0 ΣΧΟΛΙΑ

Europa League: Preview 5ης αγωνιστικής

Σπουδαίες μάχες για μια θέση στους «32»

Πολλές από τις ομάδες που θα πάρουν τα εισιτήρια στη φάση των 32 του Europa League θα κριθούν από τα σημερινά παιχνίδια. Από την 5η αγωνιστική που διεξάγεται σήμερα ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Αλμκάαρ με τη Νάπολι της οποίας το αποτέλεσμα θα καθορίσει και τις πρώτες θέσεις στον όμιλο.

Εξίσου μεγάλο ενδιαφέρον έχουν και τα ματς των Ρόμα-Γιουνγκ Μπόϊς, Αρσεναλ-Ραπίντ Βιέννης, Σοσιεδάδ-Ριέκα, Λιλ-Σπάρτα Πράγας, Μίλαν-Σέλτικ, Καραμπάχ-Μακάμπι Τελ Αβίβ, Σίβασπορ-Βιγιαρεάλ, ΛΑΣΚ Λιντς-Τότεναμ, ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βόλφσμπεργκερ, Φέγενορντ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Ερυθρός Αστέρας-Χοφενχάιμ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες των ομίλων, μετά από τέσσερις αγωνιστικές

1ος όμιλος (22:00)
Κλουζ-ΤΣΣΚΑ Σόφιας
Ρόμα-Γιουνγκ Μπόις (CosmoteSport 8)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ρόμα 10 (9-1)
Γιουνγκ Μπόις 7 (6-3)
Κλουζ 4 (3-8)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1 (0-6)

2ος Όμιλος (22:00)
Μόλντε-Ντάνταλκ
Άρσεναλ-Ραπίντ Βιέννης (CosmoteSport 5)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Άρσεναλ 12 (12-2)
Μόλντε 6 (4-8)
Ραπίντ Βιέννης 6 (8-9)
Ντάνταλκ 0 (5-12)

3ο Ομιλος (22:00)
Νις-Λεβερκούζεν
Σλάβια Πράγας-Χάποελ Μπερ Σέβα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λεβερκούζεν 9 (14-6)
Σλάβια Πράγας 9 (8-6)
Χάποελ Μπερ Σέβα 3 (6-10)
Νις 3 (6-12)

4ος Όμιλος (22:00)
Ρέιντζερς-Σταντάρ Λιέγης
Μπενφίκα-Λεχ Πόζναν (CosmoteSport 6)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ρέιντζερς 8 (8-5)
Μπενφίκα 8 (12-7)
Λεχ Πόζναν 3 (6-8)
Σταντάρ Λιέγης 3 (3-9)


5ος Όμιλος (22:00)
Γρανάδα-Αϊντχόφεν (CosmoteSport 4)
Ομόνοια-ΠΑΟΚ (CosmoteSport 2)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γρανάδα 10 (6-2)
Αϊντχόφεν 6 (7-9)
ΠΑΟΚ 5 (7-5)
Ομόνοια 1 (3-7)

6ος Όμιλος (22:00)
Άλκμααρ-Νάπολι (CosmoteSport 7)
Σοσιεδάδ-Ριέκα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Νάπολι 9 (5-2)
Σοσιεδάδ 7 (2-1)
Άλκμααρ 7 (5-2)
Ριέκα 0 (2-9)

7ος όμιλος (19:55)
ΑΕΚ-Μπράγκα (CosmoteSport 3)
Ζόρια-Λέστερ (CosmoteSport 4)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λέστερ 10 (12-4)
Μπράγκα 7 (8-8)
ΑΕΚ 3 (5-9)
Ζόρια 3 (5-9)

8ος Όμιλος (19:55)
Λιλ-Σπάρτα Πράγας (CosmoteSport 7)
Μίλαν-Σέλτικ (CosmoteSport 6)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λιλ 8 (10-4)
Μίλαν 7 (7-5)
Σπάρτα Πράγας 6 (9-9)
Σέλτικ 1 (5-13)

9ος Όμιλος (19:55)
Καραμπάχ-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Σίβασπορ-Βιγιαρεάλ (CosmoteSport 8)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Βιγιαρεάλ 10 (13-5)
Μακάμπι Τελ Αβίβ 7 (4-6)
Σίβασπορ 6 (9-9)
Καραμπάχ 0 (3-9)

10ος όμιλος (19:55)
ΛΑΣΚ Λιντς-Τότεναμ (CosmoteSport 5)
Αντβέρπ-Λουντογκόρετς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αντβέρπ 9 (5-2)
Τότεναμ 9 (10-2)
ΛΑΣΚ Λιντς 6 (5-7)
Λουντογκόρετς 0 (5-13)

11ος Όμιλος (19:55)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βόλφσμπεργκερ
Φέγενορντ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ντιναμό Ζάγκρεμπ 8 (4-0)
Φέγενορντ 5 (4-5)
Βόλφσμπεργκερ 4 (5-6)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3 (2-4)

12ος Όμιλος (19:55)
Γάνδη-Σλόβαν Λίμπερετς
Ερυθρός Αστέρας-Χοφενχάιμ (CosmoteSport 9)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Χοφενχάιμ 12 (13-1)
Ερυθρός Αστέρας 9 (9-4)
Σλόβαν Λίμπερετς 3 (2-12)
Γάνδη 0 (2-9)

 


Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)
*ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΡΟΙ & ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ

ΣΧΟΛΙΑΑΡΘΡΟΥ
ΣΧΟΛΙΟΣΟΥ
ΕΠΟΜΕΝΟ