14 ΣΧΟΛΙΑ

Στο 93' τον ΠΑΣ ο ΟΣΦΠ (VIDEO)

Ένα ανόητο φαουλ του Κάργα στον Καμαρά έβαλε όλο τον Ολυμπιακό στην περιοχή των Ηπειρωτών και ο Χασάν με κεφαλιά χάρισε τη νίκη στους ερυθρόλευκους στις καθυστερήσεις(1-0)

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Γ. Καραϊσκάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό για 92 λεπτά, αλλά στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Κάργας έβαλε τους ερυθρόλευκους στην περιοχή του Αθανασίου, απ' όπου ήρθε και το γκολ που τους χάρισε τη νίκη. Ο Χασάν με κεφαλιά έκρινε το ματς στο Γ. Καραϊσκάκης.

Ο Ολυμπιακός μέσα σε ένα λεπτό (στο 14') έχασε τις πρώτες του μεγάλες ευκαιρίες. Πρώτα ο Σάλιακας βρήκε την μπάλα τόσο-όσο για να την στείλει κόρνερ, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Χουτεσιώτης έδιωξε εντυπωσιακά κεφαλιά του Σισέ. Ο ΠΑΣ είχε θέματα στην άμυνα! Στο 17' ο Κάργας έχασε τον Ελ Αραμπί και ο Μαροκινός αφού έστειλε με πλασέ την μπάλα στο δοκάρι κέρδισε πέναλτι αφού ο Χουτεσιώτης τον ανέτρεψε! Ο Βαλμπουενά το εκτέλεσε αλλά ο Έλληνας πορτιέρο του είπε "όχι". Ο Ολυμπιακός πήρε ενέργεια μετά το χαμένο πέναλτι και ένα λεπτό μετά έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μασούρα να μην μπορεί να στείλει την μπάλα προς την εστία του ΠΑΣ. Μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΣΦΠ είχε μόνο άστοχα σουτ με Ντρέγκερ στο 32' και Μπουχαλάκη, Βαλμπουενά στο 36'. Ενώ ο ΠΑΣ έχασε την πρώτη του μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Παμλίδης σε αντεπίθεση δοκίμασε το πόδι του, αλλά η μπάλα βρήκε στον Σεμέδο και έφυγε κόρνερ!

Ο Μαρτίνς πέρασε Φορτούνη και Καμαρά στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Ολυμπιακός πίεσε για ένα γρήγορο γκολ, το πέτυχε στο 54' αλλά ορθώς ακυρώθηκε. Σουτ του Μασούρα μέσα στην περιοχή, ο Αθανασίου (πέρασε αντί του Χουτεσιώτη) απέκρουσε και ο Ελ Αραμπί από θέση οφσάιντ πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε με το VAR να ακυρώνει το τέρμα του Μαροκινού.

Νέα σουτ των Φορτούνη και Εμβιλά στο 60' βρήκαν σε αμυντικούς του ΠΑΣ και δεν έφτασαν ποτέ στην εστία των Ηπειρωτών. Ο Μαρτίνς πέρασε και άλλον επιθετικό (Χασάν) και έπαιξε φουλ επίθεση απέναντι στον ΠΑΣ που όσο περνούσε η ώρα κλεινόταν και περισσότερο. Ο ΟΣΦΠ δεν έβρισκε τρόπο να σκοράρει παρότι είχε... κατασκηνώσει έξω από την περιοχή των φιλοξενουμένων. Στο 79' ο Χασάν έστρωσε στον Ελ Αραμπί μισό γκολ, αλλά ο πολύπειρος φορ έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία. Άλλα δύο άστοχα σουτ από Ελ Αραμπί (85') και Ρέαμπτσιουκ(86'). Στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός προσπάθησε με σέντρες να φέρει την μπάλα στην περιοχή του ΠΑΣ. Το γκολ ήρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Κάργας έκανε ένα αχρείαστο φαουλ, οι ερυθρόλευκοι γέμισαν την περιοχή και ο Χασάν με κεφαλιά έκανε το 1-0 χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του Πειραιά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ντρέγκερ(72' Βρουσάι), Σισέ, Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης(46' Καμαρά), Βαλμπουενά(82' Τιάγκο Σίλβα), Μασούρας(66' Χασάν), Μπρούμα(46' Φορτούνης), Ελ Αραμπί

