Τσέκαρε εισιτήριο στην παράταση η Γιουβέντους (VIDEO)

Έστω και δύσκολα, η Γιουβέντους κέρδισε με 3-2 την Τζένοα στην παράταση και πέρασε στα προημιτελικά του Κυπέλλου

COPPA ITALIA-5ος ΓΥΡΟΣ

Γιουβέντους-Τζένοα: 3-2 παρ.

(Κουλουσέβσκι 2’, Μοράτα 23’, Ραφιά 104’-Τσιμπόρα 28’, Μελεγκόνι 74’)

Στους «8» του Κυπέλλου η Γιουβέντους που κέρδισε την Τζένοα στην παράταση με 3-2.

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Κιελίνι έβγαλε μαγική κάθετη στον Κουλουσέβσκι που πλάσαρε από κοντά τον Παλεάρι για το 1-0. Στο 13’ ο Παλεάρι έσωσε μετά από σουτ του Κουλουσέβσκι και στο 23’ ο Σουηδός έβγαλε με τη μία στον Μοράτα που πλάσαρε από το πέναλτι για το 2-0.

Η Τζένοα μπήκε ξανά στο ματς στο 38’ καθώς ο Γκολντανίτζα σέντραρε από δεξιά και ο Τσιμπόρα με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Στο 53ο λεπτό η Τζένοα είχε δοκάρι με τον Πιάτσα, ενώ στο 74’ ο Μελεγκόνι με απίθανο σουτ λίγο έξω από την περιοχή έκανε το 2-2.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όπου στο 104’ ο Μοράυτα έκανε το γύρισμα από αριστερά και  ο Ραφιά με διπλή προσπάθεια από κοντά έκανε το 3-2. Στο 108' μετά από κεφαλιά του Ραντοβάνοβιτς, ο Αρτούρ έσωσε στη γραμμή.

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!