17 ΣΧΟΛΙΑ

Πάλι με τα 1000 ζόρια ο ΠΑΟΚ (VIDEO)

Ο ΠΑΣ με παίκτη λιγότερο απο το 57', λύγισε στο 90+1' με γκολ του Ελ Καντουρί που αμφισβήτησαν έντονα οι παίκτες του ΠΑΣ(2-1)

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: Τούμπας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σιδηρόπουλος

Με ένα γκολ του Ελ Καντουρί στο 90+1' και με την διαιτησία να τον... σπρώχνει στην περιοχή του ΠΑΣ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-1 στην Τούμπα. Ο Σιδηρόπουλος άφησε εύκολα με δέκα παίκτες τους Ηπειρώτες στο 57' και γενικά... σφύριζε προς την περιοχή του ΠΑΣ, βάζοντας τον ΠΑΟΚ στην περιοχή των Ηπειρωτών που προηγήθηκαν στο α' μέρος και διαμαρτύρονται για τη φάση του δεύτερου γκολ του ΠΑΟΚ για φαουλ του Τσόλακ αλλά ο έμπειρος ρέφερι δεν ασχολήθηκε με τη φάση...

O ΠΑΣ πίεσε ψηλά τον ΠΑΟΚ και προσπάθησε να του... χαλάσει το παιχνίδι. Πρώτη τελική προς την εστία, ένα σουτ του Α. Ζίβκοβιτς στο 9' το οποίο πέρασε άουτ με τον Χουτεσιώτη να ελέγχει την πορεία της μπάλας. Χωρίς αποτέλεσμα ήταν και το δεύτερο σουτ του ΠΑΟΚ, από τον Σβαμπ αυτή τη φορά στο 20ο λεπτό.

Σε ένα από τα πρέσινγκ ψηλά των Ηπειρωτών, ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ. Στο 31' συγκεκριμένα, ο Εραμούσπε έκλεψε από τον Ροντρίγκο, έπαιξε το 1-2 με τον Λεό και με πλασέ άνοιξε το σκορ! Ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμούς και πριν φύγει το ημίχρονο έχασε δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να φέρει το ματς στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε με τρεις αλλαγές! Ο ΠΑΣ... δεν μπήκε με καθαρό μυαλό και οι παίκτες του το πλήρωσαν. Αρχικά, στο 52' ο Σφιντέρσκι μετά από σουτ του Ζίβκοβιτς και απόκρουση του Χουτεσιώτη, πήρε το ριμπάουντ και αμαρκάριστος έκανε το 1-1. Τέσσερα λεπτά μετά, ο Εραμούσπε πήγε με δύναμη πάνω στον Μπίσεσβαρ και ο Σιδηρόπουλος πολύ εύκολα του έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα!

Ο ΠΑΣ με δέκα γύρισε όλος πίσω! Προσπάθησε να κρατήσει το σκορ. Ο ΠΑΟΚ... κατασκήνωσε έξω από την περιοχή του Χουτεσιώτη και ξεκίνησε να ψάχνει την ανατροπή του σκορ. Στο 58' ο Σβαμπ έπιασε μονοκόμματο σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Ένα λεπτό μετά ο Τζόλης μτά το γύρισμα του Περέιρα, σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

Στο 67' ο Σφιντέρσκι για εκατοστά δεν βρήκε την μπάλα σε συρτή σέντρα του Σοάρες ώστε να την στείλει προς την εστία. Μαζική άμυνα από τον ΠΑΣ στο τελευταίο 20λεπτο που προσπαθούσε να αντέξει στην πίεση των γηπεδούχων. Αυτό έβαλε.. φρένο στην φόρα του ΠΑΟΚ, ο οποίος είχε την επόμενη προσπάθεια απειλής του στο 82' με ένα σουτ του Ζίβκοβιτς, το οποίο κόντραρε και έφυγε κόρνερ! Στο 86' ο Σφιντέρσκι αμαρκάριστος δεν έπιασε καλά την κεφαλιά σε σέντρα του Ζίβκοβιτς και η μπάλα έφυγε αουτ!

Τελικά το γκολ ήρθε στο 91'. Εκτέλεση φαουλ του Μπίσεσβαρ, πρώτη κεφαλιά του Tσόλακ, ο Ελ Καντουρί έκανε το ανάποδο ψαλίδι και έκανε το 2-1 χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του με τους παίκτες του ΠΑΣ να διαμαρτύρονται έντονα για φαουλ του Τσόλακ στον Πίρσμαν.

ΠΑΟΚ (Γκαρσία): Α. Ζίβκοβιτς, Περέιρα(76' Tσόλακ), Ροντρίγκο, Κρέσπο, Βαρέλα, Σβαμπ, Εσίτι(46' Ελ Καντουρί), Μουργκ(46' Μπίσεσβαρ), Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι(90+4' Ουαγκέ), Βιεϊρίνια(46' Τζόλης)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Παντελάκης, Εραμούσπε, Σάλιακας, Πίρσμαν, Κάστρο, Σιόντης, Καρτάλης(80' Λώλης), Παμλίδης, Λεό(63' Ντομίνγκεθ), Κρίζμαν(25' Ελευθεριάδης)

Γιορτινό πακέτο* διασκέδασης – Κάθε μέρα εκπλήξεις* (21+)

ScoccoMan - 23/11/2020 08:40

εχει καταντησει αστειο με τα γκολ στο 90. Θυμιζει βαζελο δεκαετια 90 που παιρναμε χαπια απο το 89 μεχρι το 91. Για μενα παντως δεν υπαρχουν φετος, ο Ολυμπιακος ειναι ο μονος αντιπαλος

jigis_21 - 23/11/2020 06:36

Σε όλες τις αντίστοιχες φάσεις βγήκε μοιρογνωμονιο και ακυρώθηκε, στον Μπαοουγκ θυμήθηκαν όλα τα υπέρ του επιτιθέμενου οι Σιδηροπουλοι & friends

AEKARA_SE_AGAPW - 22/11/2020 22:51

Η Πλήρης ΑΕΚ θα περάσει αέρα από την τούμπα μην τρελαίνεστε.Το γαύρο μόνο κοιτάμε

johnsot - 22/11/2020 22:50

Σε πόσα ματς θα βάζει γκολ στο 90;

Aeras34K - 22/11/2020 22:37

Πάει οΜΕΛ που ήταν φόβητρο κάποτε δεν μπορεί να γίνει τώρα φόβητρο για κανέναν δυστυχώς.

imodium - 22/11/2020 21:38

στο μεταξυ μας ματς πρεπει να τον κερδισουμε δεν εχουν σημασια τα 1000 και τα 2000 ζορια ,αν εχεις καλυτερη ομαδα παιζεις και κερδιζεις

evo21 - 22/11/2020 22:17

Και ο Πας καλυτερος ηταν σημερα.

6744ilias - 22/11/2020 22:14

Το φάρδος κάποια στιγμή θα σε εγκαταλείψει μπαοκακι δεν γίνεται μια ζωή στο 90+να τα παίρνεις!!

Dimitris__21 - 22/11/2020 22:13

Τέτοιο σπρώξιμο στον Μπαοκ.Τι γίνεται κύριε Κλαντεμπεργκ?

underthesea - 22/11/2020 22:09

Χαρα στο κουραγιο οσων βλεπουν αυτα τα παιχνιδια. Αν και εβαλα φετος νοβα λογο του κοβιντ και ΑΕΚΑΡΑΣ, προτιμω να δω βιντεο κλιπ και ταινιες με την κορη μου παρα αυτα τα κορακοστημενα ματσ

stathis_aekara - 22/11/2020 22:06

Παντως με αυτη την κατασταση με τη δαιτησια με το σπρωξιμο των δυο γαυρων και εμεις με διαιτησιες τυπου φωτια σημερα!και κουτσιαφτη με τον οφη ειναι πολυ δυσκολο να διεκδικησεις πρωταθλημα!αυτη τη στιγμη δυστυχως!συν τις ομαδες δορυφορους που εχουν οι δυο ακατανομαστοι!προεδρε παρε τα μετρα σου πριν να ειναι αργα!

trifon33 - 22/11/2020 22:06

Το γκολ ειναι οφσαιντ αν είναι δυνατόν!

georgez - 22/11/2020 21:52

Έχω πάψει από καιρό να βλέπω Ελληνικούς αγώνες, εκτός φυσικά της ΑΕΚάρας. Τωρα τι λακίαμα με έπιασε σήμερα να δω τον ποακ και να εκνευριστώ δεν μπορώ να καταλάβω.

ZAPATISTA21 - 22/11/2020 21:49

Ομάδα Νάνος

Aekapokounia - 22/11/2020 21:43

Τι περιμένατε ρε από τον Σιδηρόπουλο ; Για να δούμε τώρα τι θα πει ο άμισθος κριτής;

aekbox - 22/11/2020 21:39

Πάλι με Σιδηρόπουλο ,πάλι με 10 τους αντιπάλους του ρώσου ,πάλι φόρτωσε με κίτρινες τους άλλους ,ΠΑΛΙ ΑΗΔΙΑΣΑΜΕ ...ΕΛΕΟΣ ..

tigra21 - 22/11/2020 21:35

Και οφσάιντ και επιθετικό φάουλ τι άλλο να σας κάνουν? Να την πάρει ο Σιδηροπουλος να την βάλει μόνος του μέσα?