ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΙΛΑΝΟ. Στο 1-1 η Ίντερ με τη Γιουβέντους

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΒΕΛΟΝΤΡΟΜΟ. ΣΤΟ 0-0 ΜΑΡΣΕΪΓ ΚΑΙ ΠΑΡΙ

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-1 ο Ντιμπάλα με πέναλτι

ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΣΟΣΙΕΔΑΔ: 2--2 με πέναλτι του Σουάρες

87'
Αλλαγή

ΠΕΝΑΛΤΙ! Από το πουθενά η Γιουβέντους κερδίζει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ντάμφρις στον Σάντρο στα όρια της περιοχής

83'
Αλλαγή

Μέσα ο Κάιο Ζόρζε και ο Αρντούρ. Έξω Λοκατέλι και ΜακΚένι

72'
Αλλαγή

Σάντσες και Ντάμφρις αντί των Πέρισιτς και Λαουτάρο

Εκτέλεσε ο Ντιμπάλα, έπεσε κι έδιωξε ο Χαντάνοβιτς

70'
Κίτρινη Κάρτα

Κίτρινη κάρτα στον Πέρισιτς και φάουλ σε καλή θέση για την Γιουβέντους

ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΣΟΣΙΕΔΑΔ: 1-2 στο 61 με κεφαλιά του Σουάρες

69'
Out

Ο Άλεξ Σάντρο εξαπολύει ένα σουτ εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα

65'
Αλλαγή

Κιέζα και Ντιμπάλα αντί των Κουλουσέβσκι και Κουαδράδο

63'
Out

Πολύ κακό το πλασέ του Πέρισιτς.

61'
Αλλαγή

Ο Γκαλιαρντίνι αντι του Τσαλχάνογλου

58'
Σχόλιο

Στο Σαν Σίρο η Γιουβέντους δεν έχει βγάλει απολύτως καμία αντίδραση

ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΣΟΣΙΕΔΑ: 0-2 η απίθανη Σοσιεδάδ με εκτέλεση φάουλ του Ισάκ!

ΜΑΡΣΕΪΓ-ΠΑΡΙ: 0-0. Με δέκα η Παρί από το 57ο λεπτό. Ο Ουντέρ έβγαινε τετ α τετ, έπεσε μέσα στη μεγάλη περιοχή μετά από μονομαχία με τον Χακίμι και ο διαιτητής σταμάτησε τη φάση για χέρι. Κόκκινη στον Χακίμι

46'
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Σαφώς ανώτερη η Ίντερ, βρίσκεται δίκαια μπροστά στο σκορ με 1-0

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ

44'

Κάρτα στον Σάντρο

42'
Out

Μετά από λάθος του Λαουτάρο ο Σάντρο έκανε το γύρισμα από αριστερά και η μπάλα στρώθηκε στον Μπονούτσι που σούταρε εντελώς άστοχα από κοντά

40'

Κάρτα στον ΜΠαρέλα

29'
Out

Μετά από γέμισμα του Τσαλχάνογλου ο Ντζέκο πήρε την κεφαλιά που ήταν αδύναμη κι ενώ ερχόταν και ο Μπρόζοβιτς από πίσω.

Πίσω στο σκορ η Ατλέτικο μέσα στην έδρα της από τη Σοσιεδάδ. Άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό ο Σέρλοθ

23'
Out

Ο Κουαδράδο έκλεψε ψηλά και δοκίμασε από μακριά το σουτ αλλά αστόχησε για λίγο

ΜΑΡΣΕΪΓ-ΠΑΡΙ: Από ένα ακυρωθέν γκολ έχει η κάθε ομάδα στο 20λεπτο

18'
Αλλαγή

Ο Μπεντανκούρ αντί του Μπερναρντέσκι

Μετρά το γκολ κανονικά

Οριακή φάση που θα κριθεί στο VAR

17'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Το σουτ του Τσαλχάνογλου έξω από την περιοχή, τράνταξε το δοκάρι του Σέζνι αλλά στην επαναφορά ο Ντζέκο πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 1-0

15'

Πρόβλημα με τον Μπερναρντέσκι

7'

Μεγάλη φάση. Ο Χαντάνοβιτς είπε όχι σε σουτ του Μοράτα και στην επαναφορά ο Σάντρο έβαλε την προβολή αλλά ο Χαντάνοβιτς μπλόκαρε.

