Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ

90+2'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΓΙΟΥΒΕ: 0-2 με όμορφο σουτ του Ιγκουαΐν από το ύψος της περιοχής

90+1'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΠΡΙΖ-ΡΕΑΛ: 1-3 με πανέμορφο σουτ του Μόντριτς έξω από την περιοχή

87'
Goal

ΓΚΟΛ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: 1-0 με το πέναλτι του Ελ Αραμπί

86'
Αλλαγή

ΠΕΝΑΛΤΙ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Χέρι του Ζάντερ και πέναλτι για τον Ολυμπιακό

83'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΑΡΙ-ΓΑΛΑΤΑ: 5-0 με το πέναλτι του Καβάνι

82'
Αλλαγή

ΠΕΝΑΛΤΙ: ΠΑΡΙ-ΓΑΛΑΤΑ: Ο Εμπαπέ κέρδισε πέναλτι από τον Ντονκ

75'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΒΡΚΟΥΖΕΝ-ΓΙΟΥΒΕ: 0-1. Ο Ντιμπάλα έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Ρονάλντο εξ επαφής πλάσαρε για το 0-1

70'
Out

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Απίθανη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπόριαν πρόλαβε τον Ελ Αραμπί αλλά ο Ποντένσε σχεδόν σε κενή εστία πλάσαρε άστοχα

64'
Out

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Ο Ποντένσε δεν κατάφερε να σκοράρει με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, αφού νικήθηκε από τον Μπόριαν, που του έκλεισε το πεδίο

64'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΠΡΙΖ-ΡΕΑΛ: 1-2. Ο Γιόβιτς βρήκε με κεφαλιά τον Ροντρίγκο, εκείνος κόπηκε αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Βινίσιους που πλάσαρε εξ επαφής για το 1-2

64'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΠΑΓΕΡΝ-ΤΟΤΕΝΑΜ: 3-1 με φοβερό σουτ του Κοουτίνιο από τα όρια της περιοχής

63'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΑΡΙ-ΓΑΛΑΤΑ: 4-0. Ο Νεϊμάρ πέρασε κάθετα στον Εμπαπέ που μόνος με τον Μουσλέρα τον πλάσαρε για το 4-0

59'
Out

ΔΟΚΑΡΙ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Όμορφη ενέργεια και σέντρα του Τσιμίκα από αριστερά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί και στο δοκάρι η μπάλα

55'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΠΡΙΖ-ΡΕΑΛ: 1-1. Ο Μποναβεντούρα έκανε όμορφη κούρσα και γύρισμα από αριστερά και ο Φάνακεν με πλασέ από το πέναλτι έκανε το 1-1.

54'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: 2-0. Ο Κόκε σέντραρε από δεξιά και ο Φελίπε με απίθανο τελείωμα στο πρώτο δοκάρι έγραψε το 2-0

53'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΠΡΙΖ-ΡΕΑΛ: 0-1. Κάθετη του Μόντριτς στα δεξιά στον Οντριοθόλα, γύρισμα με τη μία από τον τελευταίο και όμορφο τελείωμα του Ροντρίγκο από το πέναλτι με εξωτερικό φάλτσα

47'
Out

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Σουτ του Γκιγέρμε από τα αριστερά, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Μπόριαν

47'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΑΡΙ-ΓΑΛΑΤΑ: 3-0. Ο Εμπαπέ πάτησε πανέμορφα για τον Νεϊμάρ που με διαγώνιο σουτ από αριστερά έγραψε το 3-0

46'

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ

45+1'
Out

ΔΟΚΑΡΙ: ΜΠΑΓΕΡΝ-ΤΟΤΕΝΑΜ: Απίστευτο σουτ του Κοουτίνιο, δοκάρι και στη γραμμή η μπάλα.

