Ο Αποστολίδης με γκολ από τα 18 μέτρα (!) έδωσε τη νίκη στον Ιωνικό

Ο Ιωνικός νίκησε με 23-22 τον Άρη Νικαίας

Με γκολ του Αποστολίδη από τα 18 μέτρα ο Ιωνικός πήρε τεράστια νίκη (23-22) επί του Άρη Νίκαιας για την 6η αγωνιστική της handball premier.

Ο Άρης φάνηκε να ελέγχει το ματς και όλα έδειχναν ότι θα πάρει τη νίκη. Η ομάδα του Μελετάκου προηγήθηκαν με 12-18 στο 42ο λεπτό και είχε το πάνω χέρι για τη νίκη. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 19-21 με τον Αθανασίου και στη συνέχεια πέρασαν μπροστά με γκολ του Λιόλιου στο 59ο λεπτό. Ο Μελετάκος ισοφάρισε για τον Άρη (22-22) που με τον Συγγάρη του Ιωνικού να σταματά τον Χουρσουντιάν σε μία από τις τελευταίες επίθεσεις της ομάδας της Νίκαιας.

Στο 59:57 ο Ιωνικός πήρε τάιμ άουτ και ο Αποστολίδης από τα 18 μέτρα έγραψε τον εντυπωσιακό επίλογο του ματς.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ- ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 23-22
Πεντάλεπτα: 1-3, 2-3, 2-4, 4-5, 7-9, 10-11 (ημχ), 11-14, 12-17, 15-19, 19-19, 21-21, 23-22
ΙΩΝΙΚΟΣ (Παπακώστας): Τσακνής, Σαμαράς, Αϊβαλιώτης 9, Αργυράκης, Γκέρτσος, Ζαχάρης 1, Συγγάρης, Αποστολίδης 1, Βασιλείου, Τσαγκούλης, Μπούτος 1, Καραμασιώτης 2, Λιόλιος 8, Γιόσμου 1, Αλικάκος, Λόλας
ΑΡΗΣ (Γρηγοράκης): Ταουσάνης 2, Αθανασίου 2, Βλάχος, Γ. Μελετάκος 4, Δ. Μελετάκος 7, Τζάνος, Μαλανδρένιας, Μπάρμπας, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 5, Μινάρδος, Χελιώτης 1, Γραμματικόπουλος, Τσανίνος, Τσαμούρης 1. Διαιτητές: Κινατζίδης- Φωτακίδης, Κόκκινη: 53:03 Αθανασίου, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 5/5-4/5.