Γλίτωσε τα χειρότερα στο τέλος η Σταντάρ με γκολ του τερματοφύλακά της (VIDEO)

Ματσάρα και μοιρασιά στη Λιέγη

ΒΕΛΓΙΟ - 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Στάνταρ Λιέγης - Έουπεν: 2-2

(Μποκαντί 34', Μποντάρντ 90+7' - Πρέβλιακ 36', Πέετερς 57')

Ματσάρα και μοιρασιά στη Λιέγη μεταξύ της Σταντάρ και της Έουπεν που ήρθαν ισόπαλες 2-2 με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν ανατροπή στο προβάδισμα της Σταντάρ η οποία έσωσε το βαθμό στην τελευταία φάση του παιχνιδιού με τον τερματοφύλακά της Αρνόντ Μποντάρντ να κάνει το 2-2

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μποκαντί στο 34', ενώ δύο λεπτά αργότερα η Έουπεν έφερε το ματς στα ίσα με τον Πρέβλιακ να κάνει το 1-1. Με τη συμπλήρωση των 45 λεπτών η Σταντάρ έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Σαμίρ, ενώ στο 57' οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την ολική ανατροπή με τον Πέετερς να κάνει το 1-2. Με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών η Έουπεν σκόραρε ξανά, με τον Αγκμπαντού, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων η Σταντάρ έσωσε το βαθμό με τον... τερματοφύλακα Μποντάρντ να κάνει το 2-2.

Κέρδισε έως 1.000.000€ σε έναν από τους μεγαλύτερους διαγωνισμούς που έγιναν ποτέ!