Ήττα σοκ με 2-1 υπέστη η Λέστερ μέσα στην έδρα της από τη Φούλαμ

PREMIER LEAGUE-10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΕΣΤΕΡ-ΦΟΥΛΑΜ: 1-2

Γήπεδο: King Power Stadium

Σοκ για τη Λέστερ, που έχασε με 2-1 από τη Φούλαμ μέσα στο «King Power Stadium» κι έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή.

Στο 19ο λεπτό η Λέστερ είχε διπλό δοκάρι με τους Τίλεμανς και Φοφανά και στο 27’ όπως και στο 29’ ο Αρεόλα έσωσε μετά από σουτ των Βάρντι και Τίλεμανς. Και τελικά στο 30’ η Φούλαμ έφυγε στην κόντρα και ο Λούκμαν από κοντά πλάσαρε για το 0-1. Και μάλιστα στο 37’ η Φούλαμ κέρδισε πέναλτι και ο Καβαλέιρο έκανε το 0-2 από τα 11 μέτρα.

Στα 40 λεπτά της επανάληψης η Λέστερ δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο να απειλήσει, με τη Φούλαμ να κρατά εύκολα αλλά στο 86' ο Βάρντι έστρωσε με κεφαλιά στον Μπαρνς που γύρισε κι έκανε με σουτ το 1-2.

Στις καθυστερήσεις ο Ιεανάτσο από κοντά πλάσαρε στα σώματα και από το κόρνερ η Φούλαμ έφυγε στην κόντρα, με τον Σμάιχελ εκτός θέσης κι όμως δεν μπόρτεσε να σκοράρει.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Φουχς, Έβανς, Τόμας (46’ Ουντέρ), Τζάστιν, Φοφανά, Μεντί (70’ Iean;atso), Πράε (46’ Μπαρνς), Τίλεμανς, Μάντισον, Βάρντι

ΦΟΥΛΑΜ: Αρεολά, Άντερσεν, Ανταραμπιόγο, Άινα, Ρόμπινσον, Ντε Κόρδοβα Ριντ, Ριντ, Λόφτους Τσικ (77’ Λεμινά), Ανγκισά, Καβαλέιρο (87' Μίτροβιτς), Λούκμαν (90' Μπράιαν)

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!