17 ΣΧΟΛΙΑ

Καρέρα: Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε φόβο, στο δεύτερο όχι (VIDEO)

Διαβάστε το πρώτο σχόλιο του προπονητή για τη μάχη με τη Λέστερ

Για μία ΑΕΚ που μπήκε με… φόβο και ανησυχία στο πρώτο ημίχρονο, εν αντιθέσει με το δεύτερο έκανε λόγο ο Μάσιμο Καρέρα. Αναλυτικά ο προπονητής είπε στην Cosmote:

Για το παιχνίδι και τι «γεύση» του άφησε;

«Ομολογουμένως μπήκαμε στο πρώτο ημίχρονο όχι τόσο καλά όσο θα θέλαμε. Δεν μας πήγε το παιχνίδι. Στο δεύτερο μπήκαμε πιο δυνατά. Θα μπορούσαμε να σκοράρουμε και στο πρώτο ημίχρονο ή να φτάσουμε στην ισοφάριση στο δεύτερο. Παίξαμε κόντρα σε μία πολύ δυνατή ομάδα, με ποιότητα. Οφείλω να πω ότι είναι λίγο κρίμα για την προσπάθεια των παικτών στο τέλος».

Για το τι άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και τι είπε στους παίκτες του στο ημίχρονο;

«Δεν είπα κάτι ιδιαίτερο. Ισως στο πρώτο ημίχρονο είχαμε μία… φοβία. Μία ανησυχία. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε ποδόσφαιρο».

Για τις στημένες φάσεις;

«Απλά χάθηκε το μαρκάρισμα, χάθηκε ο παίκτης και ήρθε το γκολ».

Αν είναι θέμα συγκέντρωσης;

«Όταν έχουμε στημένες φάσεις είναι και θέμα συγκέντρωσης. Είναι απλά τα πράγματα: αν μαρκάρεις τον παίκτης σου, μαρκάρεις τον παίκτη σου. Αν τον χάσεις, θα έχεις πρόβλημα».

Αν στην επανάληψη αιφνιδιάστηκε η Λέστερ λόγω της αλλαγή τακτικής της ΑΕΚ ή την αλλαγή διάθεσης;

«Παίξαμε χωρίς φόβο. Μπήκαμε όπως έπρεπε να μπούμε εξ αρχής».

Spirosaek1984 - 30/10/2020 08:45

Για τον εαυτό του αναφέρεται προφανώς...

Spirosaek1984 - 30/10/2020 07:37

ONLY21 - 29/10/2020 23:44

"Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε φόβο" είπε ο θαραλέοs προπονητήs που στο πρώτο ημίχρονο έπαιζε με τον Λόπεζ αριστερό εξτρέμ και τον Λιβάγια δεξί εξτρέμ ! Ο φόβοs ο δικό σου κόουτs φαίνεται δυστυχώs και μέσα στο γήπεδο !

diamas6059 - 29/10/2020 23:43

Κοουτς σήμερα είδα ΑΕΚ , αλλά κάνε μας τη χάρη μην ξαναβάλεις τη γούνα πολυτελείας αυτόν τον Ολιβέιρα να παίξει.

vaios aek - 29/10/2020 22:21

ολιβειρα οπως παντα αθλιος ινσουα ουτε για τοπικο λοπες μετα τον τραυματισμο τιποτα.μελισσανιδη ειναι καιρος για τετ α τετ με το λιβαγια και ολιβειρα η παιζουν μπαλα η σπιτι

Mitsakos11 - 29/10/2020 23:22

Δεν έπεσες σε κανένα μέσα. Σε κανένα όμως, λες και δεν είδες το ματς.

AEKmainz - 29/10/2020 22:52

Νταξει κοουτς ωραια ολα αυτα..μια ερωτηση...γιατι δεν στηνεις την ομαδα κανονικα και να τους αφησεις να ευχαριστηθουν το παιχνιδι?

Ενταξει δεν ημαστε το φαβορι σημερα, αλλα προς τι ο φοβος και τα αλλα συμπλεγματα?

οκ χασαμε ειναι στο παιχνιδι αλλα βαλτε απ την αρχη κατω την μπαλα να αλλαξετε δυο πασες να δουμε λιγο μπαλιτσα... γιατι πρεπει να ειναι ολα αφημενα στην τυχη δηλαδη?... Συνέχεια
Κατα τ αλλα σταθηκαμε αξιοπρεπως, αν και με πειραζει και αυτο σαν εκφραση..

MikraAsia1924 - 29/10/2020 22:40

Ρε ολοι εσεις που κράζετε Καρερα εχετε δει πολυ καλυτερες ΑΕΚ απο την περσινή οταν ανελαβε? Γιατι εγω ειδα οτι με τους άλλους προπονητες εως τωρα μετα την επιστροφη η Αεκ εκλεβε ματς. Ακομα και η πρωθληματικη Αεκ ειχε τεράστιο Τσαγανό και την γουσταραμε τρελα αλλά και παλι ολα τα ματς ηταν με 1 γκολ διαφορα με τα ζόρια και πολλα σιγουρα ματς ελειγαν Χ. Περσι για αρκετά ματς η ΑΕΚ καθαριζε με μπαλαρα απο το πρωτο ημίχρονο. Πρωτη φορα ειδα την ανωτερότητα της ως Μπραντ Αεκ και τωρα με την... Συνέχεια πρωτη να φύγει? Λιγο σοβαρότητα λεω εγω έχουμε φαει κατι Καρντοσο κατι Κετσπαγια κατι Ουζουνιδηδες κτλ κάπου όπα ρε παιδια.Εχετε δει προπονητη να πηγαινει σε ομαδα και να πεταει η ομαδα απο την ορωτη στιγμη και ασταματητα? Θα γινει και η κοιλιά αλλα εδω εγω δεν βλεπω παιχτες ξενερωμενους. Βλεπω προοπτική.

MikraAsia1924 - 29/10/2020 22:31

Ωραιος ...φοβο αυτο εννοώ το χω γραψει κανα δυο φορες... μπράβο που το εντόπισε γιατι δεν ειναι το πρωτο ματς που ο φοβος φέρνει πανικο και φθηνα γκολ.Για αυτο λοιπον Χνιντ Ινσουα κτλ παιχτες με τσαγανό φανελα βασικου μεχρι να παραδειγματιστουν ολοι.Γενικά παντως θεωρω οτι ο Καρερα αξιζει στήριξη τωρα που δεν πεταει η ομαδα αλλα βλέπεις προοπτική βλέπεις πράγματα.

telis_mak - 29/10/2020 22:30

Τον φόβο στην ομάδα τον μεταδίδεις εσύ με τις επιλογές σου. Σβάρνας και όχι Χνίντ. Λόπεζ και Λιβάγια εχτρέμ. Αλλαγές ενώ ήμαστε πίσω στο σκορ στο 87'.Μια αλλαγή έκανες σωστή στο ημίχρονο και παραλίγο να γυρίσουμε το ματς από 0-2.

gdmidis21 - 29/10/2020 22:29

ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΟΥΜΕ. ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΜΒΙΚΟΙ ΣΙΜΟΕΣ ΚΑΙ ΛΙΒΑΙ, ΟΙ ΧΡΗΣΙΜΟΙ ΓΑΛΑΝΟ ΚΑΙ ΣΙΜΑΝΣΚΙ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΑΚΡΑΙΟ ΜΠΑΚ. ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΚΟΟΥΤΣ ΚΑΙ ΟΜΑΔΑ!

AEKAPAMONO - 29/10/2020 22:25

Τα ιδια και τα ιδια...

Κοουτς εισαι φοβικος και τέλος!!!!

tlmhs - 29/10/2020 22:23

Δυστυχώς ο μοναδικός που είχε φόβο ήσουν εσύ κοουτς. Όταν όλη η Ομάδα τα έδινε όλα κάνοντας το καλύτερο φετινό της παιχνίδι εσύ λουφαζες στον πάγκο μην τολμώντας να κανείς τις αλλαγές που έκανες στο 85΄. Μα στο 85΄?????? Γιατί? ????? Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά που φοβάσαι περισσότερο από τους παίκτες. Μα στο 85' ????

AEK_ORIGINAL_1924 - 29/10/2020 22:22

Το οτι κανεις αργα αλλαγες το εχω ξαναγραψει απο τοτε που ηρθες αλλα βρε φιλε μου τι παραπανω εχει ο ολιβεϊρα απο τον ανσαριφαντ και τους βαζεις μεσα αφου βλεπεις δυστηχως φετος το παιδι δεν μπορει....

vagos38 - 29/10/2020 22:21

Αν μπαίνουν οι παίκτες σου με φόβο είναι καθαρά δική σου ευθυνη!! Σε ένα ματς που μπήκες πολυ καλα κάνει σε κρεμάει ο ασταθεστατος Τσιντωντας και συ ακόμα τον εμπιστευεσαι. Ο λιβαγια σε λάθος θέση και οι αλλαγές σου στο 84 δεν ακούμπησαν τη μπάλα!! Ξυπνα ή απλά πες δεν μπορώ. Η ΑΕΚ του Χιμένεθ σήμερα το χε παρει αυτό το ματσάκι.

5elle1972 - 29/10/2020 22:20

Το έγραψα σε ποστ ότι ήτανε χεσμενοι με παμπερς λες και έπαιζαν α τοπικό ομάδα με την Λέστερ τέτοιο φόβο και τρόμο.. Ευθύνη έχεις capitano μόνο εσύ πνευματικά η ομάδα σπροετοιμαστη... Α και που είσαι αντε βάλε και τον Αθανασιάδη να τον δούμε ο Τσιτωντας δεν πειθη για βασικός άμεσα αλλαγή και πάρε έναν κιπερ σοβαρό...

Nikos_1960 - 29/10/2020 22:18

Αν μαρκάρεις τον παίκτη σου.... Μάλιστα.... Ίσως κάνω λάθος, αλλά αυτό που βλέπω είναι τις περισσότερες φορές που οι αντίπαλοι κυκλοφορούν τη μπάλα οι δικοί μας μαρκάρουν χώρο και όχι παίκτες... είναι έτσι;; Αν ναι, ποιος θα πρέπει να το διορθώσει;;; Για το αποψινό, καλή η Λέστερ αλλά μια κανονική ΑΕΚ θα έπρεπε να πάρει άνετα στη νίκη.