλεση φαουλ του Μουστακόπουλου, η μπάλα βρήκε στο τείχος πήρε ύψος και την μπλόκαρε άνετα ο Μπίντσης

51'
Σχόλιο

Για την ΑΕΚ Β' λοιπόν η πρώτη ευκαιρία και στο β' ημίχρονο

51'

Σουτ του Γερολέμου μπλόκαρε ο Μπίντσης

46'
Σχόλιο

Χωρίς αλλαγές συνεχίσουν οι δύο ομάδες

46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

45'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στη Ρόδο. Διαγόρας και ΑΕΚ Β' πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Η ΑΕΚ είχε ένα δοκάρι και δύο χαμένα τετ α τετ στο πρώτο 45λεπτο

45'

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

44'

Από μία κίτρινη σε Μπαστιάνο και Κορνέζο

43'

Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ Β'. Κάθετη του Γερολέμου, πλασέ του Χριστόπουλου από θέση τετ-α-τετ, εντυπωσιακή επέμβαση του Μπίντση

42'

Το κόρνερ δεν έφερε κάτι για τους γηπεδούχους

41'

Τρομερή εκτίναξη του νεαρού πορτιέρο της Ένωσης

41'
Corner

Νέα μεγάλη επέμβαση του Χατζηεμμανουήλ σε προσπάθεια του Μπαστιάνου μετά από πάσα του Κουϊρουκίδη

32'

Η ΑΕΚ Β' μετά το 20' ανέβασε την πίεσή της και δεν αφήνει τον Διαγόρα να κάνει παιχνίδι

30'

ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Εκτέλεση φάουλ από τον Γιούση, κεφαλιά του Κορνέζου, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπίντση

24'

Σέντρα-σουτ του Κρητικού, η μπάλα δεν βρήκε εστία

23'
Out

Ωραία ατομική ενέργεια από τον Γιούση, ο οποίος έκανε το σουτ από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, που απέκρουσε ο τερματοφύλακας ωστόσο η μπάλα στη συνέχεια κόντραρε στο σώμα του Ιατρούδη και πέρασε αουτ

18'

Αρκετά καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού

11'

Προσπάθεια του Μπαστιάνου να καταλήγει στην αγκαλιά του Χατζηεμμανουήλ

10'

Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ Β'. Ο Χριστόπουλος βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Μπίντση, ωστόσο πλάσαρε άουτ.

6'
Out

Πλασέ στην κίνηση από τον Ιατρούδη μετά από σέντρα του Μιτάι, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μπίντση

3'

4-2-3-1 η ΑΕΚ, 4-3-3 ο Διαγόρας

2'

Πλασέ του Κουϊρουκίδη να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. Στη συνέχεια της φάσης και μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Τσιαντούλα, ο Κουϊρουκίδης με κεφαλιά εστείλε τη μπάλα αουτ

2'

Δεν υπάρχει τηλεοπτική κάλυψη του ματς από την ΕΡΤ θυμίζουμε

1'

Σέντρα στο ματς

14:44

Με κλασικές κιτρινόμαυρες εμφανίσεις η ΑΕΚ Β’, ενώ με τις κόκκινες θα αγωνιστεί ο Διαγόρας

14:43

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο

14:36

Σε λιγότερο από δέκα λεπτά η σέντρα

14:35

Οι δύο ομάδες τούτη την ώρα βρίσκονται στ’ αποδυτήρια και σε λίγα λεπτά θα κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο

14:34

Στην βαθμολογία η Ένωση έχει συγκεντρώσει 10 βαθμούς σε 4 παιχνίδια (αναβλήθηκε η αναμέτρηση της περασμένης αγωνιστικής με τον Αστέρα Βλαχιώτη ), ενώ ο Διαγόρας έχει 8 βαθμούς σε πέντε αναμετρήσεις

14:30

Και το ίδιο θέλει να είναι και μετά τον αγώνα με τον Διαγόρα. Η ΑΕΚ Β δεν αγωνίστηκε την προηγούμενη εβδομάδα καθώς ο αγώνας με τον Αστέρα Βλαχιώτη αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού στην ομάδα της Λακωνίας

14:29

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου παραμένει αήττητη με απολογισμό 3 νίκες και 1 ισοπαλία

14:25

Για τον Διαγόρα ξεκινάνε οι: Μπίντσης, Τοπάλ, Καρατάσιος, Ρουγκάλας, Σινγκ, Γιώργου, Μουμίν, Λαμπίρης, Τσιαντούλας, Μπαστιάνος, Κουϊρουκίδης

14:21

Γνωστή έγινε η ενδεκάδα της ΑΕΚ Β' για τον αγώνα με τον Διαγόρα στη Ρόδο. Κάτω από τα δοκάρια είναι ο Χατζηεμμανουήλ, στην άμυνα οι Σταμούλης, Κορνέζος, Λάτσι και Μιτάι. Μουστακόπουλος, Σαμπανάτζοβιτς στα χαφ. Γερολέμου μπροστά τους σε ελεύθερο ρόλο και πίσω από τον Ιατρούδη οι Γιούσης, Χριστόπουλος Ευθ.

14:20

Λιγοστός μέχρι στιγμής ο κόσμος που βρίσκεται στις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου

14:18

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Διαγόρας Ρόδου είναι αήττητος εντός έδρας. Το συγκρότημα του Σάκη Θεοδοσιάδη, το οποίο προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία απέναντι στην Κηφισιά στοχεύει στην δεύτερη εντός έδρας νίκη του

14:13

Οι «κιτρινόμαυροι» του Σωκράτη Οφρυδόπουλου ταξίδεψαν στη Ρόδο με αρκετές απουσίες. Εκτός αποστολής έμειναν o βασικός στα προηγούμενα τέσσερα ματς Παρης Μπάμπης και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Μιχάλης Κοσίδης αλλά και οι Μπούσης, Αρβανίτης, Ραντόνια.

14:10

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Β' ομάδας της ΑΕΚ με αυτή του Διαγόρα για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League 2

ΣυνθέσειςΔιαιτητές
(Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπίντσης, Τοπάλ, Καρατάσιος, Ρουγκάλας, Σινγκ, Γιώργου, Μουμίν, Λαμπίρης, Τσιαντούλας, Μπαστιάνος, Κουϊρουκίδης.
Αναπ: Πασαλιμανιώτης, Πίσπας, Τάτσης, Μπούμπας, Παραστατίδης, Ραφίνια, Μπλάνκο, Σάιμπερτ και Χότζα
ΑΕΚ Β'
(Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Λάτσι, Κορνέζος, Σταμούλης, Μιτάι, Μουστακόπουλος, Σαμπανάζοβιτς, Γερόλεμου, Γιούσης, Χριστόδουλος, Ιατρούδης
Αναπ: Θεοχάρης, Παρράς, Κάτσικας, Γιαννούτσος, Ρουκουνάκης, Γκολφίνος, Χριστόπουλος Απ. Αμούρ, Γκαρσία Τζ.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Βασίλης Στάμος (Ηλείας) Βοηθοί: Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας) και Νίκος Τριαντάφυλλος (Κορινθίας) 4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά) Παρατηρητής: Χαράλαμπος Μοιραδωράκης (Πειραιά)