LIVEMATCH
05/08/2019
EUROPA LEAGUE
Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΕΚ
14
30
LIVE!
   

Καλή συνέχεια από εμάς

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

Μαριουπόλ-Αλκμαάρ/Αντβέρπ-Πλζεν

Λοκομοτίβ Πλ.-Στρασμπούρ/Βαντούζ-Άιντραχτ Φρ.

Μάλμε-Ζρνίσκι/Νεφτσί Μπακού-Μπνέι Γεχούντα

Μπρόντμπι-Μπράγκα/Τουν-Σπαρτάκ Μόσχας

Παρτιζάν-Μαλάτιασπορ/Άρης-Μόλντε

Λουκέρνη-Εσπανιόλ/ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Ζόρια

Χαούγκεσουντ-Αϊντχόφεν/Αούστρια Β.-Απόλλωνας Λεμεσού

ΑΕΚ-Γάνδη/Ριέκα-Αμπερντίν

Στεάουα-Μλάντα/Βέντσπιλς-Γκιμαράες

Φέγενορντ-Ντιναμό Τιφλίδας/Νόρκεπινγκ-Μπερ Σεβά

Λέγκια-Ατρόμητος/Μίντιλαντ-Ρέιντζερς

ΜΕ ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ Η ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΑΕΚ-Κραϊόβα/Σπάρτα Πράγας-Τραμπζονσπόρ

Τορίνο-Σαχτιόρ/Πιούνικ-Γουλβς

ΜΕ ΣΠΑΡΤΑ ΠΡΑΓΑΣ Η ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ Η ΑΕΚ

ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΕΚ

Αστάνα-Βαλέτα/Σαράγιεβο-ΜΠΑΤΕ

Σλόβαν Μπρατισλάβας-Ντάνταλκ/ΠΑΟΚ-Άγιαξ

Σουτιέσκα-Λίνφιλντ/ΑΠΟΕΛ-Καραμπάχ

Λουντογκόρετς-Νιου Σεντς/Μάριμπορ-Ρόζενμποργκ

ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

Αραράτ Αρμένια-Σαμπούρταλο/Ντουντελάνζ-Νόμε Κάλιου

Κλουζ-Σέλτικ/Σερίφ-ΑΪΚ

Ερυθρός Αστέρας-Κοπεγχάγη/Ρίγα-Ελσίνκι

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Σούντουβα/Ντιναμό Ζ-Φερεντσβάρος το πρώτο ζευγάρι

ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟ 1ο ΓΚΡΟΥΠ ΤΟΥ CHAMPIONS PATH

Μόλις παρακολουθήσαμε μια μίνι αναδρομή από τον περσινό τελικό ανάμεσα σε Τσέλσι και Άρσεναλ (4-1)

Ο υπεύθυνος της UEFA εξηγεί τη διαδικασία

Αξίζει να σημειωθεί πως τα πρώτα παιχνίδια θα διεξαχθούν στις 22 Αυγούστου και οι επαναληπτικοί μία εβδομάδα αργότερα, στις 29/8.

Όσον αφορά την κλήρωση, η ομάδα που θα τραβιέται πρώτη θα είναι αυτή που θα δίνει το πρώτο ματς στην έδρα της και αυτή που θα βγαίνει δεύτερη θα έχει την ευκαιρία να παίξει τη ρεβάνς στο «σπίτι» της.

Μόλις έγινε η σύνδεση με τη Νιόν και οι ιθύνοντες των ομάδων παίρνουν θέσεις

MAIN PATH

GROUP 1

Seeded teams

1.Πιούνικ-Γουλβς

2.Λέγκια-Ατρόμητος

3.Στεάουα-Μλάντα Μπόλεσλαβ

4.Χαούγκεσουντ-Αϊντχόφεν

Unseeded teams

5.Τορίνο-Σαχτιόρ Σολ.

6.Βένστπιλς-Γκιμαράες

7.Αούστρια Β.-Απόλλωνας Λεμ.

8.Μίντιλαντ-Ρέινζτερς

GROUP 2

Seeded teams

1: Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) -Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)

2: Φέγενορντ (Ολλανδία) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

3: ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Γάνδη (Βέλγιο)

4: Λουκέρνη (Ελβετία) – Εσπανιόλ (Ισπανία)
Unseeded teams

5.Κραϊόβα-ΑΕΚ

6.Ριέκα-Αμπερντίν

7.ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Ζόρια

8.Νόρκεμπινγκ-Χάποελ Μπερ Σεβά

GROUP 3

Seeded teams

1.Aντβέρπ-Πλζεν

2.Μπρόντμπι-Μπράγκα

3.Βαντούζ-Άιντραχτ

4.Μάλμε-Ζρνίσκι

5.Παρτιζάν-Μαλάτιασπορ

Unseeded teams

6.Τουν-Σπαρτάκ Μόσχας

7.Μόλντε-Άρης

8.Λοκομοτίβ Πλόβντιβ-Στρασμπούρ

9.Μαριουπολ-Αλκμαάρ

10.Νέφτσι Μπακού-Μπνέι Γεχούντα

CHAMPIONS PATH

GROUP 1

Seeded teams

(Oμάδες που θα αποκλειστούν από τον 3ο γύρο του Champions League)

1.Κλουζ-Σέλτικ

2.Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Φερεντσβάρος

3.Eρυθρός Αστέρας-Κοπεγχάγη

Unseeded teams

(Ομάδες που θα περάσουν από τον 3ο γύρο του Europa League)

1.Μακάμπι Τελ Αβίβ-Σούντουβα

2.Αραράτ Αρμένια-Σαμπούρταλο)

3,Ρίγα-Ελσίνκι

4.Ντουντελάνζ-Νόμε Κάλιου

5.Σερίφ-ΑΪΚ

GROUP 2

Seeded teams

(Oμάδες που θα αποκλειστούν από τον 3ο γύρο του Champions League)

4.ΑΠΟΕΛ-Καραμπαάχ

5.ΠΑΟΚ-Άγιαξ

6.Μάριμπορ-Ρόζενμποργκ

Unseeded teams

(Ομάδες που θα περάσουν από τον 3ο γύρο του Europa League)

6.Σουτιέσκα-Λίνφιλντ

7.Λουντογόρετς-Νιου Σεντς

8.Σαράγιεβο-ΜΠΑΤΕ

9.Αστάνα-Βαλέτα

10.Σλόβαν Μπ.-Ντάνταλκ

Πέρα από την ΑΕΚ ας δούμε και τα υπόλοιπα υπό-γκρουπ

Η ΑΕΚ μπαίνει στην κληρωτίδα ως ζευγάρι με την Κραϊόβα

Οι πιθανοί αντίπαλοι της Ένωσης είναι οι εξής:

1: Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) -Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)

2: Φέγενορντ (Ολλανδία) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

3: ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Γάνδη (Βέλγιο)

4: Λουκέρνη (Ελβετία) – Εσπανιόλ (Ισπανία)

Η κλήρωση πραγματοποιείται στη Νιόν της Ελβετίας στις 14:30

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την κλήρωση της ΑΕΚ στα play offs του Europa League ζωντανά

ΣυνθέσειςΔιαιτητές
Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΕΚ
LIVE!