Δεν έχει πάτο το βαρέλι για τον ΑΠΟΕΛ (VIDEO)

Ο ΑΠΟΕΛ έχασε με 1-0 στην έδρα του από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας και μετρά δυο μήνες χωρίς νίκη

ΚΥΠΡΟΣ-11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟΕΛ-Ολυμπιακός Λ.: 0-1

(Μάντζης 28’)

Με το γκολ του Μάντζη στο 28ο λεπτό ο Ολυμπιακός έφυγε νικητής από την έδρα του ΑΠΟΕΛ και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Ακόμη μία αποκαρδιωτική εμφάνιση από τον ΑΠΟΕΛ που έμεινε καρφωμένος στην ζώνη του υποβιβασμού και τους 10 βαθμούς.

Οι δύο ομάδες μπήκαν ορεξάτες στον αγώνα και μόλις στο 2ο λεπτό ο Μάντζης σπατάλησε τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό αφού το πλασέ του από πολύ κοντά έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Σίλβα. Το ΑΠΟΕΛ απάντησε με το σουτ του Ενσουέ στο 5ο λεπτό να καταλήγει κόρνερ μετά την δύσκολη παρέμβαση του Μιχαήλ.

Στο 10ο λεπτό ο Ζαχαρίου έπιασε το δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Ο Μάντζης στο 28ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ο Πεχλιβάνης έκανε την κούρσα στο μισό του ΑΠΟΕΛ, η μπάλα κόπηκε από αμυντικούς λίγο έξω από την περιοχή, ο Μάντζης εκμεταλλεύτηκε την φάση και με πλασέ νίκησε τον Σίλβα.Δεν είχε την ανάλογη συνέχεια ο αγώνας στην επανάληψη. Οι ομάδες προχώρησαν σε πολλές αλλαγές όμως καμία εκ των δύο ομάδων δεν βρήκε ξεκάθαρη ευκαιρία για γκολ.

Σε δύο περιπτώσεις ο Ολυμπιακός βγήκε στην επίθεση με καλές προϋποθέσεις όμως οι προσπάθειες έμειναν ημιτελής.

Στο 90ο λεπτό ο Βαν Κέσελ έχασε τεράστια ευκαιρία να τελειώσει τον αγώνα αφού βρέθηκε απέναντι στον Σίλβα αλλά το πλασέ του έφυγε ψηλά.

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!