SERIE A’-9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΟΡΙΝΟ-ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: 2-2

Γήπεδο: Stadio Olimpico Grande Torino

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Τορίνο και Σαμπντόρια σε ένα γεμάτο ματς.

Στο 7ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Μπελότι, αλλά στο 34’ ο Σίνγκο έκανε όμορφη ενέργεια από δεξιά και σέντραρε και ο Μπελότι σε κενό τέρμα, έγραψε το 1-0.

Στο 47ο λεπτό, ο Σιρίγκου έσωσε μετά από σουτ του Κουαλιαρέλα από το πέναλτι και στο 54’ μετά από κόντρα η μπάλα στρώθηκε στον Καντρέβα που με δυνατό σουτ έκανε το 1-1,

Και μάλιστα στο 63ο λεπτό ο Φάμπιο Κουαλιαρέλα με απίθανο γυριστό σουτ, έκανε το 1-2. Στο 65ο λεπτό μετά από σέντρα του Σίνγκο, ο Τζάτζα έκανε το γύρισμα αλλά ο Οντέρο έσωσε, ενώ στο 76’ ο Οντέρο νίκησε και τον Μεϊτέ.

Τελικά στο επόμενο λςεπτό, από το κόρνερ, ο Μεϊτέ έκανε το 2-2 από κοντά και μάλιστα στο 80’ ο Βέρντι έχασε κι άλλη μεγάλη ευκαιρία.

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Λιάνκο, Ροντρίγκες (70’ Ροντρίγκες), Μπρέμερ, Σίνγκο, Λινέτι, Ανσάλντι (71’ Μούρου), Ρινκόν, Μεϊτέ, Μπελότι, Τζάτζα

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Οντέρο, Φεράρι, Οτζέλο, Γιοσίντα (46’ Τονέλι), Μπερεζίνσκι, Καντρέβα, Έκνταλ (46’ Σίλβα), Θόρσμπι, Γιάνκτο (46’ Ντάμσγκααρντ), Κουαλιαρέλα (83’ Ραμίρες), Βέρε (46’ Γκαμπιαντίνι)

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!