4'
Out

Μετά από κόρνερ ο Σκρίνιαρ πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε για λίγο.

1

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΣΑΝ ΣΙΡΟ

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Τρίπιερ, Φελίπε, Ερμόσο, Λόντι, Ντε Πολ, Κόκε, Λεμάρ, Φέλιξ, Γκριεζμάν, Σουάρες

ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρεμίρο, Θαλδούα, Λε Νορμάντ, Ελουστόνδο, Γοροσαμπέλ, Μερίνο, Θουμπελδία, Σίλβα, Γκεβάρα, Σέρλοθ, Ισάκ

Ο πάγκος της Γιουβέντους: Ράμσεϊ, Ντιμπάλα, Πελεγκρίνι, Μπεντανκούρ, Ρουγκάνι, Περίν, Κάιο Ζόρζε, Αρτούρ, Πινζόλιο, Κιέζα, Ντε Λιχτ

Ο πάγκος της Ίντερ: Ντάμφρις, Γκαλιαρντίνι, Ράντου, Κόρντατζ, Ντιμάρκο, Σένσι, Σατριάνο, Σάντσες, Κολάροβ, Βεσίνο, Ντ’Αμπρόζιο, Ρανόκια

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Ντανίλο, Σάντρο, Μπονούτσι, Κιελίνι, ΜακΚένι, Λοκατέλι, Μπερναρντέσκι, Κουαδράδο, Μοράτα, Κουλουσέβσκι

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντε Φράι, Σκρίνιαρ, Μπαζτόνι, Νταρμιάν, Μπρόζοβιτς, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Πέρισιτς, Λαουτάρο Μαρτίνες, Ντζέκο.

Ταυτόχρονα με το ιταλικό ντέρμπι θα σας ενημερώνουμε τόσο για το μεγάλο ντέρμπι της Παρί με τη Μαρσέιγ, όσο και για το ντέρμπι κορυφής της L Liga, όπως έχει εξελιχθεί, ανάμεσα σε Σοσιεδάδ και Ατλέτικο

Διαιτητής: Μαριάνι. Βοηθοί: Μέλι, Παρέτι. 4ος: Αϊρόλντι

Η Ίντερ είναι η ομάδα που έχει πετύχει φέτος τα περισσότερα γκολ στα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων της στη Serie Α (14). Αντίστοιχα η Γιουβέντους είναι η μια από τις 5 ομάδες μαζί με Σασουόλο, Σαλερνιτάνα, Έμπολι, Βενέτσια που έχουν σημειώσει τα λιγότερα τέρματα στα δεύτερα ημίχρονα των παιχνιδιών της (4).

H Ίντερ έχει σκοράρει 78 γκολ σε 32 παιχνίδια μέσα στο 2021 στη Serie Α. Στα 5 μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα μόνο η Μπάγερν έχει σκοράρει περισσότερες φορές (89 γκολ σε 29 παιχνίδια).

Ο Σιμόνε Ιντζάγκι έχει υποστεί 8 ήττες στη Serie Α ως προπονητής από τη Γιουβέντους. Από καμία άλλη ομάδα δεν έχει ηττηθεί περισσότερες φορές. Μάλιστα έχει υποστεί 3 ήττες στις ισάριθμες φορές που έχει υποδεχτεί ως αντίπαλο τον Μαξ Αλέγκρι.

Η Ίντερ μπορεί να χάσει σε δύο σερί ματς στη Serie Α για πρώτη φορά μετά τον Μάρτιο του 2020. Τότε οι ήττες της ήταν από Λάτσιο και Γιουβέντους. Την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε από τη Λάτσιο

2-4-5 στα 11 τελευταία Ίντερ – Γιουβέντους

Στις εξέδρες θα βρίσκονται 57.000 οπαδοί, ο μεγαλύτερος αριθμός σε έναν αγώνα στην Ιταλία μετά την έναρξη της πανδημίας.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Ίντερ και Γιουβέντους