Έχει βρει σε χέρι στο τείχος η εκτέλεση φάουλ του Μαλινόβσκι

Πάει στο VAR για πιθανό πέναλτι ο ρέφερι

Αλλαγή

Μέσα ο Αβραμόβσκι αντί του Μπάρντι

74'
Out

Τεράστια ευκαιρία: Ο Μαλινόβσκι βρήκε πανέμορφα με τη μία τον Τσιγκανκόβ, που έκανε το γυριστό από δεξιά αλλά αστόχησε.

70'
Αλλαγή

Μέσα οι Τσιγκανκόβ και Μπεσέντιν, έξω Γιάρεμτσουκ και Γιαρμολένκο!

Οι αλλαγές του Ανγεκλόβσκι έχουν λειτουργήσει στο απόλυτο

68'
Corner

Ο Τραϊκόβσκι έπιασε το μακρινό σουτ, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Μπούστσαν, που έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ

65'
Out

Ο Καραβάεβ έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Μαλινόβσκι σούταρε από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Ντιμιτριέβσκι έσωσε

59'

Κάρτα στον Βελκόβσκι

57'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ο Μπούστσαν απέκρουσε το πέναλτι του Αλιόσκι, αλλά η μπάλα στρώθηκε και πάλι στον άσο της Λιντς που με γύρισμα από κοντά έγραψε το 2-1

55'
Αλλαγή

ΔΟΚΑΡΙ ΚΑΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Τραϊκόβσκι έκανε πανέμορφο φαλτσαριστό σουτ, ο Μπούστσαν απέκρουσε κι έστειλε και την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Καραβάεβ ανέτρεψε τον Πάντεβ και ο ρέφερι έδωσε το πέναλτι

51'
Out

Ο Ζαμπάρνι πήρε την κεφαλιά από κοντά αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Ντιμιτριέβσκι

51'
Out

Ο Μαλινόβσκι εκτέλεσε απ' ευθείας ένα φάουλ από πλάγια θέση αλλά ο Ντιμιτριέβσκι έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ

47'
Corner

Ο Αντέμι έκανε όμορφη κίνηση και πλασέ από το πέναλτι αλλά ο Μπούστσαν έπεσε κι έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

46'
Αλλαγή

Μέσα οι Τσουρλίνοβ και Τραϊκόβσκι. Έξω ο Σπιρόβσκι και ο Νικόλοβ

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Επιστρέφουνε σε λίγα λεπτά

Εύκολα μπροστά με 2-0 η Ουκρανία

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

43'

Στον Σαπαρένκο για θέατρο

40'
Out

Ο Καραβάεβ έκανε το σουτ από δεξιά, η μπάλα κόντραρε και ο Ντιμιτριέβσκι μάζεψε δύσκολα με διπλή προσπάθεια

39'
Αλλαγή

Ο Πάντεβ κέρδισε την κόντρα από τον Ζαμπάρνι στην περιοχή και με φοβερό πλασέ νίκησε τον Μπούστσαν αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ

34'
Goal

ΓΚΟΛ κανονικά είναι. Ο Γιαρμολένκο βρήκε όμορφα με τη μία τον Γιάρεμτσουκ, εκείνος έφυγε στην πλάτη της άμυνας των Σκοπίων και από δεξιά πλάσαρε ψύχραιμα για το 2-0

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-0 και πάρτι οι Ουκρανοί αλλά πάμε και στο VAR

29'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0 η Ουκρανία. Από την εκτέλεση του κόρνερ ο Καραβάεβ έπιασε το τακουνάκι στο πρώτο δοκάρι και ο Γιαρμολένκο με πλασέ εξ επαφής άνοιξε το σκορ

28'
Out

Μεγάλη φάση. Ο Μαλινόβσκι πέρασε κάθετα στον Γιαρμολένκο, εκείνος πλάσαρε με τη μία από αριστερά αλλά ο Ντιμιτριέβσκι έβγαλε δύσκολα.

16'
Out

Ο Νικόλοβ σέντραρε από δεξιά και ο Ελμάς πλάσαρε στο πρώτο δοκάρι αλλά δεν βρήκες τέρμα

15'
Out

Τραγικό σουτ του Νικόλοβ από τα δεξιά. Έφυγε αράουτ στην απέναντι πλευρά

11'
Out

Απίθανη ευκαιρία. Ο Γιάρεμτσουκ έφυγε μόνος του στην κόντρα αλλά αντί να σουτάρει, προσπάθησε από δεξιά να γυρίσει την μπάλα στο πέναλτι και ο Ριστόβσκι έκοψε σωτήρια

9'
Out

Από το κόρνερ ο Γιαρμολένκο έβαλε την προβολή αλλά αστόχησε από κοντά

8'
Corner

Ο Μαλινόβσκι έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Ντιμιτριέβσκι έπεσε και απομάκρυνε σε κόρνερ

4'
Out

O Nτιμιτριέβσκι απομάκρυνε μετά από γέμισμα από αριστερά και ο Καραβάεβ έπιασε σουτ στην κίνηση από μακριά αλλά αστόχησε