45'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΠΑΓΕΡΝ-ΤΟΤΕΝΑΜ: 2-1. Ο Γκνάμπρι σέντραρε από δεξιά, ο Ντέιβις σημάδεψε δοκάρι με πλασέ και ο Μίλερ πήρε το ριμπάουντ κι έκανε το 2-1

43'

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μάριν να πατά περιοχή από δεξιά και να κάνει το γύρισμα όμως δε βρήκε συμπαίκτη του

42'
Out

ΤΟ ΕΧΑΣΕ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Στο δοκάρι η εκτέλεση του Τομανέ

41'
Αλλαγή

ΠΕΝΑΛΤΙ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Στην κόντρα ο Αστέρας, ο Μάριν άδειασε τον Γκιλιέρμε που του έκανε πέναλτι και ο Ορζάτο το έδωσε

35'
Out

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Σέντρα του Ποντένσε από τα δεξιά, κακή κεφαλιά του Ελ Αραμπί από ιδανικό σημείο

35'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΑΡΙ-ΓΑΛΑΤΑ: 2-0. Ο Σαράμπια βρέθηκε δεξιά στην περιοχή και με όμορφο διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0.

33'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΠΑΡΙ-ΓΑΛΑΤΑ: 1-0. Ο Νεϊμάρ έβγαλε κάθετα στον Εμπαπέ, εκείνος από αριστερά έδωσε έτοιμο γκολ στον Ικάρντι που σε κενό τέρμα πλάσαρε για το 1-0

32'
Out

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Ο Ποντένσε βγήκε από τα δεξιά, έπιασε διαγώνιο σουτ και βρήκε τον Μπόριαν σε ετοιμότητα, όπως και ο Ομάρ αμέσως μετά

26'
Out

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Δυνατό σουτ του Καμαρά λίγο έξω από την περιοχή και λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπόριαν

23'
Out

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Ο Ελ Αραμπί βρέθηκε σε θέση βολής, έπειτα από μπαλιά-τρύπα του Γκιγέρμε και ο Γκόμπελιτς τον έκοψε εντυπωσιακά

20'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΠΑΓΕΡΝ-ΤΟΥΤΕΝΑΜ: 1-1. Μετά από κόντρες, η μπάλα στρώθηκε αριστερά στον Σεσενιόν που με όμορφο σουτ στην κίνηση έκανε το 1-1.

17'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: 1-0 με το πέναλτι του Φέλιξ

16'
Αλλαγή

ΠΕΝΑΛΤΙ: ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Νέο πέναλτι για την Ατλέτικο για χέρι του Ζεμαλέτντινοβ

14'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΜΠΑΓΕΡΝ-ΤΟΥΤΕΝΑΜ: 1-0 με πλασέ του Κομάν εξ επαφής μετά από ασίστ του Γκνάμπρι

11'
Out

ΔΟΚΑΡΙ: ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Ο Ντιαμπί έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να τραντάζει το δεξί δοκάρι του Μπουφόν

8'
Out

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ: Γύρισμα του Τσιμίκα, έδιωξαν σε κόρνερ οι γηπεδούχοι προ του Μασούρα

2'
Out

ΤΟ ΕΧΑΣΕΕΕΕ! ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Ο Τρίπιερ εκτέλεσε δυνατά αλλά ο Κοτσένκοβ και το δοκάρι έσωσαν τη Λοκομοτίβ

1'
Αλλαγή

ΠΕΝΑΛΤΙ! ΑΤΛΕΤΙΚΟ-ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Ο Φέλιξ ανατράπηκε από τον Κοτσένκοβ και κέρδισε το πέναλτι

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΩΝ 22:00

ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΚΟΒΟ. Διπλό έπος της Αταλάντα με 3-0 επί της Σαχτάρ και στους 16 οι Ιταλοί

90+5'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: 0-3! Ο Στεπανένκο έκανε τραγικό λάθος και ο Γκόζενς με σουτ διαμόρφωσε το 0-3

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ: 4-1 η Σίτι την Ντιναμό που μένει τελευταία όπως όλα δείχνουν

86'
Out

ΔΟΚΑΡΙ: ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ. Ο Ισμαΐλι κάνει το σουτ από το πέναλτι αλλά σημαδεύει δοκάρι

84'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΝΤΙΝΑΜΟ-ΣΙΤΙ: 1-4. Ο Γκιντογκάν έβγαλε δεξιά στον Μαχρέζ, εκείνος έκανε το γύρισμα με τη μία και ο Φόντεν πλάσαρε για το 1-4

