9 ΣΧΟΛΙΑ

Ξεφτίλισε και έδωσε μάθημα στον Ολυμπιακό ο Κάργας (VIDEO)

Δήλωσε το αυτονόητο για το VAR χωρίς να ψάχνει για φαντάσματα, δράκους και… πειραγμένα μηχανήματα και έδωσε ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα λέγοντας πως όπως και στα 100 μέτρα όλα κρίνονται στην λεπτομέρεια έτσι και το Video Assistant Referee «δεν ευνοεί, απλά κρίνει την λεπτομέρεια»

Μαθήματα σοβαρότητας και συμπεριφοράς στον Ολυμπιακό έδωσε ο Γιάννης Κάργας μετά το τέλος του αγώνα στους Ζωσιμάδες όπου σωστά ακυρώθηκαν δύο γκολ στον ΠΑΣ για οφ-σάιντ. Ο αμυντικός των γηπεδούχων δεν έψαξε για… δράκους, μάγισσες και “πειραγμένα” μηχανήματα από την εξυγίανση όπως έκαναν οι Πειραιώτες οι οποίοι στην γκέλα τους στους Ζωσιμάδες είχαν βγει στα κάγκελα διαμαρτυρόμενοι και κατηγορώντας πως το… μηχάνημα τους έκλεψε. Ο Κάργας λοιπόν βγήκε και τους έκανε ένα καλό μάθημα δίνοντας και ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα λέγοντας πως όπως και στα 100 μέτρα όλα κρίνονται στην λεπτομέρεια έτσι και το Video Assistant Referee «δεν ευνοεί, απλά κρίνει την λεπτομέρεια» .

Αναλυτικά όσα είπε:

«Αν εξαιρέσουμε τα πρώτα 20' είχαμε καλή εικόνα, μας ξύπνησε το πέναλτι και ανεβάσαμε ρυθμούς. Μας αφήνει γλυκόπικρη γεύση, πετύχαμε δύο γκολ που ήταν οφσάιντ, την επόμενη φορά που θα μείινουμε πίσω στο σκορ θα πρέπει να το διαχειριστούμε και να τα δώσουμε όλα για να ισοφαρίσουμε. Θα προτιμούσα να πάρουμε έναν πόντο με χειρότερη εμφάνιση αλλά η εικόνα δείχνει ότι η συνέχεια μας ανήκει, είναι παράσημο που δυσκολέψαμε την ΑΕΚ. Το VAR με τον Ολυμπιακό δεν μέτρησε ενα γκολ που θα μπορούσε να μετρήσει. Όπως σε μία κούρσα 100 μέτρων μετρά η κάθε λεπτομέρεια, το ίδιο ισχύει και με το VAR», τόνισε στην κάμερα του Novasports.

franki - 27/10/2020 06:49

Κυριοι του ΠΑΣ ευγε ειστε μαγκες εχετε κερδισει τον σεβασμο μου τοσο για την ομαδα σας οσο και για το επιπεδο των δηλωσεων σας τι προπονηταρα βγαλατε βρεεεεεε καλη συνεχεια και ελπιζω η ομαδα σας να μας εκπροσωπιση του χρονου στας ευρωπααας

geoka - 26/10/2020 20:55

Ενας κανονισμος ισχυει το ιδιο για ολους. Τη μια θα σε σωσει πχ με Ολυμπιακο την αλλη θα σε σκοτωσει πχ με ΑΕΚ.. Γινεται θεμα γιατι καποιοι ειχαν συνηθισει να;

geoka - 26/10/2020 21:15

*ειχαν συνηθισει να μετρανε οι κανονισμοι παντα υπερ τους... Μονο το 100-0 δεχονταν και τωρα που ειναι σχεδον 50-50 και τα λαθη περιοριστηκαν δεν τους αρεσει.. (οταν γραφεις με το παιδι αγκαλια φευγουν μονα τους τα σχολια)

johnys® - 26/10/2020 11:59

Μονο μπραβο για τις δηλώσεις και τις δικές σου αλλα και για του προπονητή σου.

"Η ΑΕΚ είναι Ιδέα" - 26/10/2020 00:16

Μπράβο στο παλικάρι, έχουμε και το ίδιο επίθετο!

ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 - 26/10/2020 08:45