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

3-4-2-1 για τα Σκόπια με τον Ντιμιτριέβσκι στα δοκάρια. Στόπερ οι Μουσλίου, Βελκόβσκι και Σ.Ριστόβκι. Δεξιά ο Νικόλοβ και αριστερά ο Αλιόσκι, με τους Σπιρόβσκι και Αντέμι στον άξονα. Σε ελεύθερο ρόλο ο Μπάρντι πίσω απ’ τους Ελμάς και Πάντεβ

Με 4-3-3 ο Σέβα και τον Μπούστσαν στα δοκάρια. Δεξί μπακ ο Καραβέβ και αριστερό ο Μικολένκο, με τους Ζαμπάρνι και Ματβιγένο στα στόπερ. Αμυντικό χαφ ο Στεπανένκο και μπροστά του Σαπαρένκο και Ζιντσένκο. Στα πλάγια ο Μαλινόβσκι και ο Γιαρμολένκο και φορ ο Γιάρεμτσουκ

Οι αναπληρωματικοί των Σκοπίων: Γιάνκοβ, Σισκόβσκι, Μπεϊτουλάι, Ριστέβσκι, Τριτσκόβσκι, Τραϊκόβσκι, Χασάνι, Κοσταντίνοβ, Αβραμόβσκι, Ραντέσκι, Τσουρλίνοβ, Μ,Ριστόβσκι

Οι αναπληρωματικοί της Ουκρανίας: Πιάτοβ, Τρουμπίν, Σομπόλ, Σουντάκοβ, Κριβτσόβ, Σίντορτσουκ, Μάρλος, Μακαρένκο, Τσιγκανκόβ, Μπεσέντιν, Τίμτσουκ, Ντόβμπικ

Διαιτητής: Φερνάντο Αντρές Ραπαλίνι (ΑΡΓ). Βοηθοί: Χουάν Πάμπλο Μπελότι (ΑΡΓ), Ντιέγκο Γιαμίλ Μπόνφα (ΑΡΓ). 4ος: Σλάβκο Βίντσιτς (ΣΛΒ). VAR: Αλεχάνδρο Ερνάντεθ (ΙΣΠ), Χοσέ Μαρία Σάντσεθ (ΙΣΠΑ), Φίλιπο Μέλι (ΙΤΑ), Χουάν Μαρτίνεθ Μουνουέρα (ΙΣΠ)

ΣΚΟΠΙΑ (Ιγκόρ Ανγκελόβσκι): Ντιμιτριέβσκι, Μουσλίου, Βελκόβσκι, Ριστόβσκι, Νικόλοβ, Αλιόσκι, Σπιρόβσκι, Αντέμι, Μπάρτι, Ελμάς, Πάντεβ

ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Αντρέι Σεβτσένκο): Μπούστσαν, Ζαμπάρνι, Καραβάεβ, Ματβιγένκο, Μικολέννκο, Στεπανένκο, Σαπαρένκο, Ζιντσένκο, Γιαρμολένκο, Μαλινόβσκι, Γιάρεμτσουκ

ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Ήταν η παρθενική εμφάνιση σε τελικά Euro για το Σκόπια και πλήρωσαν την έλλειψη συγκέντρωσης ειδικά μετά το γκολ της ισοφάρισης κόντρα στην Αυστρία. Πήγαν στο ημίχρονο με την ισοπαλία, αλλά… βγήκαν για να καταστρέψουν και όχι για να παίξουν στην επανάληψη. Στο 78′ βρέθηκαν όμως πίσω στο σκορ και από εκεί και έπειτα δεν υπήρχε plan B για να επιστρέψουν στο ματς, οπότε δέχτηκαν και τρίτο γκολ (1-3).

Τώρα έχει απέναντί της έναν τελείως διαφορετικό αντίπαλο. Θα αναγκαστεί να πάρει την κατοχή και να διασπάσει μια άμυνα, που θα προστατεύεται από σύστημα με πέντε αμυντικούς (5-3-2). Η Αυστρία της έδειξε το δρόμο, μένει να τον ακολουθήσει και η ίδια. Να αναγκάσει τα Σκόπια να βγουν από το καβούκι τους

Η Ουκρανία λίγο έλειψε να κλέψει κάτι από το ματς της πρεμιέρας με την Ολλανδία στο Άμστερνταμ. Το πρώτο ημίχρονο πέρασε με… ταμπούρι στην άμυνα, ενώ στην επανάληψη βρέθηκε γρήγορα πίσω στο σκορ με 2-0. Αντέδρασε όμως, ισοφάρισε μέσα σε ένα τρίλεπτο (72-75′) και γνώρισε την ήττα στο 85′, όταν επέστρεψε σε κατάσταση πολιορκίας (2-3).

Αυτό είναι το τρίτο επίσημο ματς μεταξύ των δύο χωρών. Στα προκριματικά του Euro 2016 η Ουκρανία είχε κερδίσει 1-0 στο Λβιβ και 2-0 στα Σκόπια