Ισόπαλες 1-1 αναδείχτηκαν Γουλβς και Σαουθάμπτον

PREMIER LEAGUE-9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΟΥΛΒΣ-ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: 1-1

Γήπεδο: Μολινό

Η Σαουθάμπτον προερχόταν από τρεις σερί νίκες, βρέθηκε να προηγείται κιόλας μέσα στο «Μολινό», αλλά η Γουλβς πήρε τελικά την ισοπαλία, 1-1 κι έριξε τους «αγίους» στην 5η θέση

Στο 2ο λεπτό ο Μπέρτραντ έκανε το γέμισμα από αριστερά με τον Μπολί να σώζει προ του Άνταμς και στο 6’ ο ΜακΚάρθι πραγματοποίησε φοβερή διπλή επέμβαση σε μακρινό σουτ του Σεμέδο και στη συνέχεια σε κοντινό πλασέ του Ντεντόνκερ.

Στο 15ο λεπτό ήτα η σειρά του Πατρίσιο να σώσει εντυπωσιακά μετά από σουτ του Γουόλκοτ, ενώ στο 31’ οι «άγιοι» άλλαξαν πανέμορφα, ο Άνταμς βρήκε τον Άρμστρονγκ που έκανε το διαγώνιο σουτ και είδε την μπάλα να περνά μόλις έξω. Στο 36’ ο Μουτίνιο εκτέλεσε το φάουλ, ο Ποντένσε πήρε  την κεφαλιά(!) αλλά ο ΜακΚάρθι είπε όχι.

Στο 52ο λεπτό ο ΜακΚάρθι και πάλι, νίκησε τον Ποντένσε, που έκανε το σουτ από αριστερά και στο 58’ ο Άνταμς έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Γουόλκοτ πλάσαρε σε  κενό τέρμα για το 0-1.

Μάλιστα στο 66’ ο Άνταμς έβγαλε όμορφη κάθετη στον Γουόλκοτ, ο οποίος βρέθηκε μόνος με τον Πατρίσιο αλλά πλάσαρε άστοχα και στο 71’ ο Γουόκερ Πίτερς έσωσε  με προβολή μετά από σουτ του Νέτο, ενώ στο 75’ ο Χιμένες σούταρε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Νέτο με πλασέ σε κενό τέρμα, έκανε το 1-1.

Στο 78ο λεπτό μάλιστα, ο Χιμένες σκόραρε με κεφαλιά αλλά το γκολ ακυρώθηκε, ενώ στο 83’ ο ΜακΚάρθι έσωσε μετά από νέο σουτ του Νέτο

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Μπολί, Σεμέδο, Κίλμαν, Ντεντόνκερ, Αΐτ Νούρι, Νέβες (70’ Νέτο), Μουτίνιο, Ποντένσε (85’ Βιτίνια), Τραορέ, Χιμένες.

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: ΜακΚάρθι, Γουόρντ Πρόουζ, Μπεντνάρεκ, Γουόκερ Πίτερς, Μπέρτραντ, Ντζενεπό (79’ Λονγκ), Ρομέου, Άρμστρονγκ (90’ Ντιαλό), Άνταμς, Γουόλκοτ

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)