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης(46' Aθανασίου), Σάλιακας, Κάργας, Καρτάλης(87' Πανουργιάς), Μπρένερ(55' Ελευθεριάδης), Παμλίδης(79' Νάουμετς), Εραμούσπε, Σιόντης, Λεό, Πέερσμαν, Λιάσος

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!
(21+ | Παίξε Υπεύθυνα)

21_pan - 18/1/2021 11:14

καλα μαγκες το φαουλ ανυπαρκτο τον σπρωχνει ο αλλος συνεχιζει τη φαση 30 μετρα μετα πεφτει ενω κανει ζεμπεκια κ η μπαλα βγαινει αουτ κ δινει φαουλ χαχαχαχ πρωτα γελια...κ το αποκορυφωμα σε αθλητικη εκπομπη να τους λεει ο κακοςδν ειναι φαουλ κ να πεφτει ενα ολοκληρο πανελ να το φανε ! ΑΘΑΝΑΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΓΑΥΡΟΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟ

polakis21 - 17/1/2021 21:17

Αυτη η ανυπαρκτη ομαδα που σερνεται σε καθε ματς ειναι 9 βαθμους μπροστα μαζ. Τι να πω ρε. Τι να πω...Και τα κοκκινα μμε τον σπρωχνουν οτι και καλα ειναι ομαδαρα και μια κλαση πανω απο ολους...Για γελια...

VAMOS_AEK_ARGENTINA - 17/1/2021 19:18

Ρε παιδιά γιατί χολοσκάμε ακόμη; Σε αυτή τη σκ@τοχώρα ζούμε που επιτρέπει στους ναρκέμπορους και τους πιστολέρο να ελέγχουν και να πιέζουν μέσω του παρακράτους διαιτητές, ομοσπονδίες και παρασκήνια. Λυπάμαι που το λέω, αλλά για να καθαρίσει το ποδόσφαιρό μας χρειάζεται η παρέμβαση του Θεού. Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι η υγεία του «προσώπου» είναι επιβαρυμένη όσον αφορά τους δείκτες ανάλυσης αίματος που σχετίζονται με την κατανάλωση κρέατος, επίσης είναι σίγουρο ότι ο... Συνέχεια γάμος του με τη σύζυγο διέρχεται μεγάλη κρίση. Ας ελπίσουμε σε μία ξαφνική θεϊκή «παρέμβαση» όπως ένα έμφραγμα ή ένα εγκεφαλικό για να πάει στο καλό. Λυπάμαι που το λέω αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση. Η χώρα δεν έχει ανθρώπους με «κάκαλα» (δικαστές, πολιτικούς κλπ) για να κάνουν κάθαρση. Όλοι έχετε καταλάβει σε ποιον αναφέρομαι. Δεν χρειάζεται να αναφέρουμε ονόματα. Όσο απάνθρωπο και αν ακούγεται, όσοι πιστεύουμε ας προσευχηθούμε λίγο και κάτι μπορεί να γίνει. Ο Θεός είναι μεγάλος. Εξάλλου πριν λίγους μήνες «σήκωσε» και έναν συνεργάτη του, επίσης ανήθικο και ανυπόληπτο...

stam1 - 17/1/2021 19:04

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΟΥΛ πριν το γκολ. Ο άλλος κάνει τρία βήματα πάει να κάνει σέντρα και πιάνει αέρα, πέφτει κάτω και το κοράκι δίνει φάουλ. ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Paixtaras21 - 17/1/2021 17:39