80'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: 0-2! Ο Μαλινόβσκι εκτέλεσε ένα φάουλ αν κόρνερ από δεξιά και ο Πάσαλιτς με προβολή στο πρώτο δοκάρι, έγραψε το 0-2

77'
Κόκκινη Κάρτα

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Με δέκα παίκτες η Σαχτάρ λόγω αποβολής του Ντοντό για χτύπημα εκτός φάσης στον Φρόιλερ

74'
Κίτρινη Κάρτα

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Στον Φρόιλερ και φάουλ σε καλό σημείο για τους Ουκρανούς

67'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: 0-1: Ο Γκόμες έφυγε από οριακή θέση στα αριστερά, έκανε το γύρισμα και ο Καστάιν από κοντά με διπλή προσπάθεια έκανε το 0-1

VAR για το γκολ.... Οριακή η φάση

66'
Αλλαγή

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ της Αταλάντα

63'

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Στον Ντοντό

54'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΝΤΙΝΑΜΟ-ΣΙΤΙ: 1-3. Ο Μεντί έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Ζέσους με προβολή σε κενή εστία έγραψε το 1-3.

50'

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Στον Άλαν Πάτρικ

50'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΝΤΙΝΑΜΟ-ΣΙΤΙ: 1-2. Ο Ζέσους έκανε φοβερή ενέργεια, άδειασε τον Ντιλαβέρ στα αριστερά και με δεξί πλασέ από κοντά έγραψε το 1-2

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

ΜΠΡΙΖ: Μινιολέ, Σομπόλ, Κοσουνού, Μέχελε, Ντέλι, Φλίετινκ, Μπαλάντα, Φορμέρ, Φάνακεν, Τάου, Μποναβέντουρ

ΡΕΑΛ: Αρεολά, Μιλιτάο, Βαράν, Μεντί, Οντριοθόλα, Μόντριτς, Κασεμίρο, Ίσκο, Βινίσιους, Ροντρίγκο, Γιόβιτς

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Παβάρ, Κίμιχ, Μαρτίνεθ, Μπόατενγκ, Ντέιβις, Τιάγκο, Κοουτίνιο, Πέρισιτς, Γκνάμπρι, Κομάν

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γκατσανίγκα, Ρόουζ, Αλντερβάιρελντ, Φόιθ, Σεσενιόν, Γουόκερ Πίτερς, Σισοκό, Ντάιερ, Λο Σέλσο, Έρικσεν, Λούκας Μόουρα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Λόντι, Τρίπιερ, Ερμόσο, Φελίπε, Παρτέι, Κορέα, Σαούλ, Ζοάο Φέλιξ, Κόκε, Μοράτα

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Κοτσένκοβ, Τσόρλουκα, Ρίμπους, Χέβεντες, Ιντόβου, Κριχόβιακ, Ζεμαλέτντινοβ, Κβερκβέλια, Μουρίλο, Έντερ, Αλ.Μίραντσουκ

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Χραντέτσκι, Σ.Μπέντερ, Λ.Μπέντερ, Ντράγκοβιτς, Σινκγκράβεν, Αλάριο, Χάβερτς, Μπελαράμπι, Αρανγκίς, Ντεμιρμπάι, Ντιαμπί

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Ντε Σίλιο, Ντεμιράλ, Ρουγκάνι, Πιάνιτς, Ραμπιό, Ντανίλο, Κουαδράδο, Μπερναρντέσκι, Ρονάλντο, Ιγκουαΐν

ΠΑΡΙ: Ρίκο, Μαρκίνιος, Κουασί, Ντιαλό, Κουρζαβά, Μπερνάτ, Παρέδες, Σαράμπια, Εμπαπέ, Νεϊμάρ, Ικάρντι

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: Μουσλέρα, Σερί, Λεμινά, Ενζονζί, Μορ, Ναγκατόμο, Μαριάνο Φερέιρα, Μαρκιάο, Μπαϊράμ, Ντονκ, Μπελχαντά

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Ομάρ, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μεριά, Μπουχαλάκης, Γκιλιέρμε, Ποντένσε, Καμαρά, Μασούρας, Ελ Αραμπί

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπόριαν, Ντεγκενέκ, Ίβανιτς, Βουκάνοβιτς, Γκόμπελιτς, Ρόντιτς, Πέτροβιτς, Μιλούνοβιτς, Μάριν, Γκαρσία, Τομανέ

ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ 22:00

ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΚΟΒΟ. Στο 0-0 Σαχτάρ και Αταλάντα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ. Στο 1-1 η Ντιναμόο με τη Σίτι

37'
Out

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΓΚΟΛΙΝΙ ΣΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΜΟΡΑΕΣ

35'

ΝΤΙΝΑΜΟ-ΣΙΤΙ: Στον Αντέμι

34'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΝΤΙΝΑΜΟ-ΣΙΤΙ: 1-1. Ο Μαχρέζ σέντραρε από δεξιά και ο Ζέσους με κεφαλιά έγραψε το 1-1.

23'

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Στον Μουριέλ

19'
Out

ΝΤΙΝΑΜΟ-ΣΙΤΙ: Ο Γκιντογκάν σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Ντιναμό και ο Λιβάκοβιτς έδιωξε δύσκολα

15'
Αλλαγή

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Ακυρωθέν γκολ της Σαχτάρ για οριακό οφσάιντ του Τετέ

14'
Out

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Ο Μουριέλ έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Γκόμες πλάσαρε με τη μία από το πέναλτι αλλά ο Κριβτσόβ έσωσε με προβολή

10'
Goal

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΝΤΙΝΑΜΟ-ΣΙΤΙ 1-0 με τον Όλμο. Ο Κάντζιορ σέντραρε από δεξιά και ο Όλμο με απίθανο γύρισμα στο πρώτο δοκάρι έκανε το 1-0. Απίθανο γκολ

5'
Out

ΣΑΧΤΑΡ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Απίθανη ευκαιρία για την Αταλάντα! Ο Ισμαΐλι έκανε τραγικό λάθος, ο Μουριέλ έδωσε στον Πάσαλιτς που βγήκε πολύ πλάγια και πλάσαρε αλλά ο Πιάτοβ πρόλαβε να γυρίσει και να μπλοκάρει.

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΑ ΜΑΤΣ

Όλα έτοιμα για τα παιχνίδια

ΣΑΧΤΑΡ: Πιάτοβ, Κριβτσόβ, Στεπανένκο, Ισμαΐλι, Μοράες, Τάισον, Κοβαλένκο, Τετέ, Άλαν Πάτρικ, Ματβιγένκο, Ντοντό

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι, Μαζιέλο, Παλομίνο, Γκόζενς, Καστάιν, Ντζιμσίτι, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ, Γκόμες, Μουριέλ, Πάσαλιτς

ΝΤΙΝΑΜΟ: Λιβάκοβιτς, Αντέμι, Μουμπαντζέ, Καντζόρ, Ντιλαβέρ, Μόρο, Γκόιακ, Όρσιτς, Στοϊάνοβιτς, Όλμο, Πέτκοβιτς

ΣΙΤΙ: Μπράβο, Οταμέντι, Κανσέλο, Μεντί, Γκαρσία, Γκιντογκάν, Ρόδρι, Ζέσους, Μαχρέζ, Μπερνάρντο Σίλβα, Φόντεν

ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ:
Γήπεδο: Μπάι Αρένα

Για τη 2η αγωνιστική: Γιουβέντους – Λεβερκούζεν 3-0

Η Γιουβέντους προηγείται με 2-0-1 στους αγώνες κόντρα στη Λεβερκούζεν. Στα 3 αυτά ματς κέρδισε πάντα η γηπεδούχος.

Η Γηραιά Κυρία έχει μόλις 1 νίκη στις 7 πιο πρόσφατες επισκέψεις της στη Γερμανία (1-3-3).

Η Λεβερκούζεν έχει σημειώσει (υπέρ της) 3 γκολ με αυτογκόλ αντιπάλου στην τρέχουσα πορεία της στους ομίλους.

Αήττητη είναι η Γιουβέντους σε 5 αγώνες (4-1-0). Την τελευταία φορά που κατάφερε να τελειώσει τη συγκεκριμένη φάση χωρίς ήττα ήταν το 2016-17, όταν έφτασε στον τελικό της διοργάνωσης.

Ο προπονητής της Λεβερκούζεν, Πίτερ Μπος, μετρούσε 9 αγώνες Τσάμπιονς Λιγκ χωρίς νίκη (0-2-7), αλλά τώρα προέρχεται από δύο διαδοχικές νίκες.

Ο Ντιμπάλα σκόραρε 3 γκολ στις 3 τελευταίες συμμετοχές του στο Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ είχε σημειώσει 2 στις 10 προηγούμενες.

Διαιτητής: Μπενουά Μπαστιέν. Βοηθοί: Χισάμ Ζακρανί, Φρεντερίκ Χακέτ. 4ος: Καρίμ Αμπέντ. VAR: Ρούντι Μποκού, Αμαουρί Ντελερέ (ΓΑΛ)

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ
Γήπεδο: Wanda Metropolitano

Για τη 2η αγωνιστική: Λοκομοτίβ Μόσχας – Ατλέτικο 0-2

Στο 3-1-0 η παράδοση υπέρ της Ατλέτικο Μαδρίτης.

Στην μοναδική επίσκεψη της Λοκομοτίβ στη Μαδρίτη, η ρώσικη ομάδα ηττήθηκε με 3-0 από την Ατλέτικο (2018).

Στο 7-1-0 η παράδοση της Ατλέτικο απέναντι σε ρώσικες ομάδες συνολικά.

Μόλις μία φορά σε 18 εξόδους κράτησε η Λοκομοτίβ ανέπαφη την εστία της στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ήταν το 0-0 με την Κλαμπ Μπριζ το μακρινό 2002.

Ο Όμπλακ έχει κρατήσει το «μηδέν» σε 24 από τις 46 συμμετοχές του με τη φανέλα της Ατλέτικο στη διοργάνωση.

Ο Τρίπιερ έχει δημιουργήσει 11 φάσεις για γκολ, περισσότερες από κάθε άλλο συμπαίκτη του στην Ατλέτικο.

Διαιτητής: Βίκτορ Κασάι. Βοηθοί: Γκιόργκι Ρινγκ, Βένσελ Τοθ. 4ος: Ταμάς Μπόγκναρ. VAR: Σζίμον Μαρτσίνιακ, Τόμασζ Κβιατόβσκι (ΠΟΛ)

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ-ΤΟΤΕΝΑΜ
Γήπεδο: Allianz Arena

Για τη 2η αγωνιστική: Τότεναμ – Μπάγερν 2-7

Στο 3-1-1 η παράδοση υπέρ της Μπάγερν.

Το 7-2 της Μπάγερν στο Λονδίνο ήταν η δεύτερη φορά που αγγλική ομάδα δέχεται 7+ γκολ στην Ευρώπη. Η πρώτη ήταν η… Τότεναμ σε έναν αγώνα του Κυπέλλου Ιντερτότο το 1995.

Αν η Τότεναμ κερδίσει θα είναι η πρώτη φορά στην ιστορία της που σημειώνει δύο σερί εκτός έδρας νίκες στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Λεβαντόφσκι έχει σκοράρει 10 γκολ ως τώρα στον όμιλο και κυνηγάει το ρεκόρ διοργάνωσης του Κριστιάνο Ρονάλντο (11).

Μπάγερν και Τότεναμ έχουν διαφορετικό προπονητή σε σχέση με το ματς της 2ης αγωνιστικής, που στους πάγκους τους κάθονταν οι Κόβατς και Ποκετίνο αντίστοιχα.

Διαιτητής: Τζιανλούκα Ρόκι. Βοηθοί: Φίλιπο Μέλι, Τζιόρτζιο Περέτι. 4ος: Μασιμιλιάνο Ιράτι. VAR: Πάολο Βαλέρι, Μάρκο Ντι Μπέλο (ΙΤΑ)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
Γήπεδο: Γ.Καραϊσκάκης

Για τη 2η αγωνιστική: Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 3-1

Αυτή είναι μόλις η δεύτερη επίσημη συνάντηση των δύο ομάδων.

Ο Ερυθρός Αστέρας ηττήθηκε στις 5 από τις 6 επισκέψεις του στην Ελλάδα, κερδίζοντας μόνο τον Παναθηναϊκό το 1992.

Στην τρέχουσα μορφή του Τσάμπιονς Λιγκ (από τη σεζόν 2003-04 και μετά) ο Ολυμπιακός έχει γνωρίσει τους περισσότερους αποκλεισμούς στη φάση των ομίλων από κάθε άλλη ευρωπαϊκή ομάδα.

Ο Ολυμπιακός είναι χωρίς νίκη στα τελευταία 13 ματς που έδωσε στους ομίλους της διοργάνωσης (0-2-11).

Η ελληνική ομάδα προηγήθηκε στα 3 από τα πιο πρόσφατα ευρωπαϊκά παιχνίδια της, όμως ηττήθηκε σε όλα.

Ο Ερυθρός Αστέρας έχει δεχτεί τα περισσότερα σουτ (110) στη διοργάνωση, όμως ο Ολυμπιακός είναι 2ος στην αντίθετη λίστα, έχοντας επιχειρήσει τα λιγότερα (13) μετά τη Γαλατασαράι (9).

Χειρότερη άμυνα της διοργάνωσης αυτή του Ερυθρού Αστέρα (19 γκολ).

Διαιτητής: Ντανιέλε Ορζάτο. Βοηθοί: Λορέντζο Μανιανέλι, Αλεσάντρο Τζιαλατίνι. 4ος: Ντανιέλε Ντόβερι. VAR: Μάρκου Γκούιντα, Τσίρο Καρμπόνε (ΙΤΑ)

ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ-ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ
Γήπεδο: Παρκ ντε Πρενς

Για τη 2η αγωνιστική: Γαλατασαράι – ΠΣΖ 0-1

Στο 2-0-0 η παράδοση των δύο ομάδων στο Παρίσι (1996, 2001).

Στο 1-1-6 η παράδοση της Γαλατασαράι στη Γαλλία. Μοναδική νίκη της επί της Ναντ το 2001 (0-1).

Η Γαλατασαράι απέτυχε να σκοράρει στα 8/10 πιο πρόσφατα παιχνίδια της στο Τσάμπιονς Λιγκ, διάστημα στο οποίο είχε 0-3-7 και 3-17 γκολ.

Το τελευταίο εκτός έδρας γκολ της Γαλατασαράι στο Τσάμπιονς Λιγκ σημειώθηκε από τον Ποντόλσκι το 2015. Έκτοτε, η Γαλατά απέτυχε να σκοράρει σε 6 εξόδους.

Αν ο Κιλιάν Εμπαπέ σκοράρει 2 γκολ θα γίνει ο νεότερος παίκτης που φτάνει τα 20 γκολ αφού δεν έχει κλείσει ακόμα τα 21 του χρόνια.

Διαιτητής: Ιστβάν Κόβατς. Βοηθοί: Βασίλε Φλορίν Μαρινέσκου, Οβίντιου Αρτένε. 4ος: Μάριους Αβράμ (ΡΟΥ). VAR: Μίκαελ Φάμπρι, Μαουρίτζιο μαριάνι (ΙΤΑ)

ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ-ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
Γήπεδο: Γιαν Μπρεϊντελστάντιον

Για τη 2η αγωνιστική: Ρεάλ – Κλαμπ Μπριζ 2-2

Αήττητη είναι η Κλαμπ Μπριζ σε 3 αγώνες κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης (1-2-0)! Είναι τα περισσότερα ματς που έχει δώσει η Ρεάλ στην ιστορία της διοργάνωσης χωρίς να έχει κερδίσει.

Στο 1-7-9 το πρόσφατο ρεκόρ της Κλαμπ Μπριζ κόντρα σε ισπανικές ομάδες.

Αυτή είναι η 28η σερί φορά που η Ρεάλ προκρίνεται από φάση ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ (συμπεριλαμβάνονται και οι διπλοί όμιλοι κάποιων σεζόν). Η άλλη ομάδα με 100% επιτυχία είναι η Λιντς, αλλά με… 2 στα 2.

Οι παίκτες της Κλαμπ Μπριζ έχουν δεχτεί το 25% των κόκκινων καρτών της φάσης των ομίλων (3 από τις 12).

Ο Καρίμ Μπενζεμά έχει σκοράρει από 2 γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια στη διοργάνωση. Μόνο 4 παίκτες έχουν σκοράρει 2+ γκολ σε 3 σερί αγώνες (Έλμπερ, Φιλίπο Ιντζάγκι, Κριστιάνο Ρονάλντο, Λεβαντόφσκι).

Διαιτητής: Τόμπιας Στίλερ. Βοηθοί: Μίκε Πίκελ, Κρίστιαν Γκίτελμαν. 4ος: Χαρμ Όσμερς. VAR: Κρίστιαν Ντίνγκερτ, Τόμπιας, Κριστ (ΓΕΡ)

ΣΑΧΤΑΡ ΝΤΟΝΕΤΣΚ-ΑΤΑΛΑΝΤΑ
Γήπεδο: OSK Metalist Stadion

Για τη 2η αγωνιστική: Αταλάντα – Σαχτάρ 1-2

Η Αταλάντα έγινε η 10η ιταλική ομάδα που κερδίζει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Μόνο η Ισπανία (13) και η Γερμανία (12) έχουν περισσότερες.

Η Σαχτάρ παραμένει χωρίς νίκη στα 5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (0-3-2), που αποτελεί αρνητικό ρεκόρ του συλλόγου.

Η Αταλάντα έχει δεχτεί 9 γκολ στις δύο πρώτες εξόδους της στον όμιλο.

Η Σαχτάρ απέτυχε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα 21 πιο πρόσφατα παιχνίδια της στο Τσάμπιονς Λιγκ (43 γκολ).

Κανένα από τα 5 γκολ της Αταλάντα στον όμιλο δε σημειώθηκε από Ιταλό παίκτη.

Διαιτητής: Φέλιξ Τσβάιερ. Βοηθοί: Θόρστεν Σίφνερ, Μάρκο Αχμίλερ. 4ος: Ρομπέρτο Σρέντερ. VAR: Σάσα Στέγκεμαν, Μάρκο Φριτς (ΓΕΡ)

ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ-ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ
Γήπεδο: Μαξιμίρ

Για τη 2η αγωνιστική: Μάντσεστερ Σίτι – Ντινάμο Ζάγκρεμπ 2-0

Οι δύο ομάδες δεν έχουν συναντηθεί στο παρελθόν πέραν του πρώτου γύρου.

Η Μάντσεστερ Σίτι μετράει 10-3-1 στα 14 τελευταία ματς του Τσάμπιονς Λιγκ. Ηττήθηκε μόνο από την Τότεναμ στα περσινά νοκ άουτ.

Ο Γκουαρντιόλα οδήγησε τις ομάδες που έχει μανατζάρει στην κορυφή του ομίλου τους στις 10/11 περιπτώσεις.

Ο Στέρλινγκ έχει σημειώσει 19 γκολ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Αν σκοράρει ένα ακόμα θα γίνει μόλις ο 6ος παίκτης που τα καταφέρνει μετά τους Ρούνεϊ (30), Σκόουλς (24), Λάμπαρντ (23), Τζέραρντ (21) και Κέιν (20).

Διαιτητής: Κάρλος Ντελ Θέρο Γκράντε. Βοηθοί: Χουάν Κάρλος Γιούστε, Ρομπέρτο Αλόνσο. 4ος: Γκιγιέρμο Κουάδρα Φερνάντεθ. VAR: Χεσούς Χιλ Μανθάνο, Χαβιέ Εστράδα Φερνάντεθ (ΙΣΠ)

ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Τέλος για τον 4π όμιλο, η Ατλέτικο υποδέχεται τη Λοκομοτίβ και η Λεβερκούζεν τη Γιουβέντους

Για το δεύτερο όμιλο, ο Ολυμπιακός κοντράρεται στο Φάληρο με τον Αστέρα και η Μπάγερν φιλοξενεί την Τότεναμ στη Βαυαρία.

Στις 22:00 για τον 1ο όμιλο, η Μπριζ υποδέχεται τη Ρεάλ και η Παρί τη Γαλατά

Νωρίς για τον 3ο όμιλο, η Ντιναμό υποδέχεται τη Σίτι στο Ζάγκρεμπ ενώ η Σαχτάρ φιλοξενεί την Αταλάντα

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τα ματς της τελευταία αγωνιστικής των ομίλων του Champions League