Επική ανατροπή με Καβάνι και Φερνάντες (VIDEO)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο από τη Σαουθάμπτον, αλλά στο τέλος κέρδισε με 3-2 χάρις σε σόου των Φερνάντες και Καβάνι

PREMIER LEAGUE-10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ-ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: 2-3

Γήπεδο: Σενρ Μέρις

Έσωσαν τον Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ οι Έντινσον Καβάνι και Μπρούνο Φερνάντες. Οι «κόκκινοι διάβολοι» βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στην έδρα της Σαουθάμπτον αλλά οι Καβάνι και Φερνάντες βρίσκονταν με κλειστά μάτια στην επανάληψη κι έδωσαντη νίκη στην ομάδα τους (3-2).

Στο 7ο μόλις λεπτό, ο Γκρίνγουντ απέφυγε και τον ΜακΚάρθι, αλλά από δύσκολη γωνία πλάσαρε στο πλαϊνό δίχτυ ενώ στο 8’ ο Άτκινσον έδωσε αρχικά πέναλτι στη Γιουνάιτεντ για μια μονομαχία του Ράσφορντ με τον Γουόρντ Πρόους, αλλά αφού είδε το video το πήρε πίσω.

Στο 16ο λεπτό ο Φερνάντες έπιασε φοβερό σουτ από τα 25 μέτρα αλλά ο ΜακΚάρθι και το δοκάρι έσωσαν τους «Αγίους» και στο 23’ μετά από εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Μπεντνάρεκ με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έκανε το 1-0.

Μάλιστα στο 26’ η Σαουθάμπτον είχε και δοκάρι με τον Γουόκερ Πίτερς και στο 30’ ο ΜακΚάρθι έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Γκρίνγουντ από το ύψος του πέναλτι, ενώ στη συνέχεια νίκησε και τον Φερνάντες.

Όμως στο 33ο λεπτό, ο Γουόρντ Πρόους με απίθανη εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0 για τη Σαουθάμπτον εν ώ στο 45’ ο Ντε Χέα είπε όχι σε δυνατό σουτ του Ντζενεπό.

Στο 52ο λεπτό ο Φερνάντες έβγαλε κάθετα στον Ράσφορντ που έφυγε μόνος στην κόντρα κι έκανε το πλασέ αλλά ο ΜακΚάρθι τον νίκησε και στο 56’ ο Καβάνι έκανε το γύρισμα μέσα από την περιοχή αλλά αστόχησε για λίγο.

Τελικά στο 59ο λεπτό ο Καβάνι έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Φερνάντες κοντρόλαρε στην περιοχή και με σουτ έγραψε το 2-1.

Στο 69ο λεπτό η κεφαλιά του Καβάνι έξυσε το δοκάρι του ΜακΚάρθι, ενώ στο 74’ ο Φερνάντες έβγαλε τη σέντρα και ο Καβάνι με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 2-2.

Το ματς απέκτησε τρομερό ρυθμό και στο 79’ το όμορφο γύρισμα του Άνταμς, πέρασε ελάχιστα έξω και στο 85’ ο Ράσφορντ δε βρήκε για λίγο την μπάλα μέσα στη μικρή περιοχή μετά από γύρισμα του Φερνάντες.

Και στο 90+3' μετά από σέντρα του Ράσφορντ από αριστερά, ο Καβάνι με κεφαλιά εκανε το 2-3. Μάλιστα στο 90+5' το γυριστό του Φερνάντες πέρασε μόλις έξω.

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: ΜακΚάρθι, Γουόκερ Πίτερς, Βέστεργκαρντ, Μπεντνάρεκ, Μπέρτραντ, Ντζενεπό (72’ Λονγκ), Ρομέου, Γουόρντ Πρόους, Άρμστρονγκ (90’ Ντιαλό), Γουόλκοτ, Άνταμς

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα (46’ Χέντερσον), Λίντελεφ, Γουάν Μπισάκα, Μαγκουάιρ, Τέλες (84’ Ουίλιαμς), Φαν ντε Μπεκ, Μάτιτς, Φρεντ, Φερνάντες, Ράσφορντ, Γκρίνγουντ

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)