Η ομαδαρα του Πειραιά (μπουρδελο) φέτος έχει πάρει πολλά παιχνίδια στο 90 και μετά μας λένε ομαδαρα. Τη να πω ρε πλασματικη η βαθμολογία. Ο τερματοφυλακας έφτιαχνε ακόμα το τοίχος και ο φουρτουνηπεφτουλας εκτελούσε. Τώρα θα, μας λένε τα, Μ. Μ. Ε. Η ομαδαρα ο γαυρος. Θα τρελαθούμε αλά τη να πω ένα παράξενο είναι ότι δεν έχει επο και παίρνει όλα τα σφυρίγματα σαν να μην άλλαξε τίποτα ποτέ. Το 50/50 για αυτούς δεν ήταν ποτέ γιατί αν ήταν 50/50τοτε θα είχαμε κάτι άλλο. Την ΑΕΚ μόνο ξέρουν... Συνέχεια να σφάζουν μόνο αλά αυτά να τα βλέπουν εκεί μέσα Που ο τυγρης δεν πάει να τους κάνει καλά. Και που να είχαν και την επο ο Ολυμπιακός. Για μένα δεν έχει αλαξη κάτι στο θέμα διαιτητή γενικά ο Ολυμπιακός έχει εύνοια και το βλέπουμε η επο δεν έχει αλλάξει στο θέμα να εχουμε ένα πρωτάθλημα καθαρό τουλάχιστον 50/50 εδο έχουμε 70/30 τουλάχιστον κατά της ΑΕΚ ΚΑΙ 70/30 υπέρ του γαυρου. Όχι πως θέλουμε το 70/30 υπέρ της ΑΕΚ θέλουμε γαμοτο 50/50 και από εκει και πέρα οποίος είναι καλύτερος ας το πάρει αλά, είμαστε ακόμα μακριά κάτι άλλαξε λίγο τα, τελευταία χρόνια αλά θέλει ακομα δουλειά να φύγουν τα βαρίδια που είναι ακόμα μέσα στην επο και διαιτησία. Μόνο ΑΕΚ ρε.

stathis_aekara - 17/1/2021 17:32

Παιδια δεν ειναι φαρδος αυτο επειδη εκατσα και ειδα το ματς ο διαιτητης στο τελευταιο τεταρτο επαιζε 101% γαυρο ηταν χεσμενος και επρωχνε οπως μπορουσε με ανυπαρκτα φαουλ καρτες που δεν εδινε!!!αγκωνια καμαρα σε παικτη του πας εδειξε παιζετε!!Σε εμας θα εδειχνε κοκκινη χωρις δευτερη κουβεντα!!και αλλα πολλα!!Οι φωνες και η γκρινια του γαυρου πιανουν τοπο!!

Tettiks21 - 17/1/2021 17:25

Εσύ με το dislike δεν έχεις σχολείο αύριο; Γρήγορα στο κρεβάτι σου...

komakino - 17/1/2021 17:24

Είναι απίστευτο το ποσοστό κερδισμένων πέναλτι και του γαύρου και του μπαοκ.... σαν καραμέλες, εμείς αν δεν ματωσουμε δεν εχει... Δεν συζητώ καν το ποσοστό νικητήριων γκολ μετα το 90...ιδικα οι βόρειοι συνδυάζουν και τα 2 σε κάποια ματς.

the21guy - 17/1/2021 17:08

Α ρε ΑΕΚ ...Κρατησαμε Καρερα μετα την Μπραγκα με το κλιμα στα ταρταρα και πηγαμε χασαμε η καλυτερα αναστησαμε τον Βαζελο,αφηνοντας και δυο βαθμους με το παραρτημα του Μπεου.Ο Γαυρος ξεφουσκωνει και σημερα χρειαστηκε και Κορακα να τον βοηθησει.Καποιος πριν το ματς σημερα ας δειξει στους παικτες πως νικησαν οι γαυροι να μπουν με ψυχη μεσα!Μανολο γλεντα σημερα το ατρομητακι και την αλλη Κυριακη παρε το πορτοφολι του Ουρουγουανου Κλοουν.

Rosso_21 - 17/1/2021 17:07

Ιστορικά φάρδος αυτή η ομάδα...Είναι τρομερό με δαύτους

goldfinch - 17/1/2021 17:06

Επιστρέψαμε στις εποχές όπου περιμέναμε μέχρι το 90 για να δούμε πως θα τους σπρωξουν στη νικη

aekaramono_ - 17/1/2021 17:06

Κλασικός κ***φαρδος γαύρος. Μονο νίκη σήμερα

EMPROS_AITE1924 - 17/1/2021 17:04

Ανοητο το ενα, αχρειαστο το αλλο, ανυπαρκτο πεναλτι το παρ'αλλο παντα κατι γινεται και το ματς θα το παρει μην εχετε ψευδαισθησεις οτι θα χασει βαθμους με τετοιες ομαδες...Ειτε με βοηθεια, ειτε με ανικανοτητα των αντιπαλων, ειτε με ικανοτητα του γαυρου, ειτε με τυχη, ειτε με συνδιασμο ολων, αυτα τα ματς θα τα παιρνει...και να κερδισουμε σημερα ,η ξενερα να τους πλησιασουμε θα καλυπτει την χαρα της νικης! ΤΙ ΞΕΝΕΡΑ και αυτη γαμωτο

nektaris1985 - 17/1/2021 17:02