Άλωσε το Έιμπαρ σε τρία λεπτά η Κάδιθ

Τεράστια νίκη για την Κάδιθ που πέρασε με 0-2 από το «Municipal de Ipurua» απέναντι στην Έιμπαρ και συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία τη φετινή σεζόν

LA LIGA - 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΪΜΠΑΡ - ΚΑΔΙΘ: 0-2

Γήπεδο: Municipal de Ipurua

Τεράστια νίκη για την Κάδιθ που πέρασε με 0-2 από το «Municipal de Ipurua» απέναντι στην Έιμπαρ και συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία τη φετινή σεζόν. Μοιρασμένο παιχνίδι για τις δύο ομάδες με τους φιλοξενούμενους απλά να είναι αποτελεσματικότεροι μετατρέποντας σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Η Κάδιθ είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 25' με σουτ του Σάλβι Σάντσεθ που πέρασε λίγο έξω. Στο 33' η Έιμπαρ έχασε τεράστια διπλή ευκαιρία με τον Άλβαρεθ να γυρίζει για τον Ινούι που πήρε την κεφαλιά αλλά ο Λεντέσμα απέκρουσε, όπως και στη συνέχεια της φάσης σε σουτ του Αρβίγια. Στο 36' η Κάδιθ άνοιξε το σκορ με τον Εσπίνο να γυρίζει για τον Νεγρέδο που με κεφαλιά έκανε το 0-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα βγήκε στην αντεπίθεση με τον Νεγρέδο να περνά ωραία μπαλιά για τον Σάλβι Σάντσεθ που σούταρε για το 0-2.

Η Κάδιθ είχε την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους στο 46' με σουτ του Νεγρέδο εκτός περιοχής που απέκρουσε ο Ντιμίτροβιτς, ενώ τρία λεπτά αργότερα απείλησε και η Κάδιθ με σουτ του Εσπόζιτο που απέκρουσε ο Λεντέσμα. Στο 62' νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους με σουτ του Χοσέ Μάρι που απέκρουσε ο Ντιμίτροβιτς.

ΕΪΜΠΑΡ: Ντιμίτροβιτς, Αρβίγια, Ολιβέιρα, Μπούργος (82' Ράφα), Πόθο, Μπράιαν, Άλβαρεθ, Ντιόπ (45' Εσπόζιτο), Ινούι (45' Ενρίτς), Ροντρίγκες, Κίκε (82' Μούτο)

ΚΑΔΙΘ: Λεντέσμα, Ακαπό, Φάλι, Κάλα, Εσπίνο, Άλεξ, Χοσέ Μάρι, Σάλβι Σάντσεθ (61' Αλέχο), Γιόνσον (80' Γκαρίδο), Λοσάνο (72' Μάλμπασιτς), Νεγρέδο (80' Αουγούστο Φερνάντες)