0
ΑΕΚ

95
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

Τέλος του αγώνα. Βόλος - ΑΕΚ 1-0. Η ΑΕΚ περνάει στα ημιτελικά με το υπέρ της 4-2 του πρώτου αγώνα

94

Τέλος η φάση, άουτ. Με ελεύθερο του Τσιντώτα θα συνεχιστεί το ματς

93
2η Κίτρινη Κάρτα

Απίστευτο! Νέο φάουλ ο Χνιντ, δεύτερη κίτρινη και κόκκινη!

Αλλαγή

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Βασιλαντωνόπουλος, έξω ο Γκαρσία!

84

Ο Χνιντ παίζει αμυντικό χαφ, με τον Μαχαίρα να πηγαίνει αριστερό εξτρέμ και τον Χριστόπουλο κορυφή

83
Αλλαγή

Αλλαγή για τον Βόλο. Μέσα ο Μαρτίνες, έξω ο Τσοκάνης

83
Αλλαγή

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Χνιντ μέσα έξω ο Σάκχοφ. Μέσα και ο Μαχαίρας, έξω ο Ανσαριφάρντ

82

Συνεχίζεται το ματς. ετοιμάζεται να επιστρέψει ο Σάκχοφ

81

Τώρα ο Σάκχοφ πέφτει στο έδαφος τραυματίας, σταματώντας σπρίντ που έκανε. Στη γάμπα το πρόβλημα του Σάκχοφ

80

Σηκώνεται ο Πολωνός, κάνει διατάσεις, προσπαθεί να συνεχίσει... Συνεχίζεται το ματς

79

Πρόβλημα τραυματισμού για τον Σιμάνσκι. Πιάνει τον οπίσθιο μηριαίο του

79

Πολλές φορές στο δεύτερο ημίχρονο έχει κόψει προσπάθειες του Βόλου από την πλευρά του ο Σβάρνας

59

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ωραία ενέργεια του Σιμάνσκι από τον άξονα, πήγε να ανοίξει δεξιά στον Χριστόπουλο, έβαλε την κόντρα αμυντικός του Βόλου, έφτασε στον Καρίμ ο οποίος στο πέναλτι και μόνος του απέναντι στον Κλέίμαν πλάσαρε, με τον Κλέιμαν να βγάζει δύσκολα με το πόδι

58

Ο Χριστόπουλος πάει δεξί εξτρέμ, με τον Γκαρσία να πηγαίνει αριστερό!

54

Τρίτη φορά στο παιχνίδι που ο Λόπες διαβάζει σωστά τη φάση, συγκλίνει προς τα μέσα και κόβει αλλαγή παιχνιδιού του Βόλου. Τραυματίστηκε τώρα ο Λόπες στη μύτη μετά απο σύγκρουση που είχε με τον Περέα

Σχόλιο

Ο Βόλος βγάζει ένταση, βγάζει πάθος, βγάζει σωστά τρεξίματα και είναι μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 1-0. Θέλει άλλο ένα και να μη δεχθεί άλλο για να πάρει αυτός την πρόκριση! Η ΑΕΚ από την άλλη έχει μία τελική σε όλο το πρώτο ημίχρονο! Αντίθετα ο Βόλος έχει έξι τελικές! Δεν έχει καλή μετάβαση η ΑΕΚ απο την άμυνα στην επίθεση, εν αντιθέσει με τον αντίπαλό της. Δεν παίρνει μπάλας ο Γκαρσία και όταν πάρει δεν έχει στηρίγματα, ενώ ο Ανσαριφάρντ είναι κλεισμένος και επίσης δεν έχει στηρίγματα. Θέλει μεγάλη προσοχή η επανάληψη καθώς με βάσει την εικόνα των δυο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο όλα είναι ανοιχτά...

Corner

Διαγώνιο σουτ του Μπαρτόλο, βρίσκει λίγο η μπάλα στο πόδι του Νεντελτσιάρου, φεύγει λίγο άουτ και κορνερ για τον Βόλο από δεξιά

37

Ο Βόλος συνεχίζει να παίζει με πάθος και να βγάζει ένταση στο παιχνίδι του. Εν αντιθέσει με την ΑΕΚ...

35
Goal

ΓΚΟΛ ο Βόλος. Ο Δουβίκας πλασάρει εύστοχα στο πέναλτι και κάνει το 1-0

35

Εκανε το σουτ ο Δουβίκας έξω απο την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Νεντελτσιάρου, έφυγε δεξιά, βγήκε ο Τσιντώτας να την μπλοκάρει, πιο γρήγορα και πιο κοντά ο Νίνης τσίμπησε τη μπάλα και στη συνέχεια έπεσε, με τον Τζοβάρα να δίνει πέναλτι

34

Κιτρινη και στον Τσιντώτα

34

ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο

33

Η ΑΕΚ πρέπει να βγάλει τέτοιες αντεπιθέσεις. Βγάζει πίεση ψηλά ο Βόλος και η ΑΕΚ χρειάζεται ήρεμη κυκλοφορία και καθαρό μυαλό να βγάλει τη μπάλα σωστά μπροστά χτυπώντας στο χώρο.

32

Βγήκε στην κόντρα σωστά η ΑΕΚ μετά το κόρνερ, ο Καρίμ πάτησε περιοχή, έκανε τις προσποιήσεις, έκανε και το σουτ με το αριστερό, έκοψε η άμυνα του Βολου που γύρισε γρήγορα

32

Εδιωξε η ΑΕΚ στο κορνερ

31
Corner

Κορνερ από αριστερά για τον Βόλο

26

Αρχίζει να πιέζει ξανά ο Βόλος, ανεβάζοντας ψηλά τις γραμμές του, με την άμυνα της ΑΕΚ να αντιδρά σωστά, μη επιτρέποντας να δεχθεί φάσεις

11

Στα χέρια του Τσιντώτα η μπάλα, η οποία έμεινε... ζωντανή αρκετή ώρα στην περιοχή της ΑΕΚ

10

Φάουλ από δεξιά για τον Βόλο

9

Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Κρίστιτσιτς να κλέβει, να παίρνει ο Μάνταλος τη μπάλα, να δίνει στον Ανσαριφάρντ, ελίχθηκε βρήκε χώρο έκανε το σουτ απο το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Κλέιμαν

8
Out

Στο πρώτο δοκάρι το κόρνερ δεν έδιωξε ο Λάτσι με κεφαλιά, έφτασε στον Μήτογλου, έκανε αυτός την κεφαλιά, χωρίς ισορροπία